پرطرفدارترین متدهای طراحی داخلی

09 آبان ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

سبک های متنوع و متفاوتی برای دیزاین کردن و دکوراسیون داخلی و برای متدهای طراحی داخلی منازل وجود دارد، اما هر ساله طرح هایی از نظر بهترین طراحان و معماران به عنوان بهترین طرح ها و ایده ها برای دکوراسیون داخلی انتخاب می شوند. این طرح ها از نظر ظاهری مهندسی شده هستند و با در نظر گرفتن فضا و سلیقه شخصی افراد اجرا می شوند. سبک هایی مانند تردیشنال و یا مدرن و معاصر در کنار سبک های آسیایی و یا روستیک و سبک هایی با گرایش به انرژی های محیطی مانند مینیمال از جمله سبک های محبوب و متدهای طراحی برای فضای داخلی می باشند. در ادامه به توضیحی اجمالی در رابطه با سبک های پرطرفدار سال 2021 دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت.

استفاده از متدهای طراحی داخلی سنتی یا تردیشنال

این نوع طراحی و بهره گرفتن از این نوع از طرح ها بسیار قدیمی می باشد و الهام گرفته شده از قرن هجدهم و نوزدهم میلادی و از کشور هایی مانند انگلستان و فرانسه می باشد. در این سبک از وسایل و میز و صندلی هایی با رنگ بندی تیره تر استفاده می کنند. از ویژگی ها و فاکتور های اصلی شناسایی و تفاوت این سبک و استفاده از متدهای طراحی داخلی در این سبک می توان به استفاده نمودن از پارچه های گران قیمت و لوستر های کلاسیک سنتی اشاره کرد.

مطالب پرطرفدار ما را از دست ندهید!

این پارچه ها از جنس هایی مانند مخمل و ابریشم می باشند و با الگوهای دمشقی و راه راه یا شطرنجی کار شده اند. در این سبک انرژی بصری و سازگاری رنگ ها حرف اول را می زند و باید از این موارد پیروی کنید و نمی توانید از مبلمان و یا وسایل رنگی استفاده کنید بلکه فقط باید از مبلمان هایی با رنگ بندی هماهنگ استفاده نمایید.

متدهای طراحی داخلی سنتی یا تردیشنال

متدهای طراحی داخلی سنتی یا تردیشنال

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

متدهای طراحی داخلی مدرن با متدهای تردیشنال تفاوت های جزئی دارد و شباهت هایی را نیز با یکدیگر دارند. طراحی مدرن، مربوط به دوره خاصی از زمان می باشد و به روز نمی شود، سبک طراحی مدرن مربوط به دوره زمانی که از ابتدای قرن 20 تا اواسط آن شکل گرفت و مانند سبک معاصر نیست. سبک طراحی مدرن از جزئیات به عنوان عناصری برای انتقال انرژی بصری استفاده نمی نماید. در سبک مدرن از مبلمان های صیقلی و صاف با لبه های تیز تر استفاده می شود و وسایل از جنس هایی مانند فلز و شیشه می باشند. این سبک به صورت مینیمال اجرا می شود و هنر مانند تزیینی در بستر کار قرار می گیرد و در فضایی خنثی و بدون انرژی خاصی از رنگ بندی های تند تری استفاده می نمایند.

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی معاصر

سبک دکوراسیون داخلی از نوع معاصر، پویا ترین سبک می باشد و در تمامی دوران ها در حال تغییر و به روی رسانی بوده و لحظه به لحظه تغییر می کند. در این سبک از ویژگی های طراحی سده گذشته استفاده می شود تا محیط همیشه بادوام و زیبا باشد. سبک معاصر توانایی براق بودن و یا استفاده از رنگ بندی های خنثی را دارد. در این سبک از خطوط صاف و پایه های مبلمان برای نشان دادن حس سبکی استفاده می شود. در مبلمان و فرنیچری که در این نوع از طراحی دکوراسیون داخلی در محیط های مختلف استفاده می نمایند از پارچه هایی با بافت هایی که به چشم بیاید اما رنگ خنثی داشته باشد استفاده می نمایند.

دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

استفاده از متدهای طراحی داخلی بوهمیان

این سبک در میان بسیاری از مردم محبوبیت خاص خود را دارد و نوعی انرژی خاص را با استفاده از متدهای طراحی داخلی به چشم بیننده می رساند. این سبک توسط کولی ها و مهاجرین چک بوجود آمد و گسترش داده شد. این سبک سبکی با ساختار و در عین حال می توان در رابطه با آن گفت، بی ساختار می باشد که با ترکیب کردن فرهنگ های مختلف بوجود آمده و به نوعی خارج از چهارچوب می باشد. فضای ساخته شده با متدهای طراحی داخلی جو ساکن و آرامی دارد اما در آن از رنگ های روشن و وسایل روشن استفاده می شود و با وارد شدن به فضایی که با این سبک درست شده است، احساس می کنید که با فرهنگ جدیدی روبرو شده اید. در این سبک طراح نیازی به رعایت نظم ندارد و می تواند رنگ ها و الگو ها را طبق درخواست خود ترکیب کند و می توان از طرح های بسیار خلاقانه ای در محیط استفاده نمود.

دکوراسیون داخلی بوهمیان

دکوراسیون داخلی بوهمیان

طراحی به سبک مینیمال

در این سبک از اشکال ساده و غیر پیچیده و خطوط صاف در کنار شکل های ساده به عنوان پایه استفاده می شود. این سبک کم و بیش از طراحی ژاپنی منشا گرفته است و از وسایل کم در فضای بزرگتر استفاده می نمایند. دارای رنگ های خنثی می باشند و فضاهای خالی را به راحتی ایجاد می نمایند. در این سبک از وسایلی با اندازه های نسبتا بزرگتر در تعداد کمتر استفاده می نمایند و این امر موجب می شود تا فضای بیشتری با انرژی مینیمال به چشم افراد بخورد. در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی و بهره گرفتن از این مدل از طراحی ها دیوار ها و یا فضاهای خالی انرژی را به زیبایی منتقل می نمایند و کارکرد های زیادی در این سبک دارند.

دکوراسیون داخلی مینیمال

دکوراسیون داخلی مینیمال

بعضی از برترین متدهای دکوراسیون داخلی

سبک های مختلفی در سال گذشته به عنوان بهترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی معرفی شدند که می توان در این میان به متدهای طراحی داخلی ترانزیشنال که ترکیبی بسیار زیبا از ظرافت و غرور طراحی سنتی با بافت و انرژی سبک مدرن می باشد، سبک طراحی داخلی و دکوراسیون مید سنتوری که حاصلی از رهایی از سبک های سنتی و حرکت به سمت متدهای طراحی داخلی می باشد، سبک شابی شیک که دارای انرژی و ظرافت و روحیه ای زنانه می باشد، سبک دکوراسیون داخلی هالیوودی که از تقابل رنگ هایی با تفاوت های زیاد به وجود می آید یا سبک روستیک که از مصالحی با بهره گیری از طبیعت و رنگ بندی مشابهی با طبیعت و با اتکا بر محیط شومینه شکل می گیرد، اشاره کرد. سبک های دیگری نیز مانند متدهای طراحی داخلی ساحلی و یا التقاطی و یا سبک جنوب غرب و آسیایی نیز دیگر متدهای طراحی داخلی محبوب سال 2021 می باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi