برای دورکاری در زمان قرنطینه از چه صندلی استفاده کنیم؟

1399/02/29 | تعداد نظرات :0

نشستن طولانی مدت پشت میز و روی صندلی آن هم در این روزها که شاید ساعات بیشتری برای دورکاری در خانه ها صرف می کنیم و اینکه می‌تواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد. درست است که ما در خانه به ادامه ی کارها مشغول هستیم، اما برای سلامت وجود خود نیز باید به کیفیت و ارگونومی صندلی خود توجه بیشتری نماییم. به همین دلیل انتخاب یک صندلی اداری مناسب دورکاری اهمیت بسیار زیادی دارد.
فکر می‌کنید یک شخص در طول دوران کار خود چند ساعت روی صندلی‌ می‌نشیند؟ اگر ساعت کاری در هر هفته را مجموعا 40 ساعت در نظر بگیریم به مدت زمان زیادی در یک ماه می‌رسیم. اگر این عدد را در مجموعه سال‌هایی که یک فرد مشغول کار است ضرب کنیم می‌بینیم این فرد بخش بسیار زیادی از زندگی خود را روی یک صندلی اداری می‌گذراند. این در حالی است که بدن انسان برای یک جا نشستن طراحی نشده و باید تحرک داشته باشد بنابراین اگر قرار است مدت زیادی از زندگی خود را یک جا بنشینید باید از صندلی اداری مناسب استفاده کنید که ارگونومیک، راحت و قابل تنظیم باشد.

صندلی اداری مناسب برای کار در منزل

صندلی اداری مناسب و سلامت بدن

صندلی اداری یکی از زیرمجموعه های مبلمان اداری است. مبلمان اداری اهمیتی ویژه برای کار با سلامت بدن دارند، چرا که از یکسو به طور مستقیم بر کیفیت کار، بهره وری و روحیه ما اثر می گذارند و از سوی دیگر به عنوان یک جزء اصلی در طول زمان زیاد هستند و در نتیجه در سلامت ستون بدن ما دخیل هستند. به همین علت است که شناخت و انتخاب درست مبلمان به خصوص صندلی اداری اهمیت زیادی دارد، چرا که طرح، مدل و شکل آنها نه تنها بر جسم و روان ما بلکه بر سلامت ما نیز تاثیرگذار است. انتخاب نادرست صندلی باعث می شود تا ما با طیف متنوعی از مشکلات روبرو شوند، از کوفتگی و خستگی های روزانه عضلات و اندام ها تا آسیب های جدی به گردن و ستون فقرات.

صندلی مناسب دورکاری

در حال حاضر تقریبا تمامی صندلی‌های موجود در بازار قابل تنظیم هستند. اما صندلی‌ که شما لازم دارید باید علاوه بر ارتفاع و جای قرارگیری آرنج، از جهت‌های دیگر هم قابل تنظیم باشد. یک صندلی‌ ایده آل باید از 5 جهت مختلف قابل تنظیم باشد اما برخی تولیدکنندگان صندلی‌های تولید می‌کنند که تا 14 جهت هم قابل تنظیم است. انتخاب صندلی‌ که مناسب شما باشد کار آسانی نیست.
چرخان بودن صندلی‌ نیز به اندازه چرخ‌های آن با اهمیت است. اگر صندلی‌ قابل چرخش نباشد در عوض بدن باید بچرخد که سبب وارد آمدن فشار، استرس به بدن و همچنین خستگی می‌شود. علاوه بر این چرخیدن در جهت‌های مختلف ممکن است آسیب‌های زیادی را به بدنتان وارد کند که با یک پایه چرخان ساده می‌شد از آن‌ها پیشگیری کرد.

پارچه مناسب در صندلی اداری

همچنین انتخاب پارچه مناسب رویه ی صندلی‌ که می‌خواهیم بخریم مانند انتخاب پارچه برای کت و شلوارمان است و ما میخواهیم زمان طولانی در طول روزهای گزم در فضای خانه آسوده بنشینیم. صندلی های اداری فضا گویا این آسودگی جیال در روزهای قرنطینه را برایتان فراهم می آورند.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا