اهمیت انتخاب صندلی اداری مناسب و ارگونومیک

14 آبان ، 1397
مبلمان اداری فضا گویا

پشت میز نشینی، از جمله فعالیت هایی است که این روزها به وفور دیده می شود. نشستن های طولانی مدت، به شدت ستون فقرات را تحت تأثیر قرار می دهد که با انتخاب یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک، می توان این فشار را تا حد زیادی کاهش داد. به عبارتی، انتخاب صندلی اداری مناسب، متضمن سلامتی افراد خواهد بود. در این مقاله به نکات اساسی برای خرید و انتخاب صندلی اداری مناسب و ارگونومیک اشاره خواهیم کرد.

صندلی اداری ارگونومیک چیست؟

ارگونومیک، شاخه ای از علم مهندسی است که با طراحی برنامه ها و ابزار و وسایل مختلف، به حفظ سلامت فیزیکی بدن انسان کمک می کند. بنابراین صندلی اداری که با در نظر گرفتن اصول این علم، ساخته شوند، صندلی ارگونومیک گفته می شود. استفاده از صندلی اداری مناسب و ارگونومیک، در رفع خستگی ناشی از نشستن و عدم تحرک، کمک می کند. در واقع اهمیت صندلی اداری مناسب و ارگونومیک را در حفظ سلامتی افراد، باید دانست.

صندلی اداری ارگونومیک

ویژگی صندلی اداری مناسب

صندلی اداری که قرار است افراد، تایم زیادی از روز را روی آن بنشینند باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

صندلی اداری مناسب، باید قابلیت کنترل آسان داشته باشد. همچنین بتوان به راحتی روی آن نشست.
صندلی اداری مناسب، باید از نظر ارتفاع قابل تنظیم باشد.
قابل تنظیم بودن شیب صندلی نیز در انتخاب آن به عنوان یک صندلی اداری مناسب، نقش دارد.
صندلی اداری مناسب و ارگونومیک، به نحوی طراحی شده است که به پشت ران یا زانو های کاربران آن فشار وارد نکند.
معمولاً گوشه ی جلویی صندلی اداری مناسب، به سمت زمین، خم شده است.
در ساخت صندلی اداری مناسب، از پارچه های مرغوب که قابلیت عبور جریان هوا را دارند استفاده می شود. این پارچه ها لیز نیستند و به راحتی می توان روی آن نشست.
پایه های صندلی اداری مناسب، دارای چرخ متناسب با نوع کف زمین می باشد.
عرض و قعر صندلی اداری مناسب، از اصول ارگونومیک پیروی می‌کند و قابل تنظیم می باشد.
در صندلی اداری مناسب، تکیه گاه دارای پهنای استاندارد می باشد.
صندلی اداری مناسب و ارگونومیک، مکانیزم چرخش مناسبی دارد.
صندلی اداری مناسب، دارای یک گردنی مناسب برای حمایت از سر و گردن می باشد.
صندلی ارگونومیک، 5 نقطه محکم استقرار دارد.
صندلی ارگونومیک، فرورفتگی و برآمدگی کمر را پر می‌کند و مانع از فشار بیش از حد به آن می شود.
استفاده از صندلی اداری ارگونومیک، از سفت شدن عضلات بدن در طی نشستن های طولانی مدت جلوگیری می کند.
صندلی اداری ارگونومیک، احتمال وقوع بیماری هایی مانند واریس را کاهش می‌دهد.

صندلی اداری ارگونومیک

اهمیت انتخاب صندلی اداری مناسب و ارگونومیک

استفاده از صندلی اداری ارگونومیک، نقش مهمی در سلامت و کاهش هزینه های درمانی ناشی از نشستن های طولانی مدت خواهد داشت. چراکه در صورت عدم استفاده از صندلی های اداری مناسب، کمر و ستون فقرات متحمل فشار زیادی می شود و به مرور زمان منجر به ایجاد بیماری های مختلف در این زمینه خواهد شد. در نتیجه در بردارنده هزینه های درمانی زیادی نیز خواهد بود. با یک حساب سرانگشتی ساده می توان دریافت که هزینه تهیه صندلی های اداری مناسب و ارگونومی به مراتب کمتر از هزینه های درمانی می‌باشد. چه بسا مشکلاتی که ناشی از عدم استفاده طولانی مدت از صندلی های اداری مناسب و ارگونومیک، برای سلامتی افراد ایجاد می شود حتی با صرف هزینه های درمانی زیاد نیز قابل جبران نباشند. با عنایت به این موارد می توان به اهمیت انتخاب صندلی های اداری مناسب، پی برد.

صندلی اداری ارگونومیک

راهنمای خرید صندلی های اداری مناسب

برای خرید صندلی های اداری مناسب، می توان به فروشگاه های معتبر مبلمان اداری مراجعه کرد. اما مسلماً خرید عمده و به تعداد بالای این صندلی، به خاطر حمل و نقل آن دشوار می باشد. در همین راستا و به منظور رفاه حال مشتریان و سهولت در خرید، عرضه کنندگان این مبلمان اداری، اقدام به ایجاد فروشگاه های اینترنتی نموده اند. انواع مختلفی از این صندلی های اداری در این فروشگاه ها موجود است که سبب می شود قدرت انتخاب مشتریان بالا باشد. همچنین اطلاعات کامل در مورد صندلی های اداری مناسب، مدل و قیمت آنها در سایت ها ذکر شده است. به راحتی و در هر بازه ای از شبانه روز می توان به این فروشگاه های آنلاین مراجعه کرد و سفارش خرید خود را ثبت نمود. پس از ثبت سفارش در کمترین زمان ممکن می توان، سفارش خود را در آدرس مورد نظر، تحویل گرفت. خرید اینترنتی صندلی های اداری مناسب، صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان می باشد.

صندلی اداری ارگونومیک

آیا نیاز است صندلی ارگونومیک خریداری کنیم؟

در پایان باید بگوییم، بهای سلامتی بسیار بالا تر آن است که ما فکر می کنیم. شاید بسیاری از افراد معنی این حرف را تا زمانی که سلامتی شان به خطر نیفتد، متوجه نمی شوند. در روزگار کنونی که افراد علاوه بر ادارات، در منازل نیز ساعت های زیادی را پشت میز و کامپیوتر می نشینند، از نظر سلامتی، در خطر خواهند بود. بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکلات متعدد در این زمینه، کافی است از یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک استفاده کنند. بهای یک صندلی اداری مناسب کجا و بهای سلامتی و تندرستی کجا !!؟؟ پس برای سلامتی خود ارزش قائل باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi