کاربردهای میز پذیرش

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

در محل میز پذیرش شرکت شما اتفاقات مهمی رخ می‌دهد. مشتری ممکن است با کارمندی لبخند به لب یا عبوس مواجه شود. مشتری شما باید میز پذیرش را با رضایت ترک کند وگرنه به ‌راحتی می‌تواند به شرکت دیگری برای رفع تقاضایش مراجعه کند. مهم نیست در چه زمینه‌ای فعالیت دارید، میز پذیرش محلی ست  که انواع اطلاعات موردنیاز مشتریان به انها داده می‌شود.همچنین می‌توانید برای بهبود عملکرد شرکت از مشتریان نظرسنجی کنید که این هم در میز پذیرش قابل‌اجراست.

کاربردهای میز پذیرش

از همین میز پذیرش می‌توانید از نحوه برخورد کارمندان با مشتریان مطلع شوید چون شما همیشه در محل شرکت حضور ندارید  تا بر این روند نظارت کنید. باید اطمینان حاصل کنید که میز پذیرش محل منظم و سازمان یافته‌ای باشد تا اطلاع‌رسانی به نحو احسنت انجام شود. کانتر باید در سهل‌الوصول‌ترین نقطه ورود به شرکت قرار داشته باشد.

با توجه به نوع فعالیت شرکتتان باید نوع  و شکل میز پذیرش را انتخاب کنید اینکه روزانه چه تعداد مشتری به میز پذیرش مراجعه می‌کنند، اگر مراجعان فرم‌های زیادی را در میز پذیرش امضا می‌کنند باید ارتفاع میز کوتاه باشد ،زاویه دید کارمندان پذیرش نسبت به مشتریان پشت میز و مانیتوری که روبروی انهاست، یا مسائل امنیتی خاصی باید در میز پذیرش رعایت شوند، در هنگام پذیرش مشتریان و برای رفع تقاضای انها چه تجهیزاتی در میز پذیرش موردنیاز خواهد بود، آیا برای تسریع کار مشتریان لازم است دکور دیگری مانند پارتیشن‌بندی یا دیوار به محوطه میز پذیرش افزوده شود؟ کارمندان پذیرش پشت میزشان چقدر سرعت عمل و انعطاف‌پذیری خواهند داشت؟ تمام اینها ازجمله مواردی ست که برای میز پذیرش باید مدنظر قرار گیرند.

رایج‌ترین میزهای پذیرش به شکل Lیا  Uهستند. برای این منظور فضای محوطه پذیرش نقش مهمی ایفا می‌کند. اگر از نظر بودجه نمی‌خواهید هزینه زیادی برای میز پذیرش صرف کنید می‌توانید از کارشناسان فضا گویا مشاوره رایگان بگیرید. انتخاب میز پذیرش،جنس و شکل آن، باید با نوع وظایف و محل ارائه خدماتشان همخوانی داشته باشد.

کاربردهای میز پذیرش

برای جذابیت میز پذیرش می‌توانید از یک یا دو شی تزیینی استفاده نمایید و لازم نیست خیلی هم چشمگیر باشند، مثلاً یک گلدان گل طبیعی هم کفایت می‌کند. فضا باید برای دسترسی راحت مشتریان در اختیار آنها باشد. تا آنجا که ممکن است سادگی را در محل میز پذیرش رعایت کنید.

انواع میز پذیرش:

میز پذیرش چوبی: برای انتخاب میز پذیرش از جنس ام دی اف دلایل متعددی وجود دارد مثلاً می‌توانید وجهه مدرن و حرفه‌ای به شرکت خود بدهید، وقتی ظاهر شرکت شما حرفه‌ای به نظر برسد مشتریان شما را جدی‌تر می‌گیرند و این نوعی تبلیغ غیرمستقیم است. به علاوه کارمندی که پشت میز چوبی می‌نشیند از راحتی بیشتری حین کار برخوردار است که استفاده از یک صندلی ارگونومیک  این راحتی را دو برابر خواهد کرد.

کاربردهای میز پذیرش

میز پذیرش ال شکل: در فضاهای اداری میز پذیرش در بدو ورود بسیار جلب توجه می‌کند. اگر شرکت شما پر رفت‌وآمد است میز ال شکل انتخاب مناسبی ست تا علاوه بر رعایت سادگی ظاهر، جنبه حرفه‌ای شرکت هم مدنظر قرار گیرد. قبل از خرید این نوع میز حتماً محل قرارگیری انرا در نظر بگیرید. اگر قرار است میز پذیرش در گوشه‌ای قرار داشته باشد میز ال مناسب‌ترین گزینه است. میز ال به‌راحتی با سایر مبلمان اداری قابل انطباق است.

میز پذیرش سالنی:هر سالنی به  میز پذیرش نیاز دارد اما پرسش اینجاست که چه نوع میزی مناسب‌تر است؟ مثلاً میز ام دی اف جنبه مدرنی به سالن می‌دهد و فضای سالن را گرم جلوه می‌دهد. اگر فضای سالن شما بسیار بزرگ است میزهای یو شکل مناسب‌تر هستند. برای انتخاب رنگ میز هم به فضای سالن و سایر اشیا دقت داشته باشید تا هماهنگی بیشتری در محیط برقرار شود.

میز پذیرش کوچک: میز پذیرش کوچک هم دقیقاً همان کارایی نوع بزرگ‌تر خود را دارد با این تفاوت که باید مجهز به کشوهای بیشتری باشد تا محل پذیرش منظم‌تر شود. میزهای ال شکل که دارای کشوهای متعددی هستند به عنوان میز پذیرش کوچک،کاربرد بیشتری دارند و راحت‌تر با فضای محیط منطبق می‌شوند.

 میز پذیرش برای فضاهای تفریحی:هر مرکز تفریحی نیازمند فضایی ست تا برای استقبال از مراجعه‌کنندگان در بدو ورود و راهنمایی انها برای قرار ملاقات‌ها و نیز انجام  تمام  تبادلات پولی به کار رود که معمولاً این فضا برای میز پذیرش استفاده می‌شود و میزی که به عنوان میز پذیرش در چنین محیطی به کار می‌رود متفاوت از سایر میزهای اداری خواهد بود. میز پذیرش فضاهای تفریحی هم باید کاملاً جادار برای انجام امور اداری باشد و هم کاملاً زیبا و مدرن به طوری که در همان ابتدای ورود جلب توجه کند فردی که به عنوان مسئول پذیرش در این سمت کار می‌کند با افراد مختلفی سرو کار دارد و برای همین باید بتواند در موقعیت‌های مختلف اطلاعات لازم را ارائه کند پس به میزی نیاز دارند تا این امر را برای انها تسهیل کند. تعداد مراجعه‌کنندگان نیز نقش مهمی در انتخاب میز پذیرش در یک فضای تفریحی دارد،هرچه تعداد مراجعه‌کنندگان بیشتر باشد میز بزرگ‌تر و راحت‌تری نیاز خواهد بود.

برای انتخاب میز پذیرش منطبق با نیاز خود می توانید از نمونه کارهای فضا گویا دیدن فرمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi