صندلی پشت توری چه مزایا و معایبی دارد

03 خرداد ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

پیشرفت روز افزون تکنولوژی سبب شده تا تنوع تجهیزات مختلف از جمله وسایل اداری بسیار زیاد شود. از اصلی‌ ترین وسایل در هر اداره صندلی است که نمونه های مختلفی در صنعت دکوراسیون طراحی و روانه بازار شده اند. صندلی پشت توری یکی از این مدل ها است که معایب و مزایایی دارد. البته مزایای این صندلی به نسبت عیب های آن بیشتر است و ما سعی داریم در این مطلب از فضاگویا به بررسی این موارد بپردازیم. با ما همراه باشید.

صندلی پشت توری

صندلی پشت توری

صندلی پشت توری چیست؟

این صندلی از نمونه های بسیار محبوب اداره ای است که در بسیاری از شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. نقطه قوت آن پشتی تور آن است و بدنه آن  از جنس پلاستیک فشرده و یا فلز ساخته می شود. این صندلی مدرن علاوه بر زیبایی که سبب جلو‌ه گری محیطی که در آن هست می ‌شود، بسیار راحت نیز بوده و  برخلاف تصوری که در مورد صندلی پشت توری وجود دارد این صندلی بسیار قابل انعطاف هستند و به هیچ عنوان سرد و بی روح نیستند.

مزایا استفاده از صندلی پشت توری

صندلی پشت مش که به پشت توری نیز معروف است در سال 1994 وارد بازار شده و از پرفروش ترین صندلی های شرکت هرمان میلر می باشد. دلایل زیادی برای انتخاب این محصول در ادارات و شرکت های مختلف وجود دارد که در ادامه به بررسی چند مورد از این مزایا می پردازیم.

داوم بیشتر صندلی پشت توری

برخلاف تصور کاربران که پشتی توری این صندلی را کم دوام می دانند، این صندلی ها به دلیل عدم استفاده از چرم و برخی پارچه ها در پشت دچار لک و پارگی نمی شوند و اگر به خوبی از آن نگهداری شود برای مدت زمان زیادی با همان شکل و حالت اولیه خود باقی می ماند.

مزایا استفاده از صندلی پشت توری

مزایا استفاده از صندلی پشت توری

عدم تعریق برای فرد

از مشکلاتی که صندلی هایی با پشتی فوم ایجاد می کنند، تعریق بعد از مدت زمان طولانی در هنگام نشستن پشت آن ها می باشد. صندلی های پشت توری به نسبت سایر صندلی های اداری حبس هوا در قسمت پشتی آنها وجود ندارد و همین امر سبب می‌شود ایجاد گرما و تعریق رخ ندهد. این صندلی ها به دلیل داشتن حفره های زیاد در قسمت پشتی مانع از عبور هوا نشده و فرد با نشستن پشت آن ها به هیچ عنوان تعریق نخواهد داشت و این می‌تواند در کنار احساس راحتی، از از دست دادن آب بدن نیز در فصول گرم جلوگیری کند.

راحتی در تغییر وضعیت

صندلی های پشت توری به هیچ عنوان به نسبت سایر صندلی های اداره قابلیت تنظیم کمتری نداشته و این تصور که با فیزیک افراد به سختی سازگار می‌شود کاملاً غلط است. در طراحی صندلی پشت مش موارد مختلفی مانند تنظیم ارتفاع پایه و دسته، تنظیم پشتی و نشیمن به خوبی تعبیه شده و حتی برخی مدل‌های این صندلی دارای بالشت گودی کمر متصل هستند که قابلیت جابجایی نیز دارد.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

جلوگیری در ایجاد باکتری در صندلی پشت توری

معمولاً پشتی صندلی های مختلف محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری می باشد. مخصوصا در فصول گرم تر سال که تعرق زیاد می شود و انتقال رطوبت به پشتی صندلی ها شدت می گیرد. در صندلی هایی با پشت توری به دلیل رفت آمد هوا احتمال خیس شدن پشتی صندلی بسیار کم است و همین امر سبب می شود رشد باکتری ها در آن به صفر درصد برسد.

صندلی پشت توری برای چه افرادی مناسب است؟

اگر از افرادی هستید که در طول روز زیاد پشت میز می نشینید و تعرق بدن تان نیز زیاد است، با نزدیک شدن به فصول گرم مطمئناً این تعرق شما را کلافه خواهد کرد و عملاً کار شما را مختل می‌کند. به شما پیشنهاد می کنیم صندلی پشت توری را به دلیل رد و بدل شدن آزادی هوا و عدم تعلق تهیه کنید تا این مشکل برای شما خللی در طول کار ایجاد نکند.

طراحی دکور با صندلی های پشت توری

یکی از معایبی که صندلی پشتی دارد عدم همخوانی آن با دکوراسیون های مختلف می باشد. این صندلی با هر وسیله ای همخوانی ندارد و بیشتر از آن در دکوراسیون های مدرن استفاده می شود. ترکیب این صندلی با وسایل مدرن بسیار جذاب بوده و مثلا اگر یک اتاق مدیریتی را می خواهید بچینید، ترکیب صندلی پشت مش با میزهای مدیریتی سفید بسیار جذاب و چشم نواز خواهد بود.

صندلی های پشت توری راحت تر هستند یا صندلی های پشت فومی؟

صندلی پشت فومی را بسیاری از افراد به دلیل استحکام بالا و تکیه گاه مناسب تر به صندلی پشت توری ترجیح دهند. ولی این باور که این صندلی ها به نسبت صندلی های پشت فوم  انعطاف و دوام کمتری دارد به هیچ عنوان درست نیست. چون در ساخت این صندلی ها اصول ارگونومیک رعایت شده و جک تنظیم زاویه و ارتفاع در همه آن ها تعبیه می‌ شود و عملاً هیچ تفاوتی با صندلی های دیگر از این نظر نخواهند داشت و به نسبت آن ها ممکن است راحت تر نیز باشد.

جلوگیری در ایجاد باکتری در صندلی پشت توری

جلوگیری در ایجاد باکتری در صندلی پشت توری

خرید صندلی پشت توری از فضاگویا

به شما پیشنهاد می کنیم با توجه به اینکه مزایای این صندلی به نسبت معایبی که دارد بیشتر است حتماً برای محیط های اداری مدرن از این صندلی ها استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید به دلیل دشوار بودن تولید پشتی توری این صندلی ها قیمت آن ها نیز به نسبت صندلی های اداری معمولی بیشتر است ولی مطمئنا خرید این صندلی ها در کنار نکات بهداشتی بهتری که نسبت به سایرین دارد ماندگاری بیشتری را نیز برای شما در اداره و حتی محیط منزل خواهد داشت. برای خرید صندلی اداری و مبلمان اداری می توانید از خدمات گروه فضاگویا استفاده کنید. تمام محصولات این مجموعه دارای تنوع بالایی از نظر جنس و رنگ بندی بوده و با کیفیت تضمین شده به سراسر ایران قابل ارسال هستند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi