ویژگی های یک میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی

29 مهر ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

صفر تا صد انتخاب میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی 

انتخاب میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی یکی از مهم ترین ارکان مورد توجه ادارات ، ارگان ها و دانشگاه ها می باشد. میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی در نهاد ها یکی از لوازم ضروری می باشد که در طرح ، رنگ و ابعاد متنوع موجود می باشد. برای تهییه میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی برای مکان مورد نظر باید به نقاطی دقت نمود چرا که میز کنفرانس همگونی با فضا نداشته باشد و راحتی لازم برای کارمندان و دانشجویان را به ارمغان نیاورد کنفرانس ملال آور و غیر قابل تحمل خواهد شد در نتیجه راندمان تصمیم گیری کنفرانس پایین خواهد آمد پس با انتخاب صحیح و مناسب با فضا می توان تا حدودی راندمان تصمیم گیری کنفرانس را به حد چشمگیری بالا برد. در این مقاله سعی بر آن است که بهترین میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی را برای محل مورد نظر تهیه نماییم، پس با ما همراه باشید. در نتیجه انتخاب میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی در ادارات امری بسیار مهم و ضروری است.

ویژگی های یک میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی ویژگی های یک میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی

انواع میز های کنفرانس از نظر شکل

میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی از نظر شکل ظاهری به پنج دسته تقسیم می شوند:

  • میز کنفرانس دایره ای
  • میز کنفرانس مربع
  • میز کنفرانس مستطیلی
  • میز کنفرانس مستطیل سر گرد
  • میز کنفرانس قایقی

میز کنفرانس گرد مناسب ترین گزینه برای فضا های کوچک مانند دفاتر شخصی و خصوصی. میز کنفرانس مربع شکل نیز برای جلسه های گروهی کوچک مناسب تر هستند اما آنها سطوح کاری بیشتری را نسبت به میزهای دایره ای اشغال می کنند. با توجه به سبک پایه های آنها، ممکن است بتوانید چند میز کنفرانس مربعی را در کنار یکدیگر قرار دهید، تا میز بزرگتری داشته باشید. این انعطاف پذیری به بهره برداری بیشتر از میزها کمک خواهد کرد. میزهای کنفرانس مستطیلی برای اتاق های بزرگتر و جلسات رسمی کنفرانس مناسب هستند. میزهای کنفرانس مستطیل سر گرد، شبیه به میز های مستطیلی هستند، اما در هر دو طرف آن ها محل اتصال نیم دایره دارد؛ تا ظرفیت صندلی های بیشتر و حرکت آسان تر را به ارمغان بیاورد. میز کنفرانس قایقی به شکلی طراحی می شون تا زاویه دید مناسبی را برای همه کارمندان در جلسه ارائه دهند. این میزها در میانه خود گسترده تر هستند و هرچه به سمت دو طرف کشیده می شوند، عرض میز کاهش می یابد. این نوع انتخاب میز کنفرانس قایقی باعث می شود که ارائه ها به آسانی برای همه بدون نیاز به تلاش و جابجایی برای نگاه کردن، ایجاد گردد.

استاندارد های میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی

تعداد محدودی از میزهای کنفرانس به گونه ای طراحی شده ‌اند که قسمتی از آن را شیشه تشکیل می ‌دهد. در درجه اول باید از مقاومت شیشه احساس رضایت کنید. جنس این شیشه باید مرغوب و با کیفیت باشد. برای اطمینان از خرید خود حتما مراکز مطمئنی را برای خرید میز و مبلمان اداری انتخاب کنید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر جلسات زیادی در طول روز در شرکت شما برگزار می‌ شود انتخاب میز کنفرانس شیشه‌ ای چندان مناسب شما نیست، چون که در پایان هر جلسه باید فکری برای نظافت آن داشته باشید. حتی اگر پذیرایی در کار نباشد اما جای انگشتان افراد روی شیشه باقی می ‌ماند.

انتخاب میز کنفرانس بر اساس نیاز

این که شرایط کلی را بسنجید کار بسیار هوشمندانه‌ ای است. برای مثال وقتی میزهای اداری برخی کارمندان دچار آسیب ‌دیدگی شده، تمامی هزینه خود را بر روی میز کنفرانس نگذارید. لازم نیست انتخاب ویژه ‌ای داشته باشید. شما فقط باید با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. اما این که بهترین انتخاب شما بر اساس چه گزینه‌ هایی است را باید بررسی کنید. از ویژگی یک میز اداری خوب این است که اگر برگزاری جلسات طولانی مدت در شرکت شما زیاد باشد باید فکری برای پذیرایی هم بکنید. خستگی برای مخاطبان باعث می ‌شود به صحبت‌ های باقی جلسه توجهی نداشته باشند، در اینجور مواقع یه فنجون چای یا قهوه روحیه جدیدی به آنان می ‌دهد.
همین امر دلیل خوبی برای انتخاب میز کنفرانسی است که طراحی آن به شما این امکان را می ‌دهد. همچنین اگر تعداد افرادی که در جلسه حضور دارند اکثر مشخص و محدود است نیازی نیست بزرگترین میز کنفرانس را انتخاب کنید و خودتان را در خرج بیندازید. با این کار فضای زیادی از دفتر کار خود هم اشغال نمی‌کنید. درست است که این موضوع می ‌تواند برای برند شما چشمگیر باشد اما برای انتخاب آن حد تعادلی را نیز حفظ کنید.

مهمترین ویژگی های یک میز کنفرانس خوب  مهمترین ویژگی های یک میز کنفرانس خوب 

تعداد افراد حاضر در کنفرانس چند نفر است

اگر تعداد معین از افرادی را دارید که معمولا در کنفرانس ها شرکت کرده و از میز کنفرانس استفاده می نمایند؛ یک قاعده کلی وجود دارد که باید در محیط میز برای هر نفر به اندازه یک فوت (هر فوت تقریبا ۳۰ سانتیمتر است) فضا در نظر بگیرید. همچنین تعداد افرادی که میز می تواند جایگزین کند نیز مهم است. به این معنا که یک میز ۶ فوت طول می تواند شش نفر را جای دهد و یک میز ۲۰ فوت طول می تواند ۲۰ نفر را اداره کند. البته برخی از استثنائات در این قانون وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که با یک متخصص مبلمان اداری مشورت نمایید.

نکات مهم در انتخاب صندلی و میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی

صندلی کنفرانس ‌های خود را با دقت تهیه نمایید، این صندلی باید ویژگی‌ های ارگونومیک داشته باشد. مانند کنترل و تنظیمات برای پشتی گردن و ارتفاع صندلی، حالت S برای پشتیبانی از شکل ستون فقرات، آسایش و راحتی هنگام نشستن داشته باشد. راحتی صندلی کنفرانس برای نشستن طولانی مدت در ارائه ‌ها و کنفرانس‌ های طولانی اهمیت زیادی می ‌یابد.

چرا میز کنفرانس نو؟!

میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی خاص و مدرن مناسب برای اداره های بزرگ و دفاتر بازرگانی است. برخی از موسسات و شرکت به دلیل قرار گرفتن در شرایط اقتصادی خود اقدام به خرید میز کنفرانس دست دوم می کنند. اما نکته ی مهم و اساسی که وجود دارد این است که استفاده ازمتریال با کیفیت باعث می شود که قیمت میز کنفرانس کمی بالاتر باشد و همچنین استفاده از میز کنفرانس دست دوم برای اتاق کنفرانس اگر متناسب با فضای اتاق کنفرانس نباشد تاثیر منفی بر افراد و مشتریان دارد. پس با پرداخت کمی هزینه به زیبایی فضا اداری خود کمک کنید.

ویژگی های یک میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی ویژگی های یک میز کنفرانس عالی برای جلسات طولانی

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi