بهترین چوب برای میز اداری چیست؟

09 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

بررسی بهترین چوب برای میز اداری 

بهترین چوب برای میز اداری می تواند بر اساس رنگ بندی، استحکام و مقاومت آن تعیین شود. چوب یکی از مهم ترین المان ها در ساخت تجهیزات مبلمان اداری است که انواع مختلفی دارد. امروزه استفاده از چوب ها با رنگ بندی و طرح های مختلف برای طراحی و ساخت میز های اداری بسیار کاربرد دارد. در این مقاله بیشتر با معرفی مبلمان و میزهای اداری، به بررسی بهترین چوب ها برای ساخت این میز ها می پردازیم.

انواع چوب های مناسب برای ساخت میز اداری انواع چوب های مناسب برای ساخت میز اداری

مبلمان اداری

امروزه در تمام محیط های خانگی، کاری و تفریحی و... از محصولات و ابزارهای مختلفی استفاده می کنند تا بتوان به کمک آن ها، فعالیت های خاص آن محیط را به راحتی انجام داد. این مجموعه وسایل در واقع مبلمان نام دارند. مبلمان ها می توانند انواع مختلفی از نظر نوع محیط و یا ظاهرشان داشته باشند. مبلمان اداری یکی از مهم ترین نوع مبلمان ها به شمار می آید که از اجزای مختلفی تشکیل می شود. مبلمان اداری شامل انواع صندلی ها از جمله صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی، صندلی انتظار و... ، مبل های اداری، اکسسوری ها و لوازم جانبی مانند کمد ها و ست های رومیزی، میزها، قفسه ها و... می باشد. 

میز اداری

میز اداری یکی از اجزای مهم در مبلمان اداری است. در واقع میز اداری وسیله ای است که کارمندان، مدیران، مراجعه کنندگان و... به کمک آن می توانند به راحتی فعالیت های خود را انجام دهند و بتواند در یک محیط هم سطح با قد خود، به وسایل خود به راحتی دسترسی داشته باشند. میز های اداری معمولا به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. این تجهیزات را می توانند مخصوص کارمندان، مخصوص مدیران باشند و یا برای ایجاد فضایی که مراجعه کنندگان بتوانند روی آن بنویسند به کار روند. همینطور از این میزها می توان به عنوان میز های پذیرایی، میز هایی با کشوهای کم و یا زیاد برای نگهداری مدارک و... استفاده نمود.

ویژگی های میز اداری خوب

در مورد ویژگی های یک میز اداری خوب می توان به المان های مختلفی اشاره نمود که از جمله آن ها می توان گفت:

  • ابعاد: ابعاد مبلمان اداری باید متناسب با فضا و محیط اداره باشد. در این خصوص باید وجود فضای باز و دسترسی آسان به نقاط مختلف محیط و دستگیر نبودن محیط یکی از مهم ترین ویژگی های یک میز اداری و مبلمان های اداری هستند.

  • کیفیت: کیفیت ساخت یکی دیگر از ویژگی های خوب مبلمان های اداری است. کیفیت می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. این فاکتور ها شامل طراحی، کاربری بالا و جنس مبلمان و میز است.

  • طراحی: لازم است میزهای اداری متناسب با نوع فعالیت فرد انتخاب و سفارش داده شود. به عنوان مثال در این مورد می توان گفت میز های اداری کارمندان معمولا باید فضای کافی برای قرار گرفتن لپ تاپ، مدارک را داشته باشد. میز یک منشی باید فضای مناسبی برای قرار گیری تلفن را نیز داشته باشد. میزهای کنفرانسی باید به گونه ای ساخته شوند تا بتوانند افراد زیادی را دور خود جمع کند و نیازی به کمد و یا امکانات اضافه ندارند.

  • جنس: یکی از مهم ترین فاکتور های یک میز خوب،  جنس آن است. استفاده از بهترین چوب برای میز اداری می تواند در ساخت این نوع میزها و دوام و کیفیت آنها بسیار مهم باشد که در ادامه می خواهیم به ویژگی های بهترین چوب برای میز اداری بپردازیم.

بهترین متریال برای ساخت انواع میز اداری بهترین متریال برای ساخت انواع میزهای اداری

میز های اداری چوبی

به طور کلی می توان میزهای اداری را از جنس های مختلفی ساخت. جنس این میز ها می توان از نوع چوب، آلومینیوم، شیشه باشد. اما به طور کلی چوب، مهم ترین و پر استفاده ترین مصالحی است که برای ساخت میز اداری به کار می رود. در مورد بهترین چوب برای میز اداری باید گفت معمولا جنس چوب به کار رفته در میز های مختلف یک محیط اداری با توجه به نوع کاربرد آنها متفاوت است. چوب های استفاده شده برای کارمندان معمولا جنس ضعیف تری نسبت به جنس چوب میزهای مدیریتی دارد. میز های کنفرانس و میز هایی که برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است نیز از نظر جنس در رده های پایین تر قرار دارند.

بهترین چوب برای میز اداری

بهترین چوب برای میز اداری را می توان چوب بلوط دانست. این چوب که بیشتر برای میز های مدیریتی استفاده می شود، در ساخت میز های اداری پرکاربرد بوده و ویژگی های برجسته ای دارد. از جمله این ویژگی ها می توان به مقاومت بالا در برابر ضربه، نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت، مقاومت در برابر ساییدگی و بافت درشت آن اشاره نمود. همچنین اگر بخواهیم موارد دیگری را برای بهترین چوب برای میز اداری مثال بزنیم، می توان به چوب های گردو و افرا نیز اشاره نمود. از جمله ویژگی های این نوع چوب ها می توان گفت، چوب گردو می تواند برای ساخت میزهای اداری و مدیریتی بسیار مستحکم باشد و می تواند برای منبت کاری و ایجاد طرح های زیبا از آن استفاده نمود. چوب افرا رنگ قهوه ای روشن و یا خرمایی دارد و در حالت های صاف، مجعد و دایره ای طراحی و ساخته می شود.

نمونه های دیگر از بهترین چوب برای میز اداری

در قسمت آخر می خواهیم چند نمونه دیگر از بهترین چوب برای میز اداری را مثال بزنیم که عبارتند از:

  • چوب گیلاس: این چوب رنگ قهوه ای روشنی دارد که مایل به قرمز می باشد. بنابراین می تواند به عنوان یکی از میزهای خوش رنگ و لوکس برای محیط اداری شما به کار برود و ابهت اداره را بیشتر کند.

  • چوب گردو سیاه: این چوب از نظر استحکام و رنگ بندی یکی از پرکاربرد ترین نمونه های چوبی مورد استفاده برای پوشش های چوبی می باشد که در ساخت میزها و همچنین صندلی های مدیریت کلاسیک نیز استفاده می شود.

در نهایت باید گفت متریال استفاده در ساخت میزهای اداری و طراحی آن از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت یک میز اداری است که باید در هنگام خرید به آن توجه شود.

انتخاب و خرید بهترین چوب برای میز اداری انتخاب و خرید بهترین چوب برای میز اداری

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi