ویژگی های اتاق کنفرانس استاندارد

1399/05/01 | تعداد نظرات :0

ویژگی های یک سالن کنفرانس مناسب

اتاق کنفرانس یک فضای مهم و بسیار با اهمیت در داخل هر شرکت و محل کاری محسوب می شود. بی تردید به دلیل اینکه جلسات و سمینارهای مهمی، مربوط به آن شرکت و یا برای ایجاد هماهنگی با شرکت های دیگر برای همکاری و یا فروش محصولات در این فضا صورت می گیرد. دارا بودن یک فضای مناسب همراه با امکانات مورد نیاز برای تک تک افراد شرکت کننده در این فضا اهمیت بسیار فراوانی دارد. برای طراحی یک فضا چندین نکته مهم و اصولی باید رعایت شود که در این بخش ما متخصصان فضاگویا به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

سالن کنفرانس استاندارد

ابعاد استاندارد اتاق جلسه

اتاق های کنفرانس بر اساس ظرفیت افراد ساخته می شوند. این اتاق ها براساس تعداد نفرات شرکت کننده در جلسات با تعداد کم شروع می شوند. ابعاد یک اتاق کنفرانس می تواند چهار نفره، شش نفره برای جلسات باتعداد کمتر یا هشت نفره، ده نفره  و..... باشد و یا جلسات با تعداد افراد بیشتر. برای اتاق های کنفرانسی که شرکت کنندگان و تعداد کمتر از 12 نفر هستند می توان ابعادی را به عنوان ابعاد فرضی استاندارد اتاق کنفرانس در نظر گرفت ولی این ابعاد استاندارد عمومی و قاطع نیستند و بر اساس تعداد افراد و یا سلیقه هر سازمانی می توانند تغییر کنند. همیشه به یاد داشته باشید در انتخاب ابعاد استاندارد کنفرانس مهم ترین و تاثیر گذارترین پارامتر فضایی است که در اختیار است. 

مبلمان استاندارد اتاق کنفرانس

ابعاد میز اداری کنفرانس رابطه مستقیمی با تعداد نفراتی که پشت آن می نشینند یا به عبارتی شرکت کنندگان در یک جلسه دارد. در نظر گیری یک ابعاد استاندارد خاص برای هر میز کنفرانس شاید کار ساده ای نباشد ولی می توان برای آن یک خطوط راهنما در نظر گرفت. معمولاً طول دسته به دسته یک صندلی کنفرانس استاندارد هم بین 55 الی 60 سانتی متر می باشد برای اینکه دو صندلی هم که کنار هم قرار می گیرند به هم نخورند و به اصطلاح راحت به زیر میز کنفرانس جای گیرند باید بین آن ها 10 سانتی متر فاصله در نظر گرفت بنابراین ابعاد استاندارد برای هر دو نفری که پشت یک میز کنفرانس دو نفره قرار می گیرند حداقل برابر 125 الی 130 می باشد کمتر از این مقدار باعث ناراحتی و برخورد افراد شرکت کننده در جلسه با یکدیگر خواهد بود.

اتاق کنفرانس

بهترین طراحی برای سالن کنفرانس

همانطور که می دانید طراحی سالن کنفرانس برای مشاغل بزرگ و کوچک که منجر به ساخت سالن کنفرانس می شود بسیار مهم است. باید طوری طراحی شود که انواع و اقسام اجتماعات را در خود جای دهد. به همین دلیل، با در نظر گرفتن عواملی مانند فناوری، ظرفیت سالن، ساختار شرکت و موارد دیگر باید به طراحی سالن کنفرانس و زیر ساخت سالن کنفرانس توجه زیادی شود. در نتیجه طراحی اتاق کنفرانس یا طراحی سالن کنفرانس و ساخت سالن کنفرانس و اجتماعات باید شامل مواردی باشد که ذهنیت کاملاً شفافی را برای افراد سخنران به ارمغان آورد. وقتی صحبت از سالن کنفرانس می شود ، واضح بودن صدا هم مهمترین چیز است. به طوری که شنود صدا برای شنوندگان واضح تر و پخش صدا برای بلندگوهای سالنی آسان تر می شود. بنابراین نصب پنل های آکوستیک از اساسی ترین موارد در طراحی اتاق کنفرانس و ساخت اتاق کنفرانس شما می باشد، به طوری که باعث جذب صدا و کاهش اکو می شود.
همچنین موضوع پرستیژ یکی از مسایلی می باشد که باید برای انتخاب صندلی کنفرانس خود در نظر بگیرید. اگر یک مدیر اجرایی هستید یا در یک دفتر شخصی کار می کنید که با افراد مختلف ملاقات می کنید، باید یک صندلی کنفرانسی داشته باشید که وضعیت شما را منعکس کند. یک صندلی اداری ارزان قیمت این تصور را ایجاد می کند که تجارت شما رونق ندارد و بودجه لازم برای گرفتن یک صندلی خوب را ندارید. از طرف دیگر، یک صندلی کنفرانس با سطح بالا به تحت تاثیر قرار دادن افراد کمک خواهد کرد.
یک اتاق کنفرانس استاندارد باید به گونه ای طراحی شود که برای برگزاری جلسات کاری طولانی مدت خسته‌کننده نباشد. فضای باز کافی داشته باشد تا حاضرین احساس مطلوب و راحتی در طول حضور در نشست کاری داشته باشند. یک اتاق کنفرانس استاندارد با مبلمان استاندارد همچنین باید دارای دیوارهایی با عایق مناسب صدا بخصوص در شرکت‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد باشد تا در حین جلسه تمرکز افراد به هم نخورد.

مبلمان استاندارد در اتاق کنفرانس

زیبایی شناسی تنها عامل تعیین کننده در خرید مبلمان اتاق کنفرانس نیست، بلکه موضوع راحتی و آرگونومیک بودن مبلمان اتاق کنفرانس باید عامل اصلی و تعیین کننده باشد.
توجه به رنگ‌بندی فضا و مبلمان اتاق کنفرانس حرفه‌ ای بسیار مهم است. به‌طورکلی رنگ دیوارها، سقف و کف اتاق کنفرانس باید از یک انسجام کاملی برخوردار باشد. اگر محیطی دارید که از نظر روشنایی، نور کافی ندارد؛ استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای و رنگ‌های بسیار روشن برای دیوارها، کف‌پوش اتاق و مبلمان مثل طیف کرم و قهوه‌ای بسیار روشن، می‌تواند مشکل کمبود نور را تا حدود زیادی برطرف کند.
شما نیاز به دانستن و چگونگی قرار گیری مبلمان اداری اتاق کنفرانس خود را دارید و شما باید بدانید که استانداردها چه هستند. تا بتوانید انواع صندلی کنفرانس که نیاز دارید را شناسایی کرده و میز کنفرانس استاندارد مورد علاقه خود را که بیشتر مناسب طراحی اتاق کنفرانستان است را انتخاب نمایید.
در طراحی اتاق کنفرانس صندلی ‎‎های کنفرانس باید در اطراف میز کنفرانس باشند و به اندازه کافی فضای مناسب را برای کاربران حاضر در جلسات ایجاد نماید و باعث اتلاف فضا نگردند. برای داشتن طراحی استاندارد می‎بایست صندلی‎ های کنفرانس استاندارد را برای اتاق کنفرانس خود انتخاب کنید.  

ویژگی های سالن کنفرانس

لطفا از صفحات زیر نیز بازدید نمایید:

بررسی صندلی اداری ارگونومیگ و طبی 
دکوراسیون داخلی اتاق مدیران در یک محیط اداری
نکات مهم در هنگام خرید میز کنفرانس
دیدگاه ها
1
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا