پارتیشن ریلی و متحرک

28 بهمن ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

آیا می دانید پارتیشن ریلی و متحرک چیست؟ این‌ از سوال‌هایی‌ست که ممکن برای خیلی از افراد پیش آمده باشد. پارتیشن ریلی از مهم‌ترین تجهیزات اداری‌ست که امروزه بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته. پارتیشن های ریلی که با استفاده از چارچوب آلومینیومی و شیشه یا چوب ام دی اف تهیه می شود بهترین انتخاب جهت جداسازی فضا می باشد. از ویژگی های پارتیشن ریلی و متحرک می‌توان به سبک بودن، قابلیت جابجایی آسان و ایجاد فضای خصوصی اشاره کرد. از این رو از پارتیشن ریلی در اداره ها، شرکت ها و همچنین فروشگاه ها جهت جداسازی استفاده می شود. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد اینوع پارتیشن‌ها و ویژگی‌های آن توضیح خواهیم داد.

پارتیشن ریلی و ویژگی های آن

یکی از بهترین راه ها برای استفاده بهینه از فضای موجود، پارتیشن بندی می باشد که علاوه بر جداسازی فضا به کاهش هزینه های ساخت و ساز کمک می کند. از بین انواع پارتیشن بندی های مورد استفاده جهت جداسازی فضا می توان به پارتیشن های ریلی اشاره کرد. پارتیشن های ریلی در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. نکته اینجاست که پارتیشن ریلی چیست و چه ویژگی هایی دارد که سبب شده به صورت گسترده در جداسازی فضا ها مورد استفاده قرار گیرد؟

متریال مورد استفاده در پارتیشن ریلی چیست؟

آیا می دانید متریال مورد استفاده در ساخت پارتیشن ریلی چیست؟ در طراحی و ساخت انواع پارتیشن ریلی از متریال های مختلف از جمله شیشه و چوب ام دی اف استفاده می شود. از آنجا که چوب ام دی اف و شیشه در مقابل نم و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند بهترین گزینه، پارتیشن ریلی می باشد. از طرف دیگر شیشه و چوب ام دی اف را می توان به راحتی تمیز نمود.

جهت چارچوب اصلی پارتیشن ریلی از آلومینیوم استفاده می شود که در مقابل عواملی از قبیل رطوبت و فشار مقاومت بالایی دارد. جهت اضافه نمودن قابلیت جمع شدگی در ساخت پارتیشن ریلی از لولاهای استاندارد استفاده می گردد.

پارتیشن ریلی و ویژگی های آنپارتیشن ریلی و ویژگی های آن

آخرین مطالب تکمیلی مبلمان اداری فضاگویا را در این بخش دنبال نمایید

پارتیشن پاراوان اداری و کاربردهای آن

پارتیشن چوبی مناسب برای کدام فضا است

پارتیشن های اداری به چه منظور ساخته می شوند

ویژگی های اصلی پارتیشن ریلی چیست؟

سوال اصلی این است که ویژگی های پارتیشن ریلی چیست که سبب شده به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرد. از مهمترین ویژگی های پارتیشن ریلی می توان به قابلیت تحرک این سازه ها اشاره کرد. در کنار قابلیت جابجایی پارتیشن ریلی از وزن سبکی برخوردار بوده و به راحتی می توان آن را جا به جا نمود. از طرف دیگر پارتیشن های ریلی در برابر عوامل طبیعی مانند فشار، ضربه و رطوبت مقاومت بالایی دارند.

از دیگر ویژگی های پارتیشن ریلی می توان به قابلیت تغییر در چیدمان و طراحی فضای مورد نظر پس از اجرا و نصب اشاره کرد. همچنین در صورت نیاز می شود این سازه های جدا کننده را در کوتاه ترین زمان ممکن برپا یا جمع آوری نمود. با بهره گیری از پارتیشن ریلی به ویژه در مراکز اداری فضای خصوصی برای افراد ایجاد می شود.

موارد استفاده پارتیشن ریلی

از نکات مهم در حوزه پارتیشن اداری می توان به این مسئله اشاره کرد که موارد کاربرد پارتیشن ریلی چیست و از این سازه ها در چه مکان هایی می شود بهره برد. انواع پارتیشن به دلیل قابلیت تحرک و نیز جمع شدن در جهت جداسازی فضا های اداری مناسب می باشد. با استفاده از پارتیشن ریلی می توان برای پرسنل فعال در محیط اداری فضای خصوصی ایجاد نمود که به بهبود راندمان کاری آنها کمک می کند.

همچنین از پارتیشن ریلی می توان در ساختمان های مسکونی جهت جداسازی حال و پذیرایی، جداسازی آشپزخانه و ... بهره برد. برای جداسازی بخش های مختلف مغازه جهت چینش منظم اجناس پارتیشن های ریلی بهترین انتخاب می باشد. از دیگر کاربردهای پارتیشن ریلی می شود به جداسازی سالن های ورزشی، پاساژ ها، شرکت ها و مراکز تجاری اشاره کرد.

موارد استفاده از پارتیشن ریلیموارد استفاده از پارتیشن ریلی

فواید و مزایای پارتیشن ریلی

آیا می دانید فواید استفاده از پارتیشن ریلی چیست؟ از مهمترین فواید استفاده از پارتیشن ریلی برای جداسازی فضا می توان به کاهش هزینه ها اشاره کرد. با استفاده از پارتیشن ریلی دیگر نیازی به پرداخت هزینه بالا برای ایجاد دیوار ثابت جهت جداسازی فضا نیست. از طرف دیگر نیاز به مصرف انرژی و برق از طریق پارتیشن بندی ریلی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.ایجاد یک حریم خصوصی از دیگر مزایای پارتیشن بندی محیط با پارتیشن ریلی می باشد. با استفاده از انواع پارتیشن از جمله پارتیشن ریلی در اداره ها می توان برای پرسنل فضای خصوصی جهت تمرکز بهتر ایجاد نمود. با توجه به کیفیت عالی پارتیشن های ریلی و ضد نویز بودن این سازه ها می توان صدا های مزاحم را تا حد زیادی کاهش داد.

از دیگر مزایای استفاده از پارتیشن ریلی ایجاد یک فضای مدرن و شیک می باشد. استفاده از پارتیشن ریلی جهت جداسازی محیط تاثیر قابل توجهی در چیدمان و دکوراسیون فضای موجود دارد و به هرچه زیباتر شدن محیط کمک می کند.

با توجه به اینکه پارتیشن ریلی قابلیت حرکت و جمع شدگی را دارا می باشد، می توان از آن برای تغییر دکوراسیون در زمانی کوتاه بهره برد. برای مثال با استفاده از پارتیشن ریلی چوبی در کمترین زمان می توان یک محیط خصوصی را به یک محیط اشتراکی و برعکس تبدیل کرد.

قیمت پارتیشن ریلیقیمت پارتیشن ریلی

قیمت پارتیشن ریلی

با در نظر گرفتن ویژگی ها و مزایای متنوع پارتیشن ریلی امروزه از این سازه استاندارد در جداسازی فضای ساختمان های مسکونی، اداره، شرکت و رستوران استفاده می شود. از نکات مهم جهت بکارگیری و خرید پارتیشن ریلی قیمت این سازه ها می باشد. در تعیین قیمت پارتیشن ریلی فاکتورهای مختلفی نقش دارد.

برای تعیین قیمت پارتیشن متحرک ریلی نکات مهم را باید در نظر داشت که از جمله آنها فضای مورد نظر جهت پارتیشن بندی و نوع درخواست مشتری می باشد. با توجه به اینکه پارتیشن های ریلی به صورت سفارشی ساخته می شود قیمت نهایی این سازه ها متنوع خواهد بود. در کنار در نظر گرفتن قیمت پارتیشن ریلی باید به کیفیت این سازه ها توجه نمود. از دیگر نکات برای پارتیشن بندی فضا با پارتیشن ریلی مشورت با کارشناسان در  حوزه مبلمان اداری است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi