برای دورکاری در زمان قرنطینه از چه صندلی استفاده کنیم؟

29 اردیبهشت ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

در زمان دورکاری دوران کرونا؛ از چه صندلی استفاده نماییم؟

نشستن طولانی مدت پشت میز و روی صندلی آن هم در این روزها که شاید ساعات بیشتری برای دورکاری در خانه ها صرف می کنیم و اینکه می‌تواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد. درست است که ما در خانه به ادامه ی کارها مشغول هستیم، اما برای سلامت وجود خود نیز باید به کیفیت و ارگونومی صندلی خود توجه بیشتری نماییم. به همین دلیل انتخاب یک صندلی اداری مناسب دورکاری اهمیت بسیار زیادی دارد.
فکر می‌ کنید یک شخص در طول دوران کار خود چند ساعت روی صندلی‌ می‌نشیند؟ اگر ساعت کاری در هر هفته را مجموعا 40 ساعت در نظر بگیریم به مدت زمان زیادی در یک ماه می‌رسیم. اگر این عدد را در مجموعه سال ‌هایی که یک فرد مشغول کار است ضرب کنیم می‌بینیم این فرد بخش بسیار زیادی از زندگی خود را روی یک صندلی اداری می‌گذراند. این در حالی است که بدن انسان برای یک جا نشستن طراحی نشده و باید تحرک داشته باشد بنابراین اگر قرار است مدت زیادی از زندگی خود را یک جا بنشینید باید از صندلی اداری مناسب استفاده کنید که ارگونومیک، راحت و قابل تنظیم باشد.

صندلی و میز دورکاریصندلی و میز دورکاری 

صندلی اداری مناسب و سلامت بدن

صندلی اداری یکی از زیرمجموعه های مبلمان اداری است. مبلمان اداری اهمیتی ویژه برای کار با سلامت بدن دارند، چرا که از یکسو به طور مستقیم بر کیفیت کار، بهره وری و روحیه ما اثر می گذارند و از سوی دیگر به عنوان یک جزء اصلی در طول زمان زیاد هستند و در نتیجه در سلامت ستون بدن ما دخیل هستند. به همین علت است که شناخت و انتخاب درست مبلمان به خصوص صندلی اداری اهمیت زیادی دارد، چرا که طرح، مدل و شکل آنها نه تنها بر جسم و روان ما بلکه بر سلامت ما نیز تاثیرگذار است. انتخاب نادرست صندلی باعث می شود تا ما با طیف متنوعی از مشکلات روبرو شوند، از کوفتگی و خستگی های روزانه عضلات و اندام ها تا آسیب های جدی به گردن و ستون فقرات.
در حال حاضر تقریبا تمامی صندلی‌های موجود در بازار قابل تنظیم هستند. اما صندلی‌ که شما لازم دارید باید علاوه بر ارتفاع و جای قرارگیری آرنج، از جهت‌ های دیگر هم قابل تنظیم باشد. یک صندلی‌ ایده آل باید از 5 جهت مختلف قابل تنظیم باشد اما برخی تولید کنندگان صندلی‌ های تولید می‌ کنند که تا 14 جهت هم قابل تنظیم است. انتخاب صندلی‌ که مناسب شما باشد کار آسانی نیست.
چرخان بودن صندلی‌ نیز به اندازه چرخ‌های آن با اهمیت است. اگر صندلی‌ قابل چرخش نباشد در عوض بدن باید بچرخد که سبب وارد آمدن فشار، استرس به بدن و همچنین خستگی می‌شود. علاوه بر این چرخیدن در جهت‌ های مختلف ممکن است آسیب‌های زیادی را به بدنتان وارد کند که با یک پایه چرخان ساده می‌شد از آن‌ها پیشگیری کرد.

پارچه مناسب در صندلی اداری

همچنین انتخاب پارچه مناسب رویه ی صندلی‌ که می‌ خواهیم بخریم مانند انتخاب پارچه برای کت و شلوارمان است و ما میخواهیم زمان طولانی در طول روزهای گزم در فضای خانه آسوده بنشینیم. صندلی های اداری فضا گویا این آسودگی جیال در روزهای قرنطینه را برایتان فراهم می آورند.

میز مخصوص دورکاریمیز مخصوص دورکاری 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتنر ازدیگر مقالات ما بازدید نمایید:
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi