چگونگی استفاده و نگهداری درست و اصولی از صندلی اداری

11 بهمن ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

چگونگی استفاده و نگهداری درست و اصولی از صندلی اداری از مهم‌ترین نکاتی‌ست که افراد به خصوص کارمندان باید به آن توجه کنند. اهمیت ویژه به دادن به صندلی اداری مسلما در طول عمر آن تاثیر بسیاری دارد و هر چه بیشتر، بهتر، درست و اصولی‌تر از آن نگهداری شود، بیشتر عمر خواهد کرد. نگهداری دائمی از صندلی‌های اداری باعث می‌شود که سالم بمانند و این سلامت طبیعتا راندمان کاری افراد را هم بالاتر می‌برد. در ادامه این مقاله در مورد روش‌های مختلف و اصولی نگهداری از صندلی‌های اداری صحبت خواهیم کرد.

چگونگی استفاده و نگهداری درست و اصولی از صندلی اداری

مراقبت و نگهداری از صندلی اداری یکی از مهم ترین عوامل برای جلوگیری از هزینه تعمیرات و خرید دوباره مبلمان اداری می باشد. راه های گوناگونی مراقبت و نگهداری از مبلمان های اداری وجود دارد که در این مقاله به بررسی برخی از این عوامل پرداخته ایم.

نگهداری از صندلی اداری چه تاثیری در افزایش طول عمر آن دارد؟

امروزه در هر فضای اداری شاهد حضور تعداد زیادی از صندلی ها و مبلمان های اداری هستیم که محیط اداری را به بخش های مختلفی تقسیم بندی کرده اند. استفاده درست و اصولی از مبلمان اداری باعث می شود که کارایی و راندمان کاری کارمندان محیط اداری تا حد زیادی افزایش پیدا کند و علاوه بر این مبلمان اداری زیبایی محیط را نیز به شکل قابل توجهی افزایش می دهند. حال برای اینکه این راندمان و کیفیت کار کارمندان حفظ شود، لازم است که نگهداری درست از مبلمان اداری به عمل آید. نگهداری درست و اصولی از صندلی اداری، نه تنها باعث حفظ کارایی کارمندان محیط می شود بلکه از هزینه های زیادی، مانند؛ هزینه تعویض و تعمیرات مبلمان اداری نیز تا حد زیادی پیشگیری خواهد کرد.

زمانی که مبلمان اداری خریداری شده برای یک محیط اداری از جنس و کیفیت مرغوبی برخوردار باشد و از در آنها از مواد مرغوبی استفاده شده باشد باعث می شود که عمر مبلمان اداری به خودی خود افزایش پیدا کند که با نگهداری درست از آنها می تواند تا سالیان دراز از دغدغه خرید مبلمان جدید برای محیط اداری خلاص شد.

علاوه بر این هر چه قدر که میزان رفت آمد ها و استفاده کردن از مبلمان و صندلی های اداری بیشتر باشد، باعث می شود که این مبلمان ها زودتر فرسوده و خراب شوند ولی می توان با مطالعه و بکارگیری از اصول نگهداری از صندلی اداری زمان فرسوده شدن صندلی های اداری را تا مدت زیادی به تاخیر انداخت.

 یک مرد و صندلی اداری مدرن با جایگاه لب تاپ

اصول مراقبت از صندلی اداری

تاکنون گفته شد که برای جلوگیری از کاهش عمر و خرابی زود هنگام صندلی های اداری کارکنان باید اطلاعات کاملی درباره نحوه نگهداری از صندلی اداری داشته باشند. از این رو در ادامه چند مورد از اصول نگهداری از صندلی اداری را برایتان معرفی کرده ایم:

·یکی از پرکاربرد ترین صندلی های به کار برده شده در طراحی و دکوراسیون داخلی محیط های اداری، صندلی اداری جک دار گردان می باشد که یکی از مهمترین نکات در نگهداری از این گونه از فشار بیش از حد وارد نکردن به پشتی صندلی در زمانی که اهرم صندلی قفل می باشد، است.

·از آنجایی که در یک محیط اداری رفت و آمد زیادی وجود دارد، افراد با وزن های مختلفی بر روی صندلی های اداری می نشینند. از این رو برای جلوگیری از وارد آمدن فشار زیاد به صندلی ها، پیچ هایی در زیر صندلی اداری تعبیه شده است که افراد بتوانند براساس وزن خود آن را تنظیم نمایند. بنابراین برای اینکه به صندلی اداری فشار بیش از حد وارد نشود و زود خراب نشود، حتماً باید افراد در زمان استفاده از صندلی های اداری این پیچ ها را بر اساس وزن خود تنظیم نمایند.

·تمامی صندلی های گردان یک دسته اهرمی در سمت راست خود دارند که برای بالا و پایین بردن کفی صندلی تعبیه شده است. برای نگهداری از صندلی اداری گردان و جلوگیری از خراب شدن آن باید دقت شود که زمانی که بر روی صندلی نشسته به هیچ عنوان اهرم را به جهت بالا بردن صندلی حرکت ندهید، چرا که برای بالا رفتن آن حتماً باید از روی صندلی بلند شوید.

صندلی های انتظار سالن

راه های افزایش طول عمر صندلی اداری

راه های زیادی علاوه بر موارد گفته شده برای افزایش و زیاد کردن طول عمر صندلی اداری وجود دارد. به عنوان مثال باید از قرار دادن صندلی اداری در محیط های مرطوب و یا در معرض مستقیم نور خورشید به طور جدی خودداری شود. علاوه بر این توصیه می شود که در محیط های پر رفت و آمد از مبلمانی با رنگ های تیره استفاده شود، چرا که رنگ های روشن آلودگی زیادی را به خود جذب می کند و نیازمند نظافت بیشتری می باشد که این اقدام به خودی خود باعث خرابی زودهنگام صندلی های اداری می شود و فرقی هم نمی‌کند که صندلی اداری چرخ دار، صندلی اداری ثابت، صندلی اداری ارزان و یا گران باشد.

چند مدل میز کنفرانس مدرن

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi