ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش چگونه است

17 مرداد ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

یکی از اجزای اصلی محیط های اداری که تاثیر بسیاری بر روی مراجعه کنندگان دارد طراحی و ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش می باشد. میز منشی یا پذیرش اصولا باید در ابتدای ورودی قرار گیرد در واقع میز منشی یا پذیرش باید در جایی قرار گرفته شود که مراجعه کننده بتواند آن را به راحتی پیدا کند به نحوی که محل قرارگیری و ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش به صورت متمایز از سایر فضاهای اداری باشد و از لحاظ دکوراسیون اداری با سایر اجزا همخوانی داشته باشد.

ابعاد استاندارد میز منشی و میز پذیرش

ابعاد استاندارد میز منشی و میز پذیرش

ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش

میز منشی باید به نحوی طراحی شود که منشی بتواند به راحتی و با آرامش خیال فعالیت های خود را انجام دهد. ارتفاع میز و صندلی باید متناسب با ارگونومیک بدن باشد تا در طول ساعات طولانی اداری منشی در ناحیه ی عضلات و مفاصل احساس درد و ناراحتی نداشته باشد. ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش سبب می شود که بازدهی کار به میزان زیادی افزایش پیدا کند. امروزه تمام صندلی های مناسب کارمندان مطابق با ساختار بدنی آن ها طراحی می شود. ارتفاع میز منشی باید به اندازه ای باشد که دست شما به راحتی روی میز قرار بگیرد. چنانچه ارتفاع میز بیشتر یا کمتر از حد استاندارد باشد آسیب جدی به قسمت های مختلف دست وارد می شود. زاویه پاهای شما نیز باید متناسب با میز و صندلی باشد بهترین زاویه 90 درجه می باشد. ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش به شرح زیر است:

ابعاد طول میز 180 سانتی متر، عرض 140 سانتی متر، ارتفاع 75 سانتی متر.

استانداردهای میز منشی

استانداردهای میز منشی

ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش را چگونه می توان متناسب با نیاز خود تغییر داد

گاهی اوقات تصمیم می گیرید که میز و صندلی منشی را کاملا با ارگونومیک بدن کارمند خود هماهنگ کنید و شرایط تعویض میز و صندلی را ندارید زیرا از ابتدا صندلی های معمولی استفاده کرده اید با قرار دادن چرخ های تعویض در صندلی می توانید ارتفاع آن را متناسب با نیاز خود کم و زیاد کنید. اما بهترین انتخاب برای میز و صندلی منشی انتخاب از انواع طبی و ارگونومیک آن در بازار است. چنانچه ارتفاع میز منشی بسیار بالا بود به نحوی که پاها بالاتر از سطح زمین معلق باشند حتما باید از زیرپایی طبی استفاده کرد.کانتر پذیرش و میز منشی از ارکان اصلی دکوراسیون اداری هستند.نکات مهم طراحی میز منشی عبارتند از: ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش، رنگ به کار رفته، مصالح به کار رفته در ساخت آن و... ابعاد میز منشی باید با مساحت فضای اداری هماهنگی داشته باشد.چنانچه ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش متناسب باشد می توان طرح و نقش مد نظر را بر روی آن پیاده کرد.

تغییر استاندارد ابعاد میز پذیرش و میز منشی

تغییر استاندارد ابعاد میز پذیرش و میز منشی

نکات مهم انتخاب میز منشی

میز منشی در ابعاد و مدل های مختلفی در بازار موجود می باشد. میزی که انتخاب می کنید باید طرحی متناسب با فضای کاری شما داشته باشد به عنوان مثال شما یک میز با طرح های هندسی پیچیده برای دفتر کار خود انتخاب می کنید اما از طرف دیگر دفتر کار شما به سبک کلاسیک طراحی شده است این عدم تطابق موجب دلزدگی در فضا می باشد و میز انتخابی شما مانند یک جز اضافه در آن فضا قرار می گیرد و هارمونی و هماهنگی کل فضای اداری را مختل خواهد کرد. از طرف دیگر مراجعه کننده زمانی که وارد محیط می شود این عدم هماهنگی به طور ناخودآگاه بر وی تاثیر می گذارد به این ترتیب امکان دارد شما بسیاری از مشتریان خود را به همین دلیل از دست دهید.قبل از خرید میز منشی جایگاه آن را در محیط اداری خود تعیین کنید به صورتی که میز مربوطه علاوه بر این که حریم شخص منشی را به طور کامل حفظ کند فضای کاری مناسبی را برای وی فراهم کند.

نکات انتخاب میز منشی

نکات انتخاب میز منشی

ویژگی های یک میز منشی متناسب

  • جنس به کار رفته در ساخت میز تاثیر بسیار از لحاظ بصری، دوام و عمر میز دارد
  • چنانچه روی میز وسایل سنگینی قرار می گیرد باید میزهایی با ضخامت بالا انتخاب شوند
  • در فضاهای شلوغ اداری سعی کنید از میزهایی استفاده کنید که به یک روکش ضد آب مجهز باشند
  • تعداد کشوهای میز منشی بسیار مهم است زیرا از آن جایی که منشی وظیفه ی هماهنگی ها را در شرکت به عهده دارد نیاز به کشوهای زیادی برای قرار دادن پرونده ها دارد.
  • بهترین شکل هندسی برای میز منشی شکل مستطیلی است اما گاهی از اشکال دیگر هندسی نیز برای میز منشی انتخاب می کنند.
  • وزن میز منشی نباید خیلی سنگین باشد.

ویژگی های میز منشی

ویژگی های میز منشی

کیفیت میز منشی

  • رنگ میز منشی باید متناسب با رنگ دکوراسیون اداری باشد سعی کنید از رنگ هایی انتخاب کنید که زود کثیف نشوند و جای لک بر روی آن باقی نماند.
  • جنس میز منشی تاثیر بسیاری بر روی مراجعه کننده دارد.چوب طبیعی از نوع مرغوب دوام طولانی دارد.معمولا میزهایی از جنس چوب طبیعی بسیار پرطرفدار هستند.
  • لمینت نوعی از چوب با لایه های فشرده است.از آن جایی که جنس لمینت مقاومت بالایی در برابر ساییدگی دارند و تمیز نگه داشتن آن نیز نسبتا آسان تر است در محیط های شلوغ اداری از میزهایی با جنس لمینت استفاده می شود.
  • میزهایی که روکش چوبی دارند نیز انتخاب مناسبی برای افرادی است که تمایل ندارند هزینه ی زیادی صرف کنند.

مطالب پرطرفدار ما را از دست ندهید!

انتخاب میز منشی از انواع مصالح

گاهی اوقات به دلیل مقاومت بالای فلز میز منشی را از فولاد می سازند و روی آن را با چوب و شیشه می پوشانند به این ترتیب هم میزی با دوام بالا داریم و هم زیبایی میز حفظ می شود.در برخی از فضاهای اداری که تمایل دارند ایده های نوینی را به اجرا در بیاورند از سنگ کورین برای میز منشی و میز پذیرش استفاده می شود. سنگ کورین قابلیت شکل پذیری بالایی دارد و می تواند شکل منحنی به خود بگیرد از این رو برای طراحی های جدید با اشکال هندسی منحنی بسیار مناسب هستند.در نهایت ابعاد استاندارد میز منشی و پذیرش علاوه بر زیبایی هر چه بیشتر محیط سبب راحتی کارمند نیز می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi