قسمت های مهم یک میز مدیریت و ویژگی های آن

09 آبان ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

یکی از مهمترین بخش های یک اتاق مدیریت میز مدیریت آن می باشد که دارای بخش های مختلف پیوسته ای بوده، قسمت های مهم یک میز مدیریت شامل کشو، قفسه، رویه میز فضایی برای استفاده مانیتور و ... می باشد. به طور کلی باید گفت ویژگی های میز مدیریت در یک اتاق باید متمایز در مقایسه با سایر میز های مورد استفاده در اداره و فضای کسب و کار داشته باشد.

میز مدیریت

یکی از مسائلی که وجود دارد و ممکن است افراد میز های اداری را با مدیریت اشتباه بگیرند. اما نکته اینجا می باشد که میز مدیریت کاملا طراحی متفاوتی دارد و دارای طراحی های ریز و کاربردی اما استثنایی نسبت به میز اداری می باشد. میز مدیریت را از نظر ظاهر می توان به یک میز بزرگ شباهت داد که دارای ظرفیتی بسیار بیشتر نسبت به میز های اداری می باشد. می توان ویژگی های ظاهری میز مدیریت را به میز های جلسه نسبت داد. نباید فراموش کرد که سایز میز های مدیریت نسبت به میز های جلسه کوچکتر اما نسبت به میز های اداری بزرگتر می باشد.

میز مدیریت

میز مدیریت

قسمت های مهم یک میز مدیریت

 • از بخش های میز مدیریت که یکی از قسمت های مهم یک میز مدیریت می باشد کمد و قفسه های آن است تا بتوان فایل ها و پوشه های مهم را درون این بخش ها قرار داد یکی از مطالبی که وجود دارد کشو های میز مدیریت می باشد که حتما باید دارای قفل باشند.
 • یکی از مواردی که بخش های میز مدیریت را با گذشته متمایز می کند طراحی مدرن آن می باشد که سعی می کنند با سایر مبلمان درون اتاق همخوانی داشته باشد و زیبایی را دوچندان کند.
 • یکی از بخش های مهم این میز ها جنس کلی و رویه آن می باشد که از اقلام مختلفی مثل رزین، سنگ، فلز یا چوب استفاده می شود.

قسمت های مهم میز مدیریت

قسمت های مهم میز مدیریت

انواع میز مدیریت نوستالژیک

یکی از میز های مدیریت محبوب میز های چوبی می باشد که با سبک روستیک ساخته می شوند. این سبک هنری روستایی که بسیار نوستالژیک می باشد به طور معمول از چوب های گردو ساخته می شوند که با ظرافت بسیار بالایی برش داده می شوند. میز های مدیریت روستیک نسبت به سایر میز های مدیریت و قسمت های مهم یک میز مدیریت دارای اجزای کمتری دارند تا بتوانند زیبایی استفاده از این متریال را بیشتر به نمایش بگذارند، این میز ها که به صورت کلی رویه مات تری نسبت به بدنه دارند در دو مقطع ساخته می شوند که شامل میز مدیریت و میز کنفرانس می باشند. در مقطع میز مدیریت از چوب های بسیار زیبا و ویژه ای که طبیعی تولید و عرضه می گردد استفاده می شوند.

این اجناس عبارتند از:

 • چوب افرا

 • چوب نارون

 • چوب ملچ

 • چوب گردو

اما این سبک از میز مدیریت را در کشور ایران به ندرت می سازند زیرا با توجه به کمیت چوب درختان برای ساخت، تعداد کمی تولید کننده میز اداری روستیک وجود دارند. اما قابل ذکر است که همین تولید کنندگان هم، سعی بر این داشته اند تا میز مدیریت روستیک را در مدل های ویژه و منحصر به فردی تولید کنند.

مطالب پر بازدید مبلمان اداری فضاگویا

از این مدل های موجود در ایران می توان به مواردی همچون:

 • میز مدیریت لاکچری

 • میز مدیریت خاص

 • میز اداری چوبی

 • میز اداری مدرن

اشاره کرد.

قسمت های مهم میز مدیریت

قسمت های مهم میز مدیریت

مهمترین ویژگی های میز مدیریتی

میز های مدیریتی از ویژگی های متفاوتی تشکیل شده اند. این ویژگی ها عبارتند از:
 • رنگ میز مدیریتی: یکی از موارد مهمی که در انتخاب رنگ میز مدیریتی وجود دارد همخوانی با سایر فضای سازمان می باشد به عنوان مثال اگر تنها از رنگ های تیره استفاده کنید دلیل بر زیبایی و همخوانی با.
 • اندازه و ابعاد میز مدیریتی: به طور کلی میز مدیریتی از سایر میز های موجود باید بزرگتر باشد اما اندازه تعریف شده ای ندارد و در نهایت بستگی به فضای کلی اداره یا سازمان دارد تا سیرکولاسیون فضایی رعایت شود.
 • طرح و فرم میز مدیریت: یکی از مواردی که در طراحی میز مدیریتی وجود دارد طراحی خاص آن می باشد که باید خلاقانه و منحصر به فرد باشد. به نوعی این میز نقطه عطف اتاق مدیریت می باشد پس نباید طراحی ساده ای داشته باشد تا در هنگام ورود توجه را به خود جلب نماید و در عین حال یک زیبایی کلی به فضا دهد.
 • ارتفاع میز مدیریت: یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی میز مدیریت وجود دارد ارتفاع آن می باشد زیرا ارتفاع بسیار زیاد یا بسیار کم برای افراد استفاده کننده مشکلاتی به وجود می آورد که می توان از این موارد به کمر درد و گردن درد اشاره نمود. می توان گفت اندازه ارتفاع استاندارد در میز های مدیریتی بین 70 تا 80 سانتی متر است.

ویژگی های میز مدیریت

ویژگی های میز مدیریت

انواع میزهای مدیریتی و قسمت های مهم یک میز مدیریت

به طور کلی میز های مدیریتی به چند دسته کلی مدرن، کلاسیک و سلطنتی تقسیم می شوند. تفاوت های این میز ها و قسمت های مهم یک میز مدیریت را می توان در متریال های مصرفی آن مانند چوب، ام دی اف، هایگلاس، یا استیل و شیشه و موارد تلفیقی دید.

انواع میز مدیریتی

انواع میز مدیریتی

اصولی بودن قسمت های مهم یک میز مدیریت

ارگونومیک بودن میز مدیریت یکی از موارد مهم در طراحی میز های مدیریت و قسمت های مختلف آن می باشد. به نوعی تمام قسمت های مهم یک میز مدیریت زمانی مناسب هستند که یک میز مدیریت اصولی داشته باشد که از لحاظ ارتفاع و کارایی و اندازه میز مناسب باشد. معمولا برای میز های مدیریت به غیر از طراحی کلی مانند سایر میز ها یک بخش اضافی وجود دارد که اصطلاحا ال میز نام دارد. این ال که جزو قسمت های مهم یک میز مدیریت می باشد شامل یک فایل کشویی و کمد است همینطور محیطی مانند شلف نیز در این ال مدیریتی گنجانده می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi