تفاوت های مبلمان مهمان و اداری

1398/02/15 | تعداد نظرات :0

در گذشته مبلمان مهمان و اداری دو نوع مختلف مبلمان نبودند بلکه به دلیل مکان استفاده آنها، اعم از اداره یا خانه از هم سوا می شدند. اما امروزه مبلمانی وجود دارند به صورت اختصاصی برای استفاده در اداره جات تولید می شوند. مبل های اداری معمولاً ساده تر از مبل های مهمان هستند و در اداره جات استفاده می شوند. مبلمان مهمان و اداری در رنگ ها و مدل های گوناگون در بازار موجود هستند که قیمت های متفاوتی دارند. رنگ های تیره برای مبلمان اداری مناسب تر می باشد. معمولاً مبلمان مهمان و اداری می توانند تفاوت هایی در طرح، رنگ، جنس و مدل با هم دارند.

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری به میز و صندلی و اثاث هایی گفته می شود که در یک اداره و در بخش های مختلف آن چیده می شوند که نسبت به کاربرد و اتاقی که قرار دارند با هم‌ متفاوت اند. مبلمان اداری نه تنها به مبل ها، بلکه به میزهای کامپیوتری، میز جلسات، صندلی کارکنان و صندلی های مراجعه کنندگان نیز اطلاق می شود. مبلمان اداری معمولاً در اتاق ریاست و کارمندان، اتاق جلسات، اتاق کنفرانس و اتاق انتظار چیده می شوند که شکل و استفاده از آنها اغلب متفاوت اند. مبلمان اداری با توجه به نوع اداره نیز با هم متفاوت هستند برای مثال مبلمان استفاده شده در بانک ها، بیمارستان، رستوران، مدرسه و مکان های مختلف دیگر با هم متفاوت هستند. هر چقدر که مبلمان اداری راحت تر باشد برای کارکنان و کارمندانی که ساعات زیادی را بر روی آنها سپری می کنند بهتر است. زیبایی و راحتی مبلمان اداری نیز می تواند رضایت مشتریان و مراجعه کنندگان را در پی داشته باشد. مبلمان اداری و صندلی مدیریتی باید ساده، راحت و بدون تزیینات اضافی باشند. برای اینکه مبل های اداری مورد استفاده افراد گوناگون قرار می گیرد بسیار زودتر کثیف می شود به همین دلیل بهتر است مبل های اداری رنگ تیره داشته باشند.

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان خانگی چیست؟

مبلمان خانگی، به مبل هایی گفته می شود که در خانه استفاده می شوند. مبل های خانگی نیز همانند مبل های اداری انواع مختلفی دارند. از انواع مبلمان خانگی می توان به مبل های راحتی، مبل های کلاسیک، مبل های سلطنتی، مبل های فوتون و مبل های لاوست اشاره کرد. تنوع مبل های خانگی بسیار زیاد است و انواع نام برده شده فقط بخشی از آنها است. در مبلمان خانگی مهمترین چیز راحتی و در مرحله بعد زیبایی آن است. در گذشته مبلمان به عنوان لوازم لوکس در خانه ها استفاده می شد اما امروزه جزئی از لوازم ضروری خانه به حساب می آیند. انواع مبل ها در مدل های مختلف و در قیمت های متنوع در بازار موجود هستند که می توانند جوابگوی هر سلیقه و هر توان مالی باشند. مبلمان خانگی هر چه وزن کمتری داشته باشند و امکان جابجایی آن بیشتر باشد بهتر است. مبل ها باید از لحاظ ساخت استاندارد باشند که در صورت استفاده مداوم از آن ها آسیبی به کمر وارد نشود. هرچه قدر قماش و پارچه ی استفاده شده در مبل تراکم زیادی داشته باشد دوام بیشتری دارد و دیرتر خراب می شود. برای اینکه مبلمان فضای بهتری به خانه بدهد باید با توجه به دکوراسیون مبلی را انتخاب کنید که به مدل منزل شما بیاید و با آن متناسب باشد.

مبلمان خانگی چیست؟

تفاوت مبلمان مهمان و اداری

مبلمان مهمان و اداری معمولاً تفاوت هایی با هم دارند که در اینجا چند مورد از آنها ذکر می شود. مبلمان اداری معمولاً ساده هستند. اغلب برای اداره جات نمی توان از مبل های سلطنتی و سنتی استفاده کرد. مبلمان اداری باید بسیار راحت تر باشند. میلمان مهمان و اداری از لحاظ رنگ و مدل نیز با هم تفاوت هایی دارند که از جمله آن ها این است که مبلمانی که برای استفاده مراجعه کنندگان در اداره جات گذاشته می شوند بهتر است که رنگ های تیره تری داشته باشند، چرا که رنگ های تیره سبب می شود مبل دیرتر کثیف شود و یا لکه های روی آن مشخص نباشد. طرح مبل های اداری معمولاً باید متناسب با نوع اداره انتخاب شوند. مبل های مهمان را بر عکس مبل های اداری و صندلی اداری می توان در هر رنگ و هر مدل انتخاب کرد. مبل های مهمان برخلاف مبل های اداری حتی می توانند طرح های پیچیده، پارچه های گلدار و رنگی و تزیینات اضافی تری داشته باشند. در مبلمان اداری راحتی و سادگی حرف اول را می زند. استفاده از مبل هایی با پارچه های طرح دار رنگارنگ معمولاً مناسب اداره جات نیستند و مبل های اینگونه بهتر است در خانه استفاده شوند. در انتخاب مبل های اداری باید اندازه محیط مد نظر گرفته شود و مبلی انتخاب گردد که با مکان مورد نظر از لحاظ اندازه تناسب داشته باشد. مبلمان مهمان و اداری در قیمت های متنوع در بازار و در اینترنت به فروش می رسند.

تفاوت مبلمان مهمان و اداری

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
آخرین پست ها
تگ ها
میز اداری میز مدیریتی میز پذیرش میز کنفرانس پارتیشن اداری مبلمان اداری قیمت مبلمان اداری میز مدیریت قیمت میز مدیریت پارتیشن‌ اداری پارتیشن‌ تک جداره پارتیشن‌ دوجداره مبلمان اداری مدرن قیمت میز اداری میز کارمندی تولید مبلمان مدرن مبلمان اداری فضا گویا صندلی اداری استاندارد صندلی اداری صندلی اداری مدرن اهمیت نورپردازی پارتیشن‌ شیشه‌ای شرکت فضاگویا پارتیشن‌اداری متحرک مبلمان اداری کلاسیک خرید میز اداری قیمت میزاداری خریدمبلمان اداری انواع پارتیشن اداری میزمدیریت طراحی مبلمان اداری چیدمان مبلمان اداری خرید میز مدیریت پارتیشن اداری تک جداره پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای مبلمان کلاسیک مبلمان مدرن میزاداری پارتیشن تک جداره دکوراسیون داخلی پارتیشن دو جداره پارتیشن MDF زمان خرید مبلمان اداری مبلمان لوکس مبلمان اداری لوکس پارتیشن اداری دوجداره مزایای استفاده از پارتیشن اداری پارتیشن اداری ارزان ساخت پارتیشن اداری مدل های مبلمان اداری خرید مبلمان اداری جنس پارتیشن های اداری پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلف پارتیشن اداری مزیت پارتیشن اداری انواع پارتیشن های اداری لوکس ترین پارتیشن های اداری قیمت میزهای کنفرانس خرید میز کنفرانس انواع میزهای کنفرانس بهترین نوع میز کنفرانس قیمت میز کنفرانس طراحی میزهای کنفرانس صندلی صندلی آرایشگاهی صندلی انتظار میزهای اداری میز کار گروهی میز اداری گروهی تزئینات مبلمان اداری استودیو وسایل آکوستیک محصولات استودیو محیط کار تجهیزات مبلمان اداری سرگرمی در دفتر کار طراحی اتاق کار دفتر کار دفتر کار اجاره ای جداکننده فضا استفاده از پارتیشن نصب دیوار موسیقی در کار پخش موزیک در کار اتاق استراحت مبلمان اتاق استراحت طراحی محل کار چیدمان دفتر کار میز کار مرتب کردن میز کار میان وعده در محیط کار پارتیشن چیدمان و طراحی تزئین محل کار پارتیشن اداری هوشمند میز انواع میز اداری اتاق کار کلاسیک مبلمان جنس مبلمان اداری ارتفاع اداری کمد ویترین دکوراسیون داخلی محیط اداری اتاق کنفرانس فضاگویا کانتر