خصوصیات مبلمان اداری خوب و با کیفیت

14 شهریور ، 1401
مبلمان اداری فضا گویا

با تولید انواع مبلمان اداری شامل میز کنفرانس، میز مدیریت، میز اداری، صندلی اداری و ... آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. یک مبلمان اداری خوب که دارای استانداردهای لازم باشد علاوه بر حفظ اعتبار اداره شما به محل کارتان زیبایی می بخشد. می توانید مبلمان اداری را با توجه به تعداد کارمندانی که دارید، شغلی که به آن مشغول هستید و مساحت اداره تان انتخاب نمایید و با انتخابی درست به راحتی و آسایش کارمندانتان توجه داشته باشد. انتخاب مبلمان اداری استاندارد باعث حفظ سلامتی کارکنان خواهد شد پس در خرید آن دقت نمایید.

مبلمان اداری

چنانچه بخواهید دکوراسیون محل کارتان را تغییر بدهید و یا به دلیل رفتن به محل کاری جدید نیاز به خرید مبلمان اداری داشتید می توانید طرح ها و مدل های مختلف این مبلمان را در سایت ما مشاهده کنید و با توجه به بودجه ای که دارید انتخاب مناسبی داشته باشید. مبلمان اداری بخش های زیادی را در بر می گیرد مثلا میز منشی، میز کارمندی، میز کنفرانس و ... که می توانند نشان دهنده هویت شرکت شما باشند. پس در خرید مبلمان اداری نهایت دقت را داشته باشید و سعی کنید آن را متناسب با حرفه تان انتخاب کنید. با توجه به فعالیتی که دارید می توانید مبلمان اداری مدرن و یا سنتی را خریداری نمایید.

مبلمان اداری

تفاوت انواع مبلمان اداری

بخش های مختلف مبلمان اداری با توجه به وظیفه هر شخص در اداره فرق می کند. مثلا میز منشی و یا مسئول دفتر به دلیل اینکه دارای کامپیوتر، اسکنر، پرینتر، فکس و ... است باید بزرگتر باشد تا این وسایل روی آن جا بگیرد. همچنین باید به گونه ای باشد که به اسناد مورد نیاز دسترسی داشته باشد. کارمندان نیز در طول روز به اسناد و مدارکی احتیاج دارند که باید در دسترس آن ها باشد به همین دلیل میز آنها باید دارای فایلینگ باشد تا این اسناد درون آن ها قرار بگیرد. هم چنین برای اینکه میز آنها فضای بیشتری برای کار داشته باشند لوازم جانبی کامپیوتر مثل کیس، کیبورد دارای فضاهای جداگانه ای در آن میز خواهند بود.

خصوصیات مبلمان اداری چیست؟

استاندارد داشتن و ارگونومیک بودن دو خصوصیت مهم مبلمان اداری است. این خصوصیات به سلامت کارکنان کمک خواهد کرد و رضایت آن ها را در پی خواهد داشت. با طراحی مبلمان اداری مختص اداره خودتان به زیبایی محل کارتان افزوده خواهد شد. برای اینکه مبلمان در حین جابه جایی های احتمالی متعدد فرسوده نشود، پایه آن ها را فلزی و مستحکم خواهیم ساخت. با به کار بردن متریال های با کیفیت طول عمر، ماندگاری و زیبایی مبلمان شما افزوده می شود. در واقع این مبلمان فضاهای خالی و پرت محل کار شما را پوشش می دهد و به دلیل هماهنگی با محیط کارتان زیبایی اداره شما را دو چندان می کند. کیفیت فعالیت کارمندان شما با داشتن میز و صندلی راحت افزایش پیدا خواهد کرد و به گونه ای سبب پیشرفت محیط کار شما خواهد شد.

