انواع چوب میز مدیریت و تاثیر آن بر قیمت میز

31 تیر ، 1398
مبلمان اداری فضا گویا

انواع چوب میز مدیریت و تاثیر آن بر قیمت میز

میز های مدیریتی را می توان با استفاده از مواد گوناگونی نظیر چوب، آلومینیوم و شیشه تولید کرد. اما چوب، نقش پررنگ تری در ساخت و تولید میز های مدیریتی دارد.جنس چوب میز مدیریت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، چرا که این میز اعتبار یک شرکت و دیگر واحد های اداری را نشان می دهد. از این رو در این مقاله به بررسی انواع چوب میز مدیریت و تاثیر آن بر قیمت میز مدیریت پرداخته ایم.

انواع چوب برای ساخت میز مدیریت

میز مدیریت یکی از مهمترین و اصلی ترین مبلمان های موجود در یک محیط اداری می باشد که به همین دلیل اغلب خریداران به کیفیت و زیبایی این میز اهمیت بسیار ویژه و خاصی می دهند. در ساخت میز های مدیریتی از مواد و متریال های گوناگونی استفاده می شود که در این بین، چوب، یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین متریال های به کاربرده شده در ساخت میز های مدیریتی می باشد.

در ساخت یک میز مدیریتی از چوب های گوناگونی می توان استفاده کرد که هر کدام از آنها می توانند ظاهر و کیفیت متنوعی را برای میز های مدیریتی به وجود آورند. از آنجایی که ظاهر و دوام میز مدیریتی به دلیل جایگاه ویژه یک مدیر، بسیار حائز اهمیت میباشد، چوب میز مدیریت باید از بین چوب های مرغوب و با کیفیت انتخاب شود تا بتوان میزی با زیبایی بسیار زیاد ایجاد کرد و همچنین دوام و عمر بالایی نیز داشته باشد.

چوب میز مدیریت را می توان با از بین چوب های افرا، گردو، بلوط و گیلاس انتخاب کرد که از تنوع رنگ بسیار زیادی برخوردار می باشند.

چوب بلوط؛ یک چوب مناسب برای ساخت میز مدیریت

چوب بلوط جزو آن دسته از چوب هایی می باشد که کاربرد زیادی در ساخت میز های مدیریتی دارد. از ویژگی های برجسته این چوب می توان به مقاومت بسیار زیاد آن در برابر رطوبت، ضربه، داشتن بافت درشت و مقاوم بودن در برابر ساییده شدن اشاره کرد.

استفاده از چوب درخت گردو و افرا به عنوان چوب میز مدیریت

چوب های گردو و افرا، یکی دیگر از چوب های به کاربرده شده در ساخت انواع میزهای مدیریتی می باشد. چوب گردو هم جزو چوب های بسیار محکم و مقاوم در برابر سایش و ضربه به شمار می رود که به همین دلیل در اغلب مبلمان های اداری از این چوب استفاده شده است. بر روی چوب درخت گردو منبت کاری هایی به جهت افزایش زیبایی و جذابیت مبلمان های اداری و به ویژه میز مدیریتی استفاده می شود. چوب افرا هم نیز مانند چوب های درخت گردو و بلوط از مقاومت نسبتاً بالایی برخوردار می باشد.

میز مدیریتی و کتابخانه دفرت مدیر

قیمت میز مدیریت به چه عواملی بستگی دارد؟

جنس و متریال به کار برده شده در ساخت میز مدیریت یکی از مهمترین عوامل در تعیین قیمت میز های مدیریتی می باشد. به عنوان مثال میز های مدیریت ساخته شده از چوب، آلومینیوم و شیشه قیمت های بسیار متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. علاوه بر این تاثیر  چوب میز مدیریت بر قیمت آن به گونه ای می باشد که حتی نوع چوب می تواند باعث تفاوت بسیار زیاد در بین قیمت های میز های مدیریت چوبی شود.
علاوه بر نوع میز مدیریتی، ابعاد و اندازه های آن یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت این میز می باشد چرا که در میزهایی با ابعد بزرگتر از متریالی های بیشتری استفاده شده است که به تبع باعث افزایش قیمت آن نیز می شود.

میز و صندلی مدیریتی در اتاق مدیریت

نکات مورد توجه در زمان خرید میز مدیریت

از آنجایی که اتاق مدیران مهمترین اتاق در یک واحد اداری می باشد و رفت های آمد بسیار زیادی در آن صورت می گیرد و علاوه بر این محل برگزاری انواع جلسات مهم و با حضور مهمانان ویژه می باشد از این رو کیفیت و زیبایی میز مدیریت نقش بسیار مهمی در حفظ شان مدیر یک واحد اداری دارد. از این رو در زمان خرید این میز، باید به جنس چوب میز مدیریت، کیفیت و زیبایی آن تا حد زیادی توجه شود تا بهترین و با کیفیت ترین میز مدیریتی خریداری شود.

میز مدیریتی قهوه ای روشن با صندلی مشکی مدیریتی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi