ایده های فوق العاده و جذاب برای تزیین محل کار و مبلمان اداری

1398/10/25 | تعداد نظرات :0

ایده هایی فوق العاده برای تزئینات محل کار

هنر طراحی دکوراسیون و تزیین میز کار اداری و استفاده از مبلمان اداری مناسب نیاز به خلاقیت زیادی دارد. طراحی مناسب محل کار علاوه بر اینکه فضا را مرتب و زیبا می کند بر روی روحیه کارکنان و نحوه کارایی آنها و همچنین جذب مشتری تاثیر بسیار زیادی می گذارد، به همین دلیل طراحی دکوراسیون اداری و انتخاب مبلمان مناسب از اهمیت زیادی برخوردار هستند. کار کردن در فضایی منظم و زیبا سبب می شود کارکنان از لحظات خود لذت ببرند و بیشتر زمان خود را صرف کار کردن کنند  و کمتر احساس کسالت و خستگی کنند. به طور کلی میز، صندلی، کمد، قفسه و کامپیوتر اصلی ترین اجزای محل کار به حساب می آیند و کارمندان در طول روز با آنها سروکار دارند که انتخاب مناسب آنها نیاز به دقت و توجه زیادی دارند. اما در یک محیط کار فقط استفاده از این اجزای اصلی کافی نیستند و می توان با استفاده از ایده هایی برای مبلمان اداری یه شما کمک کنند. برای مثال استفاده از وسایل دکوری مانند مجسمه ها، تابلوها، گیاهان مختلف می توانند فضایی زیباتر و دلنشین تر به وجود آورند و باعث شوند افراد حاضر در محل کار علاوه بر اینکه احساس خستگی نمی کنند از لحظات خود نیز لذت ببرند. در ادامه با ایده های تزیین محل کار و مبلمان اداری مناسب بیشتر آشنا می شویم.

ایده های فوق العاده و جذاب برای تزیین محل کار و مبلمان اداری

چیدمان مبلمان اداری

مهمترین اصل طراحی محیط کار استفاده از مبلمان اداری مناسب و استاندارد می باشد که چیدمان مناسب آنها علاوه بر اینکه باعث منظم تر شدن فضا می شوند زیبایی فضا را نیز چند برابر می کنند. طراحی داخلی و نحوه چیدمان مبلمان اداری در یک محیط کاری نقش بسزایی در جذب مخاطب و بازدهی کارمندان دارد. علاوه بر داشتن میز و صندلی های مناسب در محیط کار باید از قفسه ها و کمدها نیز برای نگهداری اسناد و مدارک بهره برد. برای انتخاب میز و صندلی علاوه بر توجه به رنگ و زیبایی آن به استاندارد بودن نیز توجه کنید زیرا کارمندان زمان زیادی را پشت میزها و روی صندلی ها می گذرانند. برای داشتن دکوری پر انرژی تر در محل کار می توان از وسایل دکوری و تزیینی بیشتری استفاده کرد و آنها را روی میزها و قفسه ها قرار داد. میزهای اداری معمولا دارای ابعاد بزرگتری هستند تا همه وسایل به راحتی روی آن قرار بگیرند و از بی نظمی و شلوغی جلوگیری شود. برای تزیین میز کار می توان از گلدان های طبیعی و مصنوعی، قاب عکس های مختلف، چراغ مطالعه و همچنین ظروفی برای پذیرایی استفاده کرد. همچنین می توانید از قفسه هایی روی میز استفاده کنید تا مدارک و پرونده ها درون آنها بگذارید.

فضای اداری بهینه و کاربردی

هماهنگی رنگ در دکوراسیون فضای اداری

یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی محیط کار انتخاب رنگ های مناسب می باشد. یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ مبلمان اداری این است، هنگامی که از ترکیب رنگ های مناسب و رنگ های مکمل استفاده شود فضایی بهتر و دلنشین تر به وجود می آید. معمولا برای دفتر کار از رنگ های خنثی و تیره استفاده می کنند زیرا این رنگ ها سنگین و موقر هستند. رنگ های بسیار تند برای فضای کار توصیه نمی شوند زیرا باعث خستگی در فضا می شوند. رنگ دیوار باید با مبلمان اداری و دیگر بخش های فضا هماهنگ باشد در این صورت زیبایی فضا چندین برابر می شود. 

میز اداری

نورپردازی مناسب

علاوه بر انتخاب رنگ های مناسب، طراحی و مبلمان اداری مناسب، نورپردازی نیز جز دیگر عوامل بسیار مهم می باشد و باید در هنگام طراحی دکوراسیون محل کار به آن توجه کرد و به خوبی از آن بهره برد. چرا در محیط کار نور اهمیت دارد؟  نورپردازی باید به اندازه کافی و مناسب باشد تا چشم کارمندان خسته نشود. نور کم باعث ضعف بینایی و چشم درد می شود از این رو داشتن نور کافی در فضا بسیار مهم می باشد. استفاده از چراغ های دکوری برای دیوارها و میز هم جلوه ای زیبا و جذاب به فضا می بخشد.

تزیین محل کار با مبلمان اداری

استفاده از گیاهان در مبلمان اداری

استفاده و نگهداری از گیاه روی میز کار و فضای اتاق احساس تازگی و نشاط به فضا می بخشد. آیا می خواهید راز یک دفتر شاد و پربار را بدانید؟ استفاده از گیاه های گلدانی ساده و درختان مینیاتوری همراه سنگ و آبشارهای کوچک می توانند گزینه مناسبی باشند. برای قرار دادن گیاهان روی میز کار توجه کنید که آن را دور از کامپیوتر و دیگر وسایل قرار دهید تا هنگام آب دادن به آن مشکلی پیش نیاید. اگر شرایط نگهداری از گیاهان طبیعی را ندارید، می توانید از گیاهان مصنوعی استفاده کنید که روش خوبی برای زیبا کردن فضای اتاق هستند.

فضای اداری با دکوراسیون شیک

پارتیشن اداری

پارتیشن ها برای جدا کردن بخش های مختلف محیط استفاده می شوند و به خوبی باعث نظم بخشیدن و زیباتر شدن فضا می شوند. پارتیشن ها می توانند کوتاه باشند و یا تا سقف ادامه داشته باشند. امروزه اکثر افراد از پارتیشن های متحرک استفاده می کنند زیرا اینگونه پارتیشن ها به خوبی قابل حمل و جابجایی هستند به طوری که اگر نیاز به نقل مکان یا تغییر دکوراسیون داشته باشید به راحتی می توانید این پارتیشن ها را جابجا کنید. کارایی پارتیشن های اداری با متریال های مختلف مانند چوب و شیشه همچنین با رنگ ها متنوع در دسترس هستند که صاحبان شرکت ها می توانند بر حسب سلیقه و متناسب با مبلمان اداری از آنها بهره ببرند.

تزیین دیوار دفتر کار

تزیین دیوار دفتر کار موضوعی بسیار مهم می باشد زیرا کارمندان بیشتر زمان خود را در دفتر صرف می کنند و به همین ترتیب باید این مکان را به فضایی زیبا و الهام بخش تبدیل کرد. رنگ  تیره مانند مشکی برای دیوار دفتر کار انتخابی هوشمندانه است زیرا به راحتی پوسترها و قاب عکس ها را برجسته می کند. بعضی اوقات یک نوشته کوتاه و جالب روی دیوار می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی روحیه کارمندان داشته باشد. علاوه بر رنگ های متنوع می توان از کاغذ دیواری در طرح و نقش های مختلف برای دیوار دفتر کار بهره برد و فضا را از بی روحی و کسل کنندگی درآورد. 

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز پذیرش میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا کانتر