فروش مبلمان اداری را چگونه انجام دهیم

03 خرداد ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

فروش مبلمان اداری به روش های بسیار زیادی انجام میشود و در سالهای اخیر به دلیل تغییراتی که در الگوی خرید افراد بوجود آمده است، با تحولاتی در این زمینه مواجه هستیم. هر یک از روش های جدید و قدیمی که برای فروش مبل و میز اداری مورد استفاده قرار میگیرد، چالش ها و نقاط قوت و ضعف وجود دارد و متناسب با شرایط می توان آنها را انتخاب کرد. به همین دلیل است که به عنوان مثال همیشه خرید اینترنتی گزینه ایده آل نمی باشد و گاها بهترین انتخاب خریدهای حضوری است و بالعکس. فضاگویا در ادامه به بهترین روش های فروش مبل و میز اداری و مزایا و معایب هر یک اشاره خواهد داشت.

مبلمان اداری

مبلمان اداری

کدام روش فروش مبلمان بهتر است؟

برخلاف گذشته که تنها از روش های سنتی و ارائه محصولات در مغازه ها و فروشگاه ها برای فروش مبلمان اداری استفاده میشد، در حال حاضر بسترهای متعددی برای تجارت در این زمینه فراهم شده است. به طوریکه ورود به هر یک از این بسترها و فعالیت درست و رعایت استانداردها می تواند امکان فروش هر نوع مبل و میز و صندلی اداری را برایتان فراهم کند. اما سوال مهم این است که کدام روش فروش می تواند گزینه بهتری باشد؟ اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای این سوال هستید، بهتر است با روش های زیر آشنا شوید:

فروش اینترنتی مبلمان اداری

با توجه به دسترس بودن اینترنت در دنیای امروز، اغلب کسب و کارها خدمات خود را به صورت اینترنتی ارائه می دهند و در صنعت فروش محصولات دکوراسیون اداری و غیره نیز این مساله به چشم میخورد. راه اندازی فروشگاه های اینترنتی مبلمان اداری و معرفی محصولات و ویژگی های آنها و همچنین فراهم کردن خرید آنلاین یکی از بهترین راهکارها برای فروشندگان این حوزه می باشد.

فروش اینترنتی مبلمان اداری

فروش اینترنتی مبلمان اداری

مزایای فروش آنلاین مبل اداری

به چند دلیل فروش اینترنتی مبلمان اداری می تواند گزینه ای بسیار عالی باشد و طرفداران آن نیز به شدت رو به افزایش هستند:
 • فراهم شدن امکان جستجو در کمترین زمان 
 • مشاهده تمام ویژگی ها و مطالعه قابلیت ها، جنس، قیمت، رنگ بندی و غیره و مقایسه آنها با سایر محصولات 
 • فراهم شدن امکان ثبت نظرات سایر کاربران و مشتریان و استفاده کاربران جدید از این اطلاعات برای انتخاب با آگاهی و شناخت بیشتر
 • عدم محدودیت در زمان و مکان برای خرید (در هر ساعت از شبانه روز و از هر نقطه از دنیا می توان خرید را انجام داد)

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

معایب فروش اینترنتی مبل و میز اداری

علیرغم مزایای زیادی که در فروش آنلاین مبلمان اداری وجود دارند، معایب و نقاط ضعفی نیز در آنها مشاهده میشود. برخی از ویژگی های منفی این روش های فروش مبل و میز اداری شامل گزینه های زیر می باشند:
 • عدم امکان لمس بدنه و روکش مبل و میز اداری توسط مشتری و ابهام در زمینه کیفیت آنها
 • عدم اعتماد بسیاری از افراد به فروشگاه های اینترنتی به دلیل نداشتن شناخت کافی درباره فروشگاه

فروش حضوری مبل اداری

فروش حضوری در مغازه ها و فروشگاه ها از قدیمی ترین و رایج ترین روش ها می باشد که بسیاری از افراد هنوز این شیوه را ترجیح می دهند. کافیست نگاه کوتاهی به فروشگاه ها و مغازه های فروش مبل و صندلی و میز مدیریت و اداری در سطح شهر داشته باشید تا به اهمیت آنها پی ببرید. در این روش ها فردی به نام فروشنده اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده و در نهایت می توانید با مقایسه گزینه های محدود موجود تصمیم بگیرید که خرید را انجام دهید یا خیر؟

فروش حضوری مبل اداری

فروش حضوری مبل اداری

مزایای فروش حضوری مبل

جالب است بدانید که در ایران هنوز تنها 4 درصد از تجارت ها به صورت اینترنتی انجام میشود و فروش های حضوری سهم بسیار بالایی را به خود اختصاص داده اند. البته این آمار به سرعت در حال تغییر است، اما از مهم ترین دلایلی که بسیاری از افراد ترجیح می دهند مبل اداری را حضوری بخرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاهده میز و مبل و صندلی اداری از نزدیک و تست با استفاده از آنها

این روش ها قابلیت اعتماد بالاتری دارند چون براحتی می توان در صورت عدم رضایت از خرید مجدد به همان مغازه و فروشگاه برای پیگیری خرید مراجعه کرد

معایب فروش حضوری

در مقایسه با خریدهای آنلاین، روش های حضوری معایب متعددی را به همراه دارد و دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از فعالان این حوزه به مرور از فروش حضوری مبل اداری فاصله گرفته اند. معایب این روش های فروش عبارتند از:
 • محدود بودن ساعات کاری و تعطیلی در شب و روزهای تعطیل رسمی 
 • محدود بودن دایره فعالیت به یک یا چند خیابان و شهر و نداشتن فروش زیاد 
 • در فروش های حضوری تنوع محصولاتی که در اختیار مشتری قرار میگیرد نسبت به فروشگاه های اینترنتی کم تر بوده و باعث نارضایتی آنها میشود
 • نبود فضای رقابتی و ارائه تخفیف و جشنواره فروش به تعداد کم در طول سال
 • گران بودن قیمت ها به دلیل هزینه های مربوط به اجاره مغازه و غیره

فروش مبل اداری در نمایشگاه ها

در طول سال در شهرهای بزرگی همچون تهران و مشهد و غیره نمایشگاه هایی به مناسبت های مختلف برگزار شده و فرصتی عالی را برای فروش مبلمان اداری فراهم می کنند. با توجه به اینکه تعداد زیادی از فروشندگان و تولیدکنندگان در این نمایشگاه ها حضور پیدا می کنند، به همین دلیل تنوع در محصولات افزایش پیدا می کند. افزایش تنوع در محصولات و همچنین فراهم شدن فضای رقابتی برای جذب مشتری در نهایت شرایط خوبی را برای مشتریان فراهم می کند. به همین دلیل است که در میان روش های فروش حضوری میز و مبل و پارتیشن اداری و غیره، نمایشگاه ها با استقبال بیشتری مواجه میشوند.
مهم تر از همه اینکه، در نمایشگاه ها بیشتر تولید کنندگان حضور پیدا می کنند و هدفشان بیشتر معرفی محصولات به سایر فروشندگان است. لذا قیمت های محصولات در این شرایط بسیار ارزان تر بوده و واسطه ها میان تولید کننده و خریدار نهایی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. البته محدود بودن بازه زمانی برگزاری این نمایشگاه ها محدود بوده و به همین دلیل در تمام طول سال نمی توان به این شرایط دست پیدا کرد.

فروش مبل اداری در نمایشگاه ها

فروش مبل اداری در نمایشگاه ها

فروش مبل اداری در شبکه های اجتماعی

از دیگر روش هایی که می توان به عنوان زیرمجموعه فروش های اینترنتی در نظر گرفت، معرفی و فروش مبل اداری در شبکه های اجتماعی می باشد. بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان این محصولات در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته و از این طریق محصولات خود را به فروش می رسانند. علیرغم مزایای متعددی که این روش ها به همراه دارند، اما نسبت به فروش از طریق فروشگاه های اینترنتی با محدودیت هایی مواجه هستند. فروشگاه های اینترنتی به دلیل بهره مندی از درگاه بانکی و هکچنین ثبت اطلاعات آنها و قابلیت پیگیری از طریق فتا، برای بسیاری از افراد قابل اعتمادتر هستند. 
البته ین بدان معنا نیست که فروش از طریق شبکه های اجتماعی گزینه مناسبی محسوب نمیشود. بلکه بهتر این است که همزمان فروشگاه اینترنتی نیز داشته باشید تا از دو کانال محصولات را به فروش رسانده و در دید مشتری و مخاطب نیز قابل اعتماد خواهید بود. 

فضاگویا؛ فروشگاه آنلاین مبلمان اداری

فضاگویا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و ارائه دهندگان مبلمان اداری می باشد که شرایط را برای فروش آنلاین از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی فراهم نموده است. ارائه اطلاعات جامع درباره هر یک از محصولات و همچنین ارزان بودن قیمت ها و پشتیبانی جامع توسط کارشناسان فروش از مزایای انتخاب این مجموعه به شمار می رود. همچنین لازم به ذکر است که تمام محصولات فضاگویا به صورت عمده و جزئی به فروش می رسد و به سراسر ایران ارسال می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فضاگویا تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi