بهترین نوع کانتر بانکی

1398/06/05 | تعداد نظرات :1

آشنایی با خصوصیات بهترین نوع کانتر بانکی برای کارایی بیشتر کارمندان

گاهی در برخی از بانک ها برخی از انواع کانتر بانکی بانکی وجود دارد که به دلیل اینکه برخی از استانداردها در آن رعایت نشده است، باعث ناراحتی کارکنان و مشتریان می شود. بنابراین کانترهای بانکی باید به گونه ای باشند که علاوه بر مشتریان، کارکنان نیز در کار کردن با آن احساس راحتی داشته باشند که این ارم در افزایش راندمان کاری آنها بسیار تاثیر گذار است.

کانتر بانکی چیست؟

کانتر بانکی یکی از وسایل بسیار ضروری برای بانک ها است. وجود کانتر برای ارتباط با مشتری و پذیرش در قسمت های مختلف بانک نیاز است. کانترها علاوه بر کاربردی که دارند دارای ظاهری بسیار زیبا هستند که باعث می شوند محیط بانک منظم تر و شکیل تر دیده شود. کانترها معمولا به صورت مستطیلی وجود دارند اما نوع هلالی آنها نیز وجود دارد که البته کمتر در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد. کانترهای بانکی در دو ارتفاع 75 و 120 وجود دارد. کانترهای با ارتفاع 75 به نام فیس تو فیس مشهور هستند. در واقع ارتفاع این دسته از کانترها به گونه ای هستند که مشتریان و کارمندان بانک براحتی می توانند ارتباط دوستانه ای باهم برقرار کنند و مشتری با خیالی راحت بر روی صندلی و روبروی کارمند بانک می نشیند و کارهایش را انجام می دهد. اما در نوع کانترهای با ارتفاع 120، ارباب رجوع باید به صورت ایستاده با کارمند بانک ارتباط برقرار کند که کمی اینکار مشکل تر است.

کانتر بانکی

بهترین نوع کانتر بانکی برای کارایی بیشتر کارکنان

در واقع کانترهای بانکی یکی از موثرترین قسمت های بانک هستند که در افزایش راندمان کاری کارکنان نقش بسزایی دارند. اولین نکته ای که در مورد بهترین نوع کانترهای بانکی وجود دارد این است که ارتفاع کانتر بانکی باید به گونه ای باشد که ارباب رجوع هایی که دارای قدهای کوتاهی هستند نیز به راحتی بتوانند کارمند بانک را ببینید و با وی تعامل برقرار کنند. زیرا در غیر اینصورت کارمند بانک مجبور است سرپا بایستد و اینکار خود باعث کند شدن کارها می شود. از سوی دیگر ارتفاع کانتر باید به گونه ای باشد که علاوه بر تعامل راحت میان مشتری و کارمندان، مشتری بتواند به راحتی از کانتر برای پر کردن فرم های بانکی و سایر کارها استفاده نماید. بهترین نوع کانترها همان کانترهای فیس تو فیس هستند که کارمندان و مشتری راحت هستند و کارمندان بانکی کارهای خود را در سریع ترین زمان انجام می دهند. اما در انتخاب کانترهای بانکی باید به محفوظ بودن متصدی بانکی و امنیت آن نیز دقت شود. همچنین این کانترها باید به گونه ای باشند که فضای لازم برای قرار گیری مانیتور، پرینتر،دزدگیر، کابل های برق و ... نیز در آنها وجود داشته باشد و کارکنان فضای کافی برای کار کردن داشته باشند. برخی از کانترهای بانکی دارای قسمت بالای کانتر پوشانده شده است که این نوع از کانترها نیز باعث افزایش راندمان کاری کارکنان می شوند زیرا کارکنان به سهولت می توانند به کار مشتریان رسیدگی کنند و از هرج و مرج و سرک کشیدن مشتریان جلوگیری می نماید.

اهمیت کانترهای بانکی

همانگونه که گفته شد کانترهای بانکی یکی از مهمترین قسمت ها در مبلمان اداری بانک ها هستند که علاوه بر افزایش راندمان کاری کارکنان، باعث زیباتر شدن محیط و همچنین ایجاد حس راحتی در مشتریان می شوند. کانتر بانکی باعث ایجاد یک حس تعامل دوستانه میان مشتری و کارکنان می شوند و همین امر در افزایش اعتماد مشتریان می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. از سوی دیگر کانترهای بانکی فضای کافی برای کار کردن کارکنان را به وجود می آورد و آنها می توانند وسایل مورد نیاز خود برای کار را بر روی آن قرار دهند و مشتریان نیز فرم های بانکی را بر روی آن پر کنند.

کانتر بانکی

نکاتی در رابطه با کانترهای بانکی

انتخاب نوع و شکل کانترهای بانکی با توجه به فضای بانک و وسایلی که قرار است بر روی آن قرار داده شود، تعیین می شود.
معمولا بهترین نوع کانترهای بانکی از جنس چوب هستند.
برای اینکه طول عمر  کانتر طولانی تر باشد معمولا از کانترهایی با روکش های لمینت و ام دی اف استفاده می شود.
در برخی از موارد می توان از کانترهایی با سطح شیشه نیز استفاده نمود.

دیدگاه ها
0
User
شکیبا

1398/07/24

خوب بود
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز پذیرش میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا کانتر