هزینه مبلمان اداری چگونه است؟

هر چه کیفیت کار بیشتر باشد به طبع هزینه خرید مبلمان بیشتر خواهد شد. روکش، صندلی ها، پایه ها، فایلینگ و سایر موارد با توجه به هزینه ای که می کنید با کیفیت تر و ماندگار تر خواهند بود. با خرید بهترین مبلمان اداری روکش هایی را خواهید دید که بسیار طبیعی جلوه می کنند. طبقه بندی، کشو و فایلینگ در این نوع مبلمان ها مشکل کمبود جا را برطرف خواهند کرد. طراحی صندلی ها به صورت طبی خستگی کارمندان شما را بسیار کاهش می دهند و راندمان فعالیت آن ها را بالا می برند. هر چه مبلمان اداری شیک تر و هماهنگ تر با فضای کاری باشد اعتبار اداره شما بیشتر خواهد شد. دقت داشته باشید که کارمندان اکثر ساعت های روزانه خود را پشت میز خود و روی صندلی می گذرانند پس برای حفظ سلامتی آن ها خرید مبلمانی راحت و استاندارد را فراموش نکنید.

میز کنفرانس

از میز کنفرانس برای اتاق های گفت وگو، کنفرانس و مذاکره استفاده می شود. در واقع اتاق کنفرانس از بخش های مهم در هر اداره ای می باشد. از این نظر طراحی و دکوراسیون آن حائز اهمیت است. مهمترین وسیله در اتاق کنفرانس میز کنفرانس می باشد که می تواند تاثیر زیادی بر گیرایی این اتاق داشته باشد. میز کنفرانس در انواع مختلف بدون پذیرایی و با پذیرایی طراحی می شود و تنوع رنگ بسیاری دارد. میز کنفرانس باید برای نصب تجهیزات صوتی و تصویری امکانات لازم را داشته باشد. به علت تنوع طرح و رنگی که دارد انتخاب های گوناگونی را با توجه به سلیقه و طراحی اتاق کنفرانس می توانید داشته باشید.

میز کنفرانس

انتخاب میز اداری

یکی از بخش های مهم در مبلمان اداری میز اداری است که باید اصول ارگونومیک در طراحی آن ها رعایت شود. از آنجا که مدیریت باید به میز کارمندان احاطه داشته باشد و توانایی کنترل آن ها را داشته باشد باید طراحی آن هم به همین صورت باشد که قابل احاطه توسط مدیریت باشد. ابعاد میز اداری به نوع فعالیت شما بستگی دارد. می توانید برای داشتن فضای بیشتر میزی بزرگ انتخاب کنید و یا اینکه تعداد کشوها را بیشتر کنید و بتوانید میز کوچک تری انتخاب کنید تا با اتاق هماهنگی بیشتری داشته باشد.

برای میز اداری حداقل و حداکثر طولی در نظر گرفته اند که می تواند طولی بین 1200 تا 1600 میلیمتر داشته باشد و عرض آن 800 میلیمتر باشد. برای راحتی میز اداری مدرن، ام دی اف نیز کاربرد دارد. ام دی اف علاوه بر زیبایی به ماندگاری میز اداری کمک خواهد کرد و بسیار مقرون به صرفه تر از انواع دیگر خواهد بود. طول عمر میز شما با برخی روکش ها مثل فرمیکا و ملامینه نیز بیشتر خواهد شد.

صندلی اداری

صندلی اداری باید ویژگی هایی داشته باشد که سبب خستگی کارمندان نشود. انحنای پشت صندلی اداری مهم است و برای حفظ گودی کمر باید به شکل S باشد. از آنجا که کارمند ساعت ها روی صندلی می نشیند باید ضد عرق باشد تا فرد عرق نکند. هم چنین به دلیل استفاده کارمندان از کامپیوتر این صندلی ها باید بتوانند تا 110 درجه به عقب خم شوند.

نکته دیگر که در خرید صندلی اداری باید به آن توجه داشته باشید نرم بودن آن است که باید در حد طبیعی باشد و به گونه ای نباشد که شخص به دلیل فرو رفتن در آن توانایی جابه جایی نداشته باشد. وجود پشت سری در صندلی بسیار مهم است و به راحتی گردن کمک خواهد کرد. صندلی باید بتواند در جهت های مختلف چپ و راست و هم چنین بالا و پایین قابل حرکت باشد تا کارمند بتواند برای وضعیت های مختلف به راحتی روی آن بنشیند. توجه داشته باشید که لبه نشیمنگاه صندلی اداری گرد باشد و حالت پری داشته باشد.

صندلی اداری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi