نقش دکوراسیون در افزایش انرژی و شادی در محیط کار

29 آبان ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

امروزه با صنعتی شدن زندگی ، متاسفانه بستری هموار برای ایجاد روزمرگی و افسردگی در همه ما فراهم شده است. به همین علت اگر خودمان دست به کار نشویم و سعی بر مقابله نداشته باشیم، خیلی زود در این مبارزه شکست خواهیم خورد.

یکی از امورات مهمی که می توان به منظور جلوگیری از روزمرگی بدان پرداخت، صرف وقت، سلیقه و هزینه برای طراحی و دکوراسیون محیط کارمان است. قاعدتا اکثر مردم بخش طویلی از روز را در محیط های کاری سپری می کنند و در صورتی که  به نظم و زیبایی آن بی توجه باشند، خیلی زود دچار رکود و یکنواختی خواهند شد؛ در صورتی که توجه به وسایل و نوع چیدمان آن ها می تواند تاثیر به سزایی بر افزایش بهره وری و انرژی در فضای کاری داشته باشد.

در ادامه به منظور کاهش رکود و کسلی در روحیه کارمندان تا حد مقدور، عوامل تاثیر گذار بر افزایش انرژی و شادی در محیط کار را با یکدیگر بررسی می کنیم.

نقش طراحی داخلی فضا بر افزایش انرژی در فضای کاری

عوامل بسیار زیادی بر افزایش بهره وری در محیط کار تاثیر خواهند داشت که یکی از آن ها، دکوراسیون فضای کاری است. با ماشینی شدن زندگی ها و افزایش انرژی های سنگین و منفی از محیط اطراف، نیاز به داشتن دکوراسیونی زیبا در فضای کار و منزل به امری بسیار مهم مبدل شده است که نمی توان به سادگی از آن  عبور کرد. بی درنگ با این کار می توانیم انرژی خوب و مثبتی از فضای کاری و منزل دریافت کنیم و تا حد ممکن از بدی ها دور شویم؛ ضمن این که انرژی و بهره وری خود را نیز به میزان قابل توجهی افزایش خواهیم داد.

نقش دکوراسیون در افزایش انرژی و شادی در محیط کار

انتخاب دکوراسیونی زیبا و منحصر به فرد برای محیط کار پرسنل، ضمن احترام به شخصیت و موثر دانستن آن ها، موجب افزایش بازدهی در شرکت خواهد شد که این بازدهی بیش از هر شخصی برای کارفرمایان مفید خواهد بود.

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر افزایش نشاط در محیط کار کارمندان، می توان به انتخاب مبلمان اداری ارگونومیک برای ایشان اشاره کرد. اگرکارمندان در ساعات کاری از مبلمان اداری استاندارد استفاده نمایند بازدهی آن ها به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. زیرا استفاده از میز کار و صندلی استاندارد، بسیاری از خستگی های ناشی از مبلمان اداری نامناسب را از آن ها دور خواهد کرد.

 همان طور که می دانید هر فرد از شرایط فیزیکی منحصر به فردی برخوردار است که مدیران می توانند به منظور افزایش بهره وری هرچه بیشتر کارکنان، میز اداری پرسنل خود را بسته به شرایط فیزیکی آن ها (قد، وزن و ابعاد) سفارش دهند؛ این کار بازتاب های زیادی در کارمندان خواهد داشت که بارزترین آن ها عبارتند از:

  • افزایش رضایت مندی
  • افزایش دل بستگی به کار
  • افزایش سلامت جسمانی و روانی
  • صرفه جویی در انرژی مصرفی پرسنل
  • افزایش راندمان کاری

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر افزایش نشاط و شادی درمحیط کار، می توان به تاثیر رنگ ها در فضای اداری اشاره کرد. طبق تحقیقات انجام شده از سوی روانشناسان، رنگ ها تاثیرات خاص و ویژه ای بر راندمان کاری کارکنان دارند. نوع کار، سلیقه، روحیه، ارتباطات و فرهنگ کارکنان از عوامل تاثیر گذار و مهم در نحوه انتخاب رنگ دکوراسیون محیط اداری به حساب می آیند که باید به آن ها به خوبی دقت شود. عمدتا رنگ های تند و گرم حس خواب آلودگی و کسالت را از کارمندان دور خواهد کرد و نشاط و انرژی را برای آن ها به ارمغان خواهد آورد؛ لذا می توان به منظور افزایش راندمان کاری در پرسنل خود، برای پارتیشن ها و دیوارها، رنگ های شاد و گرم استفاده کرد.

شرکت فضا گویابا تجربه، رویکرد و طراحی نوین در عرصه تولید مبلمان و میزهای اداری فعالیت دارد و قادر است تا بهترین مبلمان و پارتیشن های اداری را به مشتریان گرامی ارائه دهد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های+9821 – 88713040و+9821 – 89387تماس حاصل فرمایید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi