طراحی آکوستیک

آکوستیک فضای اداری

  بهینه‌سازی عوامل  موثر محیطی نظیر صدا، نور و... برای افزایش بهره‌وری کار و افزایش کیفیت سلامت روانی و بهداشت کاری امری ضروری‌است.  عمده مشکلات و مسائل مطرح در یک فضای اداری را می‌توان به موارد زیر خلاصه کرد.

  1. بازتاب صدای خود کارکنان و دستگاه‌ها در محیط اداری.
  2. سر و صدای محیط بیرون فضای مورد نظر
  3. درز صدا به بیرون از محیط مورد نظر

   فضاگویا در ادامه فعالیت خود مبنی بر طراحی و ایجاد فضایی آرام و دلپسند برای محیط‌های اداری  در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی و فضاسازی‌های مبتنی بر سلامت و بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، رعایت دقیق اصول مهندسی و ارگونومی در طراحی تجهیزات اداری، قصد دارد بهینه‌سازی آکوستیک را به صورت سیستماتیک در طرح‌ها و پروژه‌های خود نهادینه کند.

خدمات آکوستیکی فضاگویا

خدمات آکوستیک

بخش تحقیق و توسعه شرکت فضاگویا به همراهی و همکاری دیگر زیرگروه‌های این مجموعه توانسته تعداد متنوعی از جاذب‌های صوتی به صورت جداکننده (divider)، پنل آکوستیکی(آویز سقفی و پنل‌های دیواری)، تایل آکوستیکی سقفی(جایگزین تایل‌های گچی قدیمی) و پارتیشن‌های آکوستیکی را تولید کند. پس از تولید، کیفیت این محصولات از نظر کارایی آکوستیکی و چیدمان اداری ارزیابی شد.

شرکت فضاگویا اکنون می‌تواند مشکلاتی و درخواست‌های کاربر را از قبیل حل آلودگی صوتی، همهمه، عایق‌سازی اتاق‌های کنفرانس را پاسخ دهد. با طرح مشکلات و درخواست‌ها، محیط مورد نظر توسط کارشناسان مورد بررسی و آزمایش‍های اولیه قرار می‌گیرد. سپس در نرم‌افزارهای تخصصی آکوستیکی شبیه‌سازی و طرح اولیه‌ی آکوستیکی با همکاری متناوب واحد فنی فضاگویا طرح نهایی چیدمان اداری محیط مورد نظر ترسیم می‌شود. پس از تولید و اجرای طرح، کیفیت آکوستیکی محیط مورد نظر بار دیگر(این‌بار بعد از عمل) ارزیابی می‌شود.

طراحی دقیق و محصولات آکوستیکی پیشرفته شرکت فضاگویا چگونه می‌تواند محیطی آرام برای شما ایجاد ‌کند؟
طراحی آکوستیکی در پروسه‌ی طراحی و چیدمان قرار‌ می‌گیرد و المان‌هایی نظیر پارتیشن و جداکننده و پنل‌های آکوستیکی در نقاط مختلف فضا استفاده می‌شود. 
قبل از طراحی، بدون عناصر آکوستیکی: در مرحله اول و عدم وجود آکوستیک فضای اداری با محیطی بدون کیفیت آکوستیکی مواجهیم. محیطی با سر و صدای مزاحم و آزاردهنده. اگر کسی در این محیط صحبت کند، صدای او مانند پژواک پخش می‌شود. و اگر از پارتیشن‌های ساده استفاده کند، اوضاع به همان صورت خواهد ماند.محیطی نا آرام و پر از سر و صدا و همهمه! برای مثال در وضعیت A بدون تجهیزات آکوستیک وضعیت صدا در محیط به صورت زیر خواهد بود:

پارتیشن بدون آکوستیک

چی می‌شنویم؟ صدا(قبل از انجام طرح و نصب تجهیزات آکوستیک) 

صدای قبل از انجام خدمات آکوستیک

بعد از طراحی آکوستیکی: طراحی آکوستیکی در پروسه‌ی طراحی و چیدمان قرار‌ می‌گیرد و المان‌هایی نظیر پارتیشن و جداکننده و پنل‌های آکوستیکی در نقاط مختلف فضا استفاده می‌شود. پارتیشن‌های آکوستیکی فضاگویا حل‌کننده مشکلات صدای محیط هستند.پس محیط با پارتیشن‌های آکوستیک طراحی می‌شود، محیطی آرام و بدون همهمه! مثل عکس زیر: 

پارتیشن اداری با آکوستیک

اکنون چه می‌شنویم؟   صدا(بعد از بکار گرفتن پنل‌های آکوستیکی در سازه پارتیشن‌ها)

صدای بعد از انجام خدمات آکوستیک

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقالات زیر را هم مطالعه کنید.

اصول و مبانی صدا

www.fazagooya.com/ArticleDetail/20515/اصول-و-مبانی-صدا

تاثیر منفی آلودگی صوتی بر انسان (بخش اول)

ww.fazagooya.com/ArticleDetail/20519/تاثیر-منفی-آلودگی-صوتی-بر-انسان-(بخش-اولمقدمه)

تاثیر منفی آلودگی صوتی بر انسان (بخش دوم)

www.fazagooya.com/ArticleDetail/20520/تاثیر-منفی-آلودگی-صوتی-بر-انسان-(بخش-دوم)

آکوستیک فضای اداری

www.fazagooya.com/ArticleDetail/20601/آکوستیک-فضای-اداری-بخش-اول

نتیجه محیطی آرام با بهره‌وری بالا خواهد بود...

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه خدمات با تلفن 89387-021 تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر کاتالوگ آکوستیک ما در در این لینک دانلود کنید.

کاتالوگ آکوستیک همراه با نمونه های صدا ببینید و بشنوید.