نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم باید بدانید

14 فروردین ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم باید رعایت کنید

وقتی شخصی به دنبال راه اندازی یک کسب و کار است معمولا بیشترین هزینه ها را صرف ایده و سرمایه گذاری برای کار می کند و شاید سرمایه کمتری برای خرید مبلمان اداری کنار بگذارد. در این مقاله به بررسی نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم لازم می باشد پرداخته شده است تا شما را برای خرید تجهیزات اداری دست دوم راهنمایی کند. بسیاری از افراد تمایل زیادی به خرید اجناس دست دوم دارند و تصور می کنند به این شکل می توانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند. بله ایده و فکر این افراد کاملا درست است در صورتی که، شما جنسی را خریداری کنید که کاملا کهنه و مندرس نباشد و بتواند حداقل یک یا دو سال برای شما کار کند یا این که نیاز نباشد هزینه زیادی برای تعمیرات آن پرداخت کنید. در بعضی موارد هزینه تعمیرات یک وسیله بسیار بیشتر از خرید نوی آن وسیله می شود.

راهنمای کامل خرید مبل اداری دست دومراهنمای کامل خرید مبل اداری دست دوم 

بررسی نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم

از نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم لازم می باشد این است که حتما از فروشنده پرسید این وسیله چند سال کار کرده است. به مدت زمان گارانتی محصول توجه کنید و ببینید که چه مقدار از تاریخ آن باقی مانده است. نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم بسیار حائز اهمیت است این است که برند کالا چیست به طور قطع یقین وقتی شما یک وسیله دست دوم از یک برند معتبر خریداری می کنید باید تا حدود زیادی خیالتان راحت باشد که این وسیله برای شما به خوبی کار خواهد کرد. البته نحوه نگهداری وسیله توسط فروشنده بسیار مهم است زیرا اگر از وسیله خوب نگهداری نکرده باشند ممکن است آن مقاومت لازم را نداشته باشد. از نکات مهم برای خرید تجهیزات اداری دست دوم باید به آن توجه کنید جنس وسیله دست دوم می باشد جنس مبلمان اداری معمولا چرمی است. اگر فروشنده در نگهداری آن کوتاهی کرده باشد ممکن است چرم مبلمان خراشیده و کهنه شده باشد. باید حتما کناره های مبل و گوشه های آن را نگاه کنید ممکن است رویه مبل پاره شده باشد و یا شکستگی در چوب مبلمان به وجود آمده باشد که قابل تعمیر باشد یا تعمیر آن هزینه بر باشد.
نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم باید رعایت کنید این است که دقت کنید چه نوع وسیله ای می خرید به عنوان مثال خرید یک میز کنفرانس دست دوم ایده بسیار خوب و منطقی است چون از این میز زیاد استفاده نمی شود ولی صندلی و میز کار چون استفاده زیادی از آن می شود شاید بهتر باشد که جنس نو خریداری کنید و یا اگر هم دست دوم می خرید به میزان کارکرد آن توجه کنید و سعی کنید از انواع سالم تر و کم کارکرد تر، صندلی و میز کار خود و کارمندانتان را انتخاب کنید.
برخی از افراد هم ممکن است برای مدت کوتاهی کسب و کاری را شروع کرده باشند ولی بعد از مدتی به دلایلی نخواهند کار خود را ادامه دهند و حال مجبور هستند مبلمان اداری نو خود را که در نهایت یک یا دو ماه استفاده کرده اند به قیمت مناسب بفروشند. در این صورت شانس شما خیلی خوب است پس فرصت را از دست ندهید با یک بازدید از مبلمان اداری آن شرکت لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم باید رعایت کنید

شاید ایده خرید مبلمان دست دوم برای یک کسب و کار نوین و یا حتی یک شرکت قدیمی برای صرفه جویی در هزینه ها خوب باشد اما توجه کنید در کنار بزرگترین مزیت خرید مبلمان دست دوم که صرفه جویی در هزینه ها است. خرید وسایل دست دوم دارای محدودیت هایی هم هست. از مهمترین نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم باید به آن توجه کنید این است که تصور کنید شما برای کسب و کار خود نیاز دارید یک مبلمان خاص و ویژه تهیه کنید ولی از بین وسایل دست دوم گزینه مورد نظر خود را نمی توانید انتخاب کنید و مجبور هستید که ایده و طراحی دکوراسیون اداری خود را تغییر بدهید از آن گذشته مبلمان دسته دوم جذابیت و زیبایی مبلمان نو را ندارد.

مبلمان اتاق مدیریت دست دوم باشد یا نو؟

نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم باید به آن توجه کرد مبلمان مدیریت است. در مرحله اول باید در نظر بگیرید که چه مبلمانی برای یک اتاق مدیریتی مورد نیاز است. در یک اتاق مدیریت معمولا یک کتابخانه یک فایل یا کمد برای قرار دادن پرونده ها یک میز و صندلی اداری برای مدیر و یک ست کاناپه یا مبل تک نفره و میز جلو مبلی وجود دارد در بعضی از اتاق های مدیریتی که بزرگ باشد معمولا میز کنفرانس هم داخل اتاق مدیریت قرار می گیرد. با توجه به میزان استفاده از هر کدام از این وسایل می توانید از انواع نو یا دست دوم این مبلمان را انتخاب کنید.

مهم‌ترین پارامترها در خرید مبلمان اداری دست دوممهم‌ترین پارامترها در خرید مبلمان اداری دست دوم 

خرید پارتیشن اداری دست دوم مناسب است؟

نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم بسیار مهم است انتخاب پارتیشن اداری برای یک فضای اداری است. نگران نباشید با رعایت یکسری نکات می توانید پارتیشن دست دوم خریداری کنید. اگر بخواهید پارتیشن دست دوم بخرید بهترین جنس پارتیشن دست دوم آلومینیم و ام دی اف است زیرا فرسودگی این جنس از پارتیشن ها معمولا کمتر است. در هنگام خرید پارتیشن ها به یراق آلات آنها توجه کنید تا خیلی کهنه نباشد و دقت کنید چه میزان نیاز به تعمیر دارد.

مضرات استفاده از مبلمان دست دوم اداری

از نکاتی که برای خرید تجهیزات اداری دست دوم اهمیت دارد مضرات استفاده از مبلمان دست دوم است. مبلمان اداری دست دوم شاید در ظاهر هیچ عیب و ایرادی نداشته باشد ولی با گذشت مدت زمان کوتاهی ایرادات خود را نشان می دهند. پس از مدتی که از میز و صندلی استفاده کنید فرم و استایل خود را از دست می دهند و ممکن است برای کارمندان کارایی لازم را نداشته باشد و کارمندان در محیط کار احساس آرامش نداشته باشند در نتیجه راندمان کاری آنها نیز کاهش پیدا می کند. از طرفی ظاهر زیبا و دکوراسیون جذاب در طولانی مدت تاثیر زیادی بر روی مشتری می گذارد که آیا شرکت شما را برای ادامه همکاری انتخاب کنند یا به دنبال شرکت دیگه ای برای عقد قرارداد باشند

مبلمان اداری دست دوم بخریم یا به دنبال مبلمان اداری نو باشیم؟

در مرحله اول باید این نکته را در نظر بگیرید که بودجه شما چقدر است و اولویت های شما کدام هستند. سپس ایده و دکوراسیون مدنظر خود را در نظر بگیرید با توجه به آن می توانید برای کاهش هزینه ها تعدادی از مبلمان را دست دوم متناسب با دکوراسیون مد نظر خود انتخاب کنید و تعدادی از مبلمان را بسته به میزان استفاده آن و هماهنگی با دکوراسیون شرکت خود از انواع نو آن انتخاب کنید. به این ترتیب هم محیط شرکت شما فضای پویا و پر انرژی پیدا می کند و هم در جذب مشتری موفق خواهید بود و هم تا حدودی در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد.

نکات مهم خرید لوازم اداری دست دومنکات مهم خرید لوازم اداری دست دوم 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi