دوران کرونا و کار در منزل به روش دورکاری

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

کرونا و کار در منزل

در کرونا و کار در منزل به صورت دورکاری برای اینکه بتوان کار مورد نظر را با کیفیت بالا انجام داد، لازم است فضای خانه را به گونه ای درست کنید که به فضای کار در اداره شباهت داشته باشد تا از این طریق ذهن شما بر روی کار تمرکز کند. این روزها به خاطر شیوع کرونا، بسیاری از افراد مجبور هستند که در خانه بمانند. در ایام کرونا و کار در منزل می توان از طریق راه اندازی مشاغل یا کسب و کارهای خانگی، کسب درآمد کرد.

اما بسیاری از کارمندان مجبور می شوند که کار خود را به صورت دورکاری و در منزل انجام دهند. در دوران قرنطینه و کار در منزل برای اینکه کارمندان بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند و کیفیت و بهره وری کار آنها پایین نیاید، لازم است که به برخی نکات در این زمینه توجه کنند. در نتیجه باید فضای منزل را مانند فضای کار شبیه سازی کرد.

دوران کروان و کار در منزل

دوران کروان و کار در منزل

کرونا و کار در منزل، داشتن ظاهری رسمی برای کار

یکی از نکاتی که در دوران کرونا و کار در منزل باید به آن توجه داشت، داشتن ظاهری رسمی هنگام کار می باشد. ممکن است به نظر شما این نکته خیلی ساده باشد. ولی دارای تاثیرات زیادی بر روی کیفیت کار در منزل می شود. در صورتی که شما با لباس رسمی کار خود را در منزل انجام دهید، بهره‌ وری شما نسبت به وقتی که لباس عادی به تن دارید، بسیار بیشتر می ‌شود.

هنگامی که شما لباس رسمی به تن داشته باشید، ذهن شما بر روی کار مورد نظر تمرکز بیشتری می ‌کند. هنگامی که با همکاران و یا روسای شرکت اداری خود تماس برقرار می کنید، حتما باید لباس رسمی به تن کنید و مانند هنگامی که در محیط واقعی کار حضور دارید، ظاهر شما باید آراسته به نظر برسد. در صورتی که این کار انجام نشود، به منزله توهین به شخصیت طرف مقابل خواهد بود.

آخرین مطالب تکمیلی شرکت مبلمان اداری فضاگویا را در این بخش دنبال نمایید

برندهای محبوب سازنده مبلمان اداری در سال 2020

ایده های فوق العاده و جذاب برای تزیین محل کار و مبلمان اداری

نحوه چیدمان مبلمان در فضای کاری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی

درست کردن فضای اختصاصی یا دفتر کار در منزل

از دیگر نکاتی که در دوران کرونا و کار در منزل باید در نظر گرفته شود، اختصاص دادن یک فضای خاص در منزل و یا ایجاد کردن یک دفتر کار اختصاصی در منزل می باشد. در واقع در دوران کرونا یکی از چالش های بسیار مهمی که در منزل اتفاق می ‌افتد، جدا کردن فضای زندگی و کار می باشد. ممکن است مشخص کردن یک مرز میان این دو موضوع کار سختی باشد. ولی اگر فضای زندگی خود را از فضای کار جدا نکنید روی کیفیت کار شما تاثیر زیادی می گذارد.

افرادی که هر روز برای انجام کار خود از نظر خارج می شوند، در واقع فضای شغلی و زندگی خود را به صورت فیزیکی جدا می کنند. پس در زمان قرنطینه در دوران کرونا و کار در منزل باید این فضا را برای خود شبیه سازی کرد. اختصاص دادن یک اتاق و یک میز مخصوص برای انجام این کار و همچنین مبلمان اداری مناسب یکی از بهترین روش هایی است که می توان در کرونا و کار در منزل به کار برد. 

بزرگ بودن فضای کار اهمیت چندان زیادی ندارد، ولی باید فضای مورد نظر دارای حس متفاوتی نسبت به دیگر بخش های خانه باشد. برای این کار یک صندلی راحتی انتخاب کنید و آن را امتحان کنید در صورتی که روی آن احساس راحتی کردید، می توانید این کار را با کیفیت بالا انجام دهید. همچنین باید اشیایی که حواس شما را از کار پرت می کنند از محیط مورد نظر دور کنید. برای اینکه بتوانید از نور طبیعی بهره ببرید، بهتر است که فضای کار خود را در کنار پنجره انتخاب کنید. این کار روی بالا بردن تمرکز و انرژی شما تاثیر زیادی می گذارد. پس در انتخاب صندلی مناسب برای دوران کرونا دقت کنید.

ایجاد فضای اختصاصی کار در منزل در دوران کرونا

ایجاد فضای اختصاصی کار در منزل در دوران کرونا

داشتن میز کار

یکی از وسایلی که باید در کرونا و کار در منزل برای خود انتخاب کنید، داشتن یک میز کار مستقل می باشد. هنگامی که شما پشت این میز می نشینید، حال و هوای کار کردن به شما دست خواهد داد و ذهن شما از این طریق بر روی کار تمرکز می کند. پس باید حتما در یک جای ثابت مستقر شده و برای اینکه مدام در خانه حرکت نکنید، پشت میز اداری مناسب بنشینید.

مشخص کردن ساعات کار در منزل

از نکات دیگری که هنگام کار در منزل کرونا و کار در منزل باید در نظر گرفته شود، مشخص کردن ساعات کار در منزل می باشد. با جداسازی فضای کار و زندگی از یکدیگر، لازم است که یک برنامه زمانی صحیح برای انجام کارهای خود درست کنید. برای این که عملکرد شما به میزان قابل توجهی بهبود پیدا کند باید ذهن خود را عادت دهید تا در ساعت خاصی فعالیت کاری مورد نظر را انجام دهد. 

همچنین در صورتی که می خواهید یک کاری را به صورت گروهی انجام دهید، داشتن برنامه منظم به شما کمک می کند تا کارها را با سرعت و هماهنگی بیشتری پیش ببرید. در واقع فرقی که دوره کرونا و کار در منزل با کار در شرکت دارد، این است که مسئولیت برقراری نظم بر عهده خود شما بوده و در صورتی که از مهارت هایی برای مدیریت زمان استفاده کنید، این موضوع به شما برای دستیابی سریع ‌تر به هدف کمک بسیار زیادی می کند.

ساعت کاری مناسب در منزل در دوران کرونا

ساعت کاری مناسب در منزل در دوران کرونا

برقراری ارتباطات آنلاین با وسایلی مانند موبایل و لپ تاپ

برای اینکه بتوانید در کرونا و کار در منزل موفق تر عمل کنید، بهتر است با مدیران مجموعه ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و نظرات آنها استفاده نمایید. همچنین می توان در جلسات آنلاین که مدیران با کارمندان خود برقرار می‌ کنند شرکت کنید. در صورتی که در انجام کارهای روزمره با مشکل مواجه می شوید، از طریق ارتباط آنلاین با همکاران خود و استفاده از نظرات آنها می توانید برای این مشکل مورد نظر راه حلی پیدا کنید.

بهتر است که ارتباطات خود را به پیام‌ های متنی محدود نکرده و از طریق وسایل ارتباط جمعی مانند موبایل و لپ‌ تاپ برای برقراری تماس‌ های تصویری استفاده کنید. با شنیدن صدا و تصویر همکارانتان روحیه شما تغییر خواهد کرد و انگیزه شما برای کار در منزل افزایش پیدا می‌ کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi