بهترین مواد پاک کننده پارکت اداری را بشناسید

29 آذر ، 1401
مبلمان اداری فضاگویا

انتخاب مواد پاک کننده پارکت اداری اهمیت بسیار زیادی دارد، چون برخی از مواد شوینده به شدت به بافت پارکت آسیب وارد نموده و دچار خرابی آن میشوند. برای تمیز کردن کفپوش چوبی پارکت و لمینت اداری از روش ها و مواد مختلفی می توان استفاده نمود.

برخی از این روش ها با استفاده از مواد خانگی و طبیعی که فاقد مواد شیمیای هستند لک و آلودگی های روی پارکت ها را از بین برده و کثیفی های عمیق با مواد شوینده مخصوص برطرف میشوند. در ادامه چند مورد از بهترین مواد شوینده پارکت اداری را معرفی خواهیم کرد. با ما در شرکت فضا گویا همراه باشید.

مواد شوینده پارکتمواد شوینده پارکت

مواد پاک کننده خانگی پارکت اداری

پارکت اداری یکی از کفپوش های رایج می باشد که برای اتاق مدیریت، راهروها و سایر بخش ها استفاده میشود. تردد زیاد بر روی این کفپوش ها در نهایت منجر به آلودگی و لک و کثیفی سطح آنها میشود. به همین دلیل لازم است با مواد پاک کننده پارکت اداری را تمیز و براق کرد. با توجه به چوبی بودن پارکت ها، تحمل آنها در برابر نم و رطوبت و تماس با مواد شیمیایی زیاد نمی باشد.

به همین دلیل بهتر است از روش های خانگی برای تمیز کردن آنها استفاده شود. نکته بسیار مهم اینکه، تمام مواد پاک کننده نباید برای مدت طولانی روی پارکت قرار بگیرند. چون نم و رطوبت آنها می توان به بافت پارکت اداری نفوذ نموده و باعث خرابی آنها شود. از بهترین مواد پاک کننده پارکت چوبی و پارکت اداری می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

تمیز کردن پارکت اداری با سرکه

سرکه از مواد طبیعی با قدرت بسیار بالا در از بین بردن آلودگی ها، قارچ و کپک و ذرات روغن و چربی می باشد. به همین دلیل می توان از آن برای تمیز کردن کفپوش اداری استفاده کرد. برای این منظور کافیست در یک سطل آب حدود یک چهارم لیوان سرکه سفید و یک قاشق غذاخوری صابون کاستیل را با هم مخلوط کنید. سپس طی آغشته به این مواد را به تمام بخش های پارکت بکشید تا آلودگی های آن از بین بروند. در نهایت با دستمال نرم به سرعت نم و رطوبت را از روی پارکت خشک کنید.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

اصول و مبانی صدا

چیدمان میز کار فنگ شویی

تمیز کردن پارکت اداری با آب گرم

به جرئت می توان گفت، یکی از بهترین مواد پاک کننده پارکت اداری آب گرم می باشد. اگر بلافاصله بعد از ریختن مواد روغنی و رنگ و غیره روی پارکت را با دستمال مرطوب بکشید، همیشه سطح آنها تمیز و براق خواهد بود.

دستمال را با کمی آب گرم آغشته کنید و سپس روی کثیفی های سطح پارکت بکشید. برای جلوگیری از متورم شدن پاکت، بلافاصله سطح آن را خشک کنید. آب گرم قدرت بالایی در از بین بردن هرگونه لک و کثیفی ندارد و برای نظافت های روزانه می تواند گزینه ایده آلی باشد.

صابون کاستیل؛ پاک کننده پارکت اداری

صابون کاستیل یکی دیگر از مواد پاک کننده پارکت اداری می باشد که درخشندگی خوبی را به سطح می بخشد. در یک سطل آب دو قاشق غذاخوری صابون کاستیل را اضافه کنید. بعد از اینکه مواد در آب حل شدند، دستمال یا طی را به آنها آغشته کنید. با کشیدن طی و خشک کردن نم و رطوبت آن با دستمال می توانید شاهد تمیز شدن حیرت انگیز پارکت شوید.

بهترین مواد شوینده پارکت اداریبهترین مواد شوینده پارکت اداری

چای سیاه تمیز کننده پارکت اداری

به عنوان یکی دیگر از مواد پاک کننده خانگی برای پارکت اداری می توان به چای سیاه اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد چای سیاهی که روزانه مصرف می کنیم، می تواند بسیاری از کثیفی ها و آلودگی های روی کفپوش چوبی را از بین بردن و سطح را براق کند. برای استفاده از این ماده پاک کننده لازم است ابتدا در ظرف حاوی آب جوش چند قاشق چای سیاه بریزید.

بعد از گذشته زمان و اصطلاحا دم کشیدن چای، با دستمال این محلول را روی پارکت و لک و کثیفی های آن بکشید. سپس بلافاصله با دستمال نرم دیگری باید رطوبت آن را خشک کنید. دقت داشته باشید که چای بیش از اندازه نباید روی سطح پارکت قرار بگیرد، چون ممکن است دچار تغییر رنگ کفپوش شود.

ترکیب روغن و سرکه

برای اینکه بتوانید پارکت اداری را تمیز کنید و در حین حال براق باشد، می توانید از ترکیب سرکه و روغن استفاده نمایید. برای این منظور کافیست یک لیوان از روغن های گیاهی را با یک لیوان سرکه مخلوط کنی. بعد از تمیز کردن سطح کفپوش و جارو کشیدن آن، مخلوط سرکه و روغن را با دستمال روی پارکت بکشید. سرکه بلافاصله آلودگی و لک و کثیفی ها را تمیز نموده و روغن گیاهی نیز باعث نرمی کفپوش و براق شدن سطح آن میشود.

پاک کننده لک روغن پارکت اداری

در محیط های پرتردد اداری امکان چسبیدن آدامس، لک های روغن و غیره بر روی کفپوش وجود دارد. یکی از مواد پاک کننده پارکت اداری برای از بین بردن شمع و آدامس و موارد مشابه، یخ می باشد. یک تکه یخ را روی لک روغن و آدامس و موارد مشابه قرار داده و سپس با یک شی کمی نوک تیز روی آن بکشید تا مواد جدا شوند. دقت داشته باشید که شی نباید بیش از اندازه نوک تیز باشد.

برای تمیز کردن لک جوهر و موارد مشابه نیز می توانید از استون استفاده کنید. مقدار کمی از استون را با دستمال روی لک های مورد نظر قرار داده و سپس با دستمال آنها را تمیز کنید. در استفاده از این نوع مواد باید دقت بالایی داشته باشید، در غیر این صورت تغییر رنگ پارکت را شاهد خواهید بود.

مواد شوینده پاک کننده پارکت اداری

علاوه بر روش های خانگی، از مواد شوینده و پاک کننده پارکت اداری که حاوی برخی از مواد شیمیایی می باشد نیز استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که مواد شوینده شیمیایی به ندرت باید برای کفپوش های اداری استفاده شوند، در غیر این صورت پارکت دچار تغییر رنگ و تورم خواهد شد.

برندهای مختلف از قبیل رافونه و غیره مواد پاکت کننده پارکت اداری را ارائه داده و دستورالعمل استفاده از آنها نیز بر روی بسته بندی ذکر شده است. روش استفاده از این مواد بر اساس نوع ترکیبات آنها متفاوت است و بهتر است حتما اطلاعات روی بسته بندی را مطالعه کنید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi