مزایای استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک

18 اردیبهشت ، 1398
مبلمان اداری فضا گویا

شاید تاکنون نام مبلمان اداری ارگونومیک را کمتر شنیده باشد و با آن آشنایی زیادی نداشته باشید. مبلمان اداری ارگونومیک یکی از انواع مبلمان اداری است که بر اساس استانداردهای خاصی ساخته شده است و به حفظ سلامتی کارکنان یک اداره در حین کار کمک زیادی می کند. استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک همچنین مزایای زیاد دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها بیشتر می پردازیم.

مبلمان اداری ارگونومیک چیست؟

با افزایش استفاده از کامپیوتر، اغلب کارمندانی که در یک اداره ساعات زیادی را به انجام امور کامپیوتری مشغول بودند، را به دردهای مختلف دچار ساخت. نشستن طولانی مدت در پشت میز کار و کاهش فعالیت های بدنی سبب شده تا جسم کارمندان با مشکلاتی نظیر خستگی بیش از حد و تغییر در اندام ها مواجه شود.

با پیشرفت تکنولوژی، متخصصان زیادی تلاش نمودند تا این مشکل را رفع نمایند. طراحی مبلمان اداری مناسب بهترین راهکار برای رفع معضلات کار طولانی مدت بود. از این رو مبلمانی طراحی گردید که بر اساس فیزیک و آناتومی طبیعی بدن طراحی و ساخته شد تا از تغییر شکل اندام ها پیشگیری نماید. این نوع از مبلمان به مبلمان ارگونومیک شهرت یافت.

مبلمان اداری ارگونومیک چیست؟

مزایای مبلمان ارگونومیک:

انواع مبلمان ارگونومیک دارای مزایای زیادی است که کارفرمایان را مجاب می کند تا از این نوع مبلمان در محل کار کارمندان خود استفاده نمایند. از آنجا که زاویه بین پاها و پشت باید بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه باشد، پشتی صندلی های ارگونومیک به گونه ای طراحی شده است که بدن به صورت خودکار در این شرایط قرار گیرد. این مزیت مبلمان اداری ارگونومیک سبب می شود تا کارمندان زمان بیشتری را با راندمان کاری بیشتر فعالیت نمایند.

قیمت مبلمان ارگونومیک بسیار مناسب است. از این رو کارفرمایان می توانند با صرف هزینه کمتری، محل کار را به بهترین مبلمان مجهز نمایند. یکی دیگر از مزایای مبلمان ارگونومیک اداری، طول عمر آنها است. انواع مبلمان ساده اداری در دراز مدت دچار زدگی، فرسایش، پارگی و حتی شکستگی می شوند. اما مبلمان اداری ارگونومیک در بازه زمانی بسیار زیادی بدون آسیب، قابل استفاده می باشد.

زیبایی و طراحی منحصر به فرد از دیگر مزایای مبلمان ارگونومیک است. در ساخت انواع مبلمان ارگونومیک از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه استفاده می شود. استفاده از تکنولوژی به روز و جدید در ساخت این محصولات سبب شده تا هر روزه شاهد نوع جدیدی از مبلمان ارگونومیک اداری باشیم که نشستن طولانی مدت را برای کارمندان ساده می کند. تنوع در مبلمان ارگونومیک اداری سبب شده تا بتوان از این محصولات متناسب با دکوراسیون داخلی اداره استفاده کرد. همچنین می توان این محصولات را به سادگی با میزها و سایر وسایل داخل یک اتاق ست نمود. اندازه، شکل و رنگ مبلمان اداری ارگونومیک توسط خریداران تعیین می شود.

 مزایای مبلمان ارگونومیک

قیمت مبلمان ارگونومیک:

همانطور که قبلا ذکر شد، کاربرد مبلمان ارگونومیک در فضای اداری بسیار مشهودتر است. این نوع از مبلمان مانع از ابتلای کارمندان به بیماری هایی نظیر آرتروز گردن، دیسک کمر، بدشکلی ناحیه کتف و کمر درد می شود. از این رو می توان گفت که مبلمان اداری ارگونومیک نوعی مبلمان طبی است. اما هر یک از انواع مبلمان ارگونومیک دارای قیمت مختص به خود است. این امر سبب می شود تا افراد بتوانند بر اساس میزان هزینه خود، صاحب یکی از انواع این محصولات شوند.

برای خرید یک مبلمان ارگونومیک با کیفیت باید مبلغی بین ۱.۰۰۰.۰۰۰ تا ۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان را پرداخت نمود. البته ویژگی های این نوع مبلمان در قیمت گذاری آن نقش مهمی دارند. برای مثال قسمت نشیمن مبلمان و صندلی ارگونومیک باید نرم و مناسب باشد تا فرد از نشستن بر روی آن احساس ناراحتی نکند. امکان تنظیم ارتفاع در این صندلی اداری سبب شده تا قیمت این محصولات تا حدودی افزایش یابد. چرخش صندلی یک امر ضروری است که در اغلب انواع این محصول منظور گشته است. جنس رویه صندلی نیز در تعیین قیمت آن مهم است. استفاده از مواد اولیه با کیفیت نظیر چرم طبیعی، می تواند قیمت مبلمان ارگونومیک را به مقدار زیادی افزایش دهد.

 قیمت مبلمان ارگونومیک

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi