هر آنچه که در خرید صندلی مدیریتی اهمیت دارد

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

 نکات مهم در انتخاب صندلی مدیریتی 

افرادی که بیشتر اوقات خود را پشت میز می گذرانند نیازمند صندلی ویژه هستند. صندلی مدیریتی صندلی است که در ادارات و معمولا پشت میز کامپیوتر کاربرد دارد. این صندلی باید واجد ویژگی هایی باشد که نشستن طولانی مدت باعث آسیب به جسم شخص نشود. بنابراین توجه به این ویژگی ها و دقت در خرید صندلی اداری بسیار مهم است.

صندلی اداری بزرگ چرمی قهوه ای

صندلی مدیریتی یا اداری

محیط های کاری محیطی مهم به شمار می آیند چون افراد اوقات زیادی از زمان خود را در آنجا می گذرانند. نشستن طولانی مدت فرد پشت میز کار باعث می شود توجه زیادی در انتخاب صندلی که از آن استفاده می کند، داشته باشد. صندلی مدیریتی یا همان صندلی که یک فرد پشت میز نشین باید از آن استفاده کند باید دارای ویژگی هایی باشد که سلامت جسمی فرد را به خطر نیندازد. راحتی یکی از اصولی است که در اینجا باید به آن توجه کرد. اگر به میزان ارتفاع صندلی، پشتی آن یا میزان نرم بودن نشیمن صندلی توجه نکنید در طولانی مدت دچار مشکل می شوید. عوارضی که در این خصوص می تواند گریبانگیر شما شود آسیب به ستون فقرات، مچ دست و ضعیف شدن و درد عضلات است. صندلی مدیریتی باید به گونه ای باشد که امکان حرکت راحت وجود داشته باشد و بدون اینکه موجب خستگی شود یا در درازمدت موجب بروز مشکلاتی شود شما را همراهی کند. میز و صندلی از عناصر مهمی هستند که فردی که در اداره کار می کند مدام با آنها سروکار دارد بنابراین باید ویژگی های صندلی راحت و در عین حال استاندارد را بشناسید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

صندلی اداری مدیریتی بزرگ زرشکی

ویژگی های صندلی مدیریتی مناسب و استاندارد

ارگونومی صندلی یکی از ویژگی هایی است که باید به آن توجه کرد. سلامتی شخصی که کارش ایجاب می کند ساعت ها پشت میز کار بنشیند از مهمترین نکات است. صندلی مدیریتی باید قابلیت انعطاف داشته باشد به نحوی که به راحتی به عقب خم شود. بدن بهتر است که در زاویه ای به اندازه 110 درجه باز شود. ارتفاع صندلی نیز از نکات دیگری است که باید به آن توجه شود. ارتفاعی که باید مد نظر قرار گیرد باید به اندازه ای باشد که پاها در موقعیت مناسب قرار گیرند. صندلی که بیش از اندازه بلند یا کوتاه باشد به شخص آسیب می زند. کفی صندلی نیز باید راحت و مناسب باشد. صندلی زیاد نرم در جابجایی فرد اختلال ایجاد می کند و باعث می شود شخص به مدت زمان زیاد ثابت بماند و این امر در گردش خون او اثر منفی می گذارد. اگر صندلی شما دسته دار باشد برایتان مفید است چون در هنگام استراحت دست های خود را به دسته تکیه می دهید البته توجه داشته باشید که هنگام کار از دسته استفاده نکنید چون باعث ایجاد کشش در دست می شود. اگر صندلی شما از پارچه ضد عرق باشد یک ویژگی مثبت دیگر بر محل نشستن اضافه شده است.

راهنمای خرید و قیمت صندلی مدیریتی

در هنگام خرید صندلی مدیریتی باید توجه داشته باشید که این صندلی فضای کافی و مناسبی برای قسمت ران و باسن شما داشته باشد. وجود کوسن مناسب صندلی نیز در راحتی و سلامت شما موثر است. قسمت پشت و ران شما باید از هر نظر راحت باشند چون رگ و عصب زیادی در این ناحیه است که در صورت تحت فشار قرار گرفتن موجب ایجاد اختلال در گردش خون یا بی حسی در اندام می شود. صندلی های ارگونومیک دارای این ویژگی هستند که پشتی های محکمی دارند و انحنای کمر را در نظر می گیرند. پشتی مناسب در صندلی  باعث می شود کمر و گردن در حالت مناسبی قرار بگیرند و صدمه ای به آنها وارد نشود. درد عضلات و دردهای میگرنی می توانند در نتیجه نشستن نامناسب و وضعیت قرار گرفتن ستون فقرات در حالت نادرست باشد. برای خرید صندلی اداری و مدیریتی می توانید قیمت های آن را در سایت های معتبر مقایسه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. امروزه پیشرفت تکنولوژی خرید اینترنتی صندلی مدیریتی و اداری را آسان تر کرده است. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi