استفاده از کمد و ویترین در مبلمان اداری

03 تیر ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

یکی از اجزای مبلمان اداری، کمد اداری و ویترین می باشد. وجود مقدار زیادی از فایل ها، کتاب ها، پرونده ها و .. باعث می شود به مکانی مجزا جهت حفظ این اموال از رطوبت، گرد و غبار، آتش سوزی و …. نیاز پیدا کنیم. علاوه بر این ها باید برخی زونکن ها و پرونده ها در صورت نیاز به آسانی پیدا شده و همیشه در دسترس باشند. از این رو باید به طور منظم و کاملا طبقه بندی شده در کنار هم جای گیرند که کمد اداری و فایل اداری ( کتابخانه ها ) به ایجاد این نظم و ترتیب کمک بسیاری می کنند.متخصصان فضا گویا موارد مورد نیز برای انتخاب کمد و فایل های اداری را در این مقاله برای شما شرح می دهند.

کمد اداری با درب

برای انواع کمد اداری که سایزی متوسط و یا کوچک دارند، جهت ایجاد زیبایی بیشتر درب تعبیه می شود که معمولا ترکیبی از شیشه می باشند. وجود درب از وسائل داخل کمد اداری در مقابل گرد و غبار بیشتر محافظت می نماید. همچنین نمایی منظم تر و زیباتر به فضای اطراف می بخشد.

کمد و ویترین اداری

کمد اداری بدون درب

کمدهای اداری بزرگ تر در ارگان ها و ادارات دولتی بدون درب طراحی می شوند. معمولا در این مکان ها نیاز عموم پرسنل و کارمندان به کمد اداری بیشتر بوده، از این رو وجود درب، استفاده مکرر آن ها از فایل ها و کتاب ها را سخت تر کرده و مناسب نمی باشد. از این رو قفسه های کتابخانه در این مکان ها بدون درب طراحی می گردند.
همچنین در حالتی می توان بین قسمت های خصوصی و عمومی کمدهای اداری تفاوت قائل شد و قسمتی از آن را با درب و بخشی دیگر را بدون درب طراحی کرد.
اگر شما دارای فضای کوچکی هستید؛ خوب می دانید که استفاده حداکثری از هر متر مربع بسیار مهم است و نباید از دست برود یا صرف لوازمی گردد که کاربرد چندانی ندارند. یکی از مسائلی که در این زمینه مهم است؛ استفاده هدفمند از فضای اداری است. شما باید در هر فضای خاص، از مبلمان اداری مخصوص آن فضا استفاده نمایید. همچنین باید اندازه گیری ها بسیار خوب و دقیق باشد تا مشکلی در انتخاب سایز میزهای اداری بوجود نیاید.
یقینا یکی از اصلیترین نیازهای هر سازمان در زمینه تجهیز دفاتر به مبلمان اداری تخصیص محلی از فضای کار به کتابخانه اداری جهت نگهداری و بایگانی مدارک و اسناد مورد نیاز پرسنل میباشد . کتابخانه اداری علاوه بر جادار بودن باید دو ویژگی امن بودن و همچنین زیبایی را نیز داشته باشد . بیشتر مدیران سعی میکنند برای زیبا کردن اتاقشان از کتابخانه کوتاه (کردانزا) استفاده کنند که معمولا این کتابخانه اداری با میز مدیریت و میز کنفرانس و میز پذیرایی نیز همخوانی دارد .  البته هنوز در بعضی ادارات و سازمانهای اداری ، از کتابخانه و کمد اداری مدرن هم استفاده میشود و البته کتابخانه اداری چوبی نیز جذابیتهای خودش را برای مشتریان دارد.

کمد اداری استاندارد زونکن

اگر می‎خواهید فضای اداری خود را جذاب‎تر کنید، نمی‎توانید در مورد کمد اداری و کمدی برای آرشیو زونکن هایتان اشتباه کنید. این مورد از مبلمان اداری از چوب طراحی شده‎اند. کمد اداری زونکن ها را می‎توان در اتاق‎های مختلف در سراسر فضای اداری خود استفاده کرد. بعضی از اتاق‎های محبوب برای استفاده از وسایل مورد استفاده در مبلمان اداری، اتاق کنفرانس، مکان‎های عمومی، فضای ذخیره‎سازی اضافی و یا یک کتابخانه در دفتر خصوصی شما هستند.به عبارت دیگر شما می‎توانید از کمد اداری مورد استفاده در مبلمان اداری استفاده کنید تا شخصیت و منحصر به فرد حرفه‎ای را به نمایش بگذارید. با لوازم مورد نیاز، شما همچنین می‎توانید فضای خود را تمیز نگه دارید و سازماندهی خود را برای یک فضای اداری مدرن انجام دهید.

کمد و ویترین در فضای اداری

تنوع کمدهای اداری در طراحی و ویژگی

معمولا ویژگی های منحصر به فردی دارند. برخی از این ویژگی ها را می توانیم چنین بیان نماییم.

  • حرکت آسان کشوهای فایل:

یکی از مهمترین ویژگی قفسه فایل اداری سهولت در زمان حرکت و باز و بسته شدن ان می باشد. برای این که قفسه ها به آسانی باز و بسته شوند، تولیدکنندگان از ریل های استاندارد نیمه باز شو یا تمام باز شود در این کشوها استفاده می کنند.
استفاده از این ریل ها به کارمندان کمک می کند تا علاوه بر سرعت بالا برای باز کردن درب کشویی فایل ها، به راحتی نیز آنها را ببندند. این قفسه فایل اداری معمولا برای نگهداری اسناد مهم نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو قابلیت قفل شدن نیز دارند.

  • طراحی خاص و زیبا قفسه فایل اداری:

ویژگی دیگری که باید داشته باشند، طراحی زیبا و خاص آنهاست. استفاده از ان  علاوه بر آنکه برای نگهداری اسناد و مدارک مورد استفاده قرار می گیرد، باری طراحی داخلی دکوراسیون نیز از اهمیت برخوردار است.
از این رو باید قفسه فایل اداری ها طراحی زیبایی داشته باشند تا بتوانند با محیط اداره سازگاری ایجاد نمایند. معمولا برای زیبا نمودن ای فایل های اداری، از روکش های MDF استفاده می کنند. این روکش دارای سایز، رنگ، متریال و… مختلفی هستند. از این رو محیط اداره و شرکت را زیبا می نمایند.

  • مقاومت و دوام فایل  اداری:

معمولا پرونده های اداری و یا زونکن ها دارای وزن بسیار زیادی هستند. از این رو باید دارای مقاومت بالایی باشند. اگر از متریال های با کیفیت در ساخت ان ها استفاده شود، در میزان مقاومت و مرغوبیت این قفسه ها تاثیر گذار خواهد بود.
معمولا برای ساخت از متریال ام دی اف استفاده می کنند. این مواد اولیه هم دارای مقاومت بالا هستند و هم از زیبایی برخوردارند. البته فایل های فلزی نیز از مقاومت بالایی برخوردار هستند، اما زیبایی این قفسه ها از قفسه فایل اداری ام دی اف کمتر است. به همین دلیل کمتر طرفدار دارند.

  • سایز و اندازه مناسب برای فایل های اداری:

یکی از ویژگی هایی که باید در ساخت آن توجه نمود، اندازه و سایز آنها می باشد. این فایل های اداری معمولا فضای کمی را اشغال می کنند، اما باید جا دار باشند تا اسناد و مدارک زیادی را در خود جای دهند.
این که داری چند کشو باشد، به اداره و نیاز آن بستگی دارد. تعداد این کشو ها نیز باید بسته به طبقه بندی اسناد متغیر باشد. در برخی از شرکت ها استفاده از قفسه فایل اداری دو کشویی کافیست، اما در برخی از محیط های اداری باید بیش از سه یا چهار قفسه فایل در هر اتاق موجود باشد.
معمولا آن ها را متناسب با میز اداری تولید می کنند. از طرفی باید داری یک قفل مرکزی باشند، و برای تمام کشو های پایینی ریل های تمام باز شود و کشوهای بالایی ریل های نیمه باز شود استفاده شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi