نحوه ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری

28 بهمن ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری از موضوعات قابل توجهی است که با رعایت اصول و نکات مربوط به آن می توان ظاهری زیبا و دیدنی برای محیط کار خود به وجود آورد. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را راجع به نحوه ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری با شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم، همراه ما باشید. 

نحوه ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری چگونه است؟

امروزه افراد مانند گذشتگان به ظاهر و زیبایی منازل و محیط های کار خود اهمیت بسیاری می دهند و کاغذ دیواری از جمله متریال هایی است که از آن به جای رنگ برای پوشش دیواره های داخلی بنا استفاده می شود. اما در این بین انتخاب رنگ، طرح و نقش زیبا و مناسب کاغذ دیواری که در عین حال با مبلمان و فضای محیط کار همخوانی داشته باشد، کمی دشوار بوده و از همین رو ما در این بخش به شما کمک خواهیم کرد که با رعایت برخی از اصول و نکات مورد توجه ظاهری زیبا و فضای دلپذیر برای محیط کار خود به وجود آورید.

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداریست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری

توجه به نحوه ترکیب رنگ در دکوراسیون ادارات

اولین و مهمترین گام در استفاده از کاغذ دیواری برای پوشش دیواره های داخلی ساختمان های اداری و یا مسکونی، انتخاب رنگی مناسب متناسب با فضای آن محیط کاری است. در واقع در مبحث دکوراسیون داخلی توجه به ترکیب رنگ ها و روانشناسی آنها از موضوعات پیچیده و گسترده ای است که با اندکی تحقیق می توان به ترکیب رنگ دلخواه و مورد علاقه خود برای ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری در قسمت های مختلف دست پیدا کرد.

بدین ترتیب با توجه به این اصل، زیبایی و جذابیت محیط کار شما دوچندان شده و بین تمامی اجزای آن نظمی هماهنگ برقرار است. البته بر حسب نوع فضای کاری و میزان حساسیت رسمی بودن آن بهتر است که از رنگ های سنگین نظیر طوسی، مشکی و قهوه ای برای ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری کمک گرفت. 

آخرین مطالب تکمیلی شرکت فضاگویا را در این بخش دنبال نمایید

ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری

با تزیینات مبلمان اداری بیشتر آشنا شوید

چه پارچه ای را برای مبلمان اداری انتخاب کنیم

توجه به طرح و نقش در ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری

طرح و نقش کاغذ دیواری از دیگر نکات قابل توجهی است که در دکوراسیون داخلی محیط های اداری یا مسکونی باید به آن توجه شود. این که برای هر قسمت از فضای محیط کار و یا خانه از چه نوع کاغذ دیواری و با کدام طرح و رنگ استفاده کنیم تا با مبلمان نیز همخوانی و هماهنگی داشته باشد؛ در مرتبه نخست به علایق فرد بر می گردد. اما بهتر است که با توجه به جنبه رسمی و اداری محیط های کاری از انتخاب کاغذ دیواری های با طرح خیلی شلوغ و پیچیده تا حد امکان پرهیز کرد و ترجیحا متناسب با مبلمان کلاسیک موجود در آن فضا برای انتخاب کاغذ دیواری نیز از سبک های ساده و کلاسیک استفاده کرد تا چهره سمی و با وقار تری را به آن فضا ببخشد.

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداریست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری

توجه به نورپردازی فضا در ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری

نورپردازی و حتی نورگیری فضا تاثیر و نقش عمده ای در ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری خواهد داشت و باید متناسب با سبک دکوراسیون  فضای آن محیط کاری در نظر گرفته شود. به طور مثال در قسمت های نورگیر ساختمان برای جلوه بیشتر کاغذ دیواری خود بهتر است که از رنگ های روشن با تنالیته مختلف استفاده نمود تا در کنار رنگ تیره پرده و سایر مبلمان اداری فضای پر نور تری را ایجاد کنید.

کاغذ دیواری سفید در کنار مبلمان چوبی

به منظور ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری چوبی بهتر است که به طور نامحسوس تنالیته ای هم رنگ مبلمان بر روی کاغذ دیواری با زمینه روشن بکار گرفته شود تا در ترکیب بندی رنگ های فضای محیط کاری همخوانی و هماهنگی بیشتری رخ دهد. بالعکس اگر اول کاغذ دیواری را بر حسب سلیقه خود انتخاب کرده اید؛ بهتر است هنگام خرید مبلمان اداری، نقش، طرح و رنگ کاغذ دیواری انتخاب شده را نیز متناسب با فضای محیط در نظر بگیرید.

استفاده از کاغذ دیواری هایی با زمینه رنگ سفید و طیف رنگ های خنثی باعث روشن و پر نور شدن فضای آن محیط می گردد و ترکیب آن در کنار مبلمان نباید حس بی نظمی و آشفتگی را در فضای محیط کار به افراد حاضر در آن مکان القا کند.

نکات مورد توجه در هماهنگی کاغذ دیواری با مبلمان 

دقت داشته باشید که در طراحی و دکوراسیون داخلی فضای ادارات و محیط های کاری نیازی نیست که برای پوشش سطح دیوار همه قسمت ها از کاغذ دیواری استفاده شود. بلکه می توانید تنها در قسمتی خاص به دلیل جلوه بیشتر چیدمان وسایل و مبلمان از کاغذ دیواری برای پوشش دیواره آن قسمت کمک بگیرید. در چنین شرایطی متناسب با رنگ و طرح مبلمان و کاغذ دیواری سایر قسمت ها را از طریق رنگ آمیزی می پوشانند. همچنین شما می توانید به جای استفاده از یک مدل کاغذ دیواری از دو یا چند کاغذ دیواری برای پوشش دیواره های قسمت های مختلف استفاده کنید با شرط اینکه طرح، نقش و رنگ تمامی کاغذ دیواری ها استفاده شده با یکدیگر هماهنگی و همخوانی داشته و به نوعی در ایجاد احساس نظم و زیبایی محیط مکمل یکدیگر باشند.

خلاقیت در شیوه نصب کاغذ دیواری و تناسب آن با مبلمان محیط از دیگر نکات قابل توجهی است که باعث ایجاد تنوع فضایی در محیط کار می شود. به طور مثال  از ترکیب دو مدل کاغذ دیواری که رنگ آنها با همخوانی دارد؛ می توان برای زیبا و جلوه بیشتر محیط کمک گرفت. به طوریکه کاغذ دیواری دوم را با ضخامت های مختلف و به صورت افقی یا عمودی بر حسب ابعاد فضا، چیدمان مبلمان اداری در کنار کاغذ دیواری اول به کار گرفت. این کار کاملا سلیقه ای بوده و هر فرد می تواند بر اساس رنگ و طرح دلخواه خود برای انجام این کار اقدام نماید.

نکات مهم ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان ادارینکات مهم ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان اداری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi