اطلاعات مورد نیاز برای خرید صندلی کنفرانس

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

اتاق کنفرانس را می توان جزء لاینفک مراکز اداری و آموزشی دانست. گاهاً کنفرانس های طولانی مدت در این مراکز برگزار می شود که در صورت عدم استفاده از صندلی کنفرانس استاندارد، شرکت کنندگان در کنفرانس، خسته خواهند شد و بهره کافی از آن را نخواهند برد. بنابراین انتخاب صندلی کنفرانس، اهمیت زیادی دارد. یک صندلی کنفرانس مناسب، چه ویژگی هایی دارد؟ به منظور آشنایی با ویژگی ها و اطلاعات لازم برای خرید صندلی کنفرانس استاندارد، این مطلب را دنبال کنید.

صندلی های کنفرانس، نگین اتاق کنفرانس

صندلی کنفرانسی، نما بخش اتاق کنفرانس می باشد که در بدو ورود به آن، جلب توجه می کند. در واقع، صندلی های کنفرانس نگین اتاق کنفرانس هستند که انتخاب درست و به جای آن، متناسب با ظاهر و فضای اتاق کنفرانس، بسیار مهم است. به عنوان مثال، استفاده از صندلی های مدرن در یک اتاق کنفرانس با نمای سنتی، چندان جالب به نظر نمی رسد و احتمالاً احساس خوبی را به حضار در اتاق، منعکس نمی کند. البته این موردی که بحث شد صرفاً جنبه ظاهری صندلی های کنفرانس را در نظر می گیرد. راحتی و دیگر ویژگی های آن نیز از جمله مواردی است که در حین انتخاب و خرید صندلی کنفرانس، باید مد نظر قرار داد.

صندلی کنفرانس

اطلاعات لازم برای انتخاب صندلی کنفرانس مناسب

در هنگام انتخاب صندلی های کنفرانس، باید به این نکات توجه نمود:


صندلی های کنفرانس، نباید به نحوی طراحی شده باشند که سبب خستگی افراد شود. چرا که در اغلب مواقع، لازم است که افراد برای ساعات طولانی روی صندلی کنفرانس، بنشینند و در صورتی که این صندلی، خسته کننده باشد، بی شک نشستن برای ادامه کنفرانس، سخت خواهد بود
صندلی کنفرانس نباید خشک باشد زیرا بعد از مدتی نشستن، احساس ناخوشایندی به سبب درد ایجاد شده در ستون فقرات، در فرد ایجاد خواهد شد.
صندلی های کنفرانس، باید دسته های استاندارد داشته باشند تا افراد با قرار دادن آرنج خود روی آن، احساس راحتی کنند.
جنس صندلی کنفرانس، از نکات قابل توجه در انتخاب آن خواهد بود. صندلی کنفرانسی که چرم روکش آن سبب تعریق زیاد شود، صندلی های کنفرانس مناسبی نخواهد بود.
صندلی کنفرانسی که قابلیت تنظیم داشته باشد، یک صندلی کنفرانس مناسب محسوب می شود چرا که افراد متناسب با خود، آن را تنظیم خواهند کرد و احساس راحتی بیشتری خواهند داشت.
صندلی های کنفرانس بزرگ برای یک اتاق کنفرانس کوچک، مناسب نیست همچنین صندلی کنفرانس کوچک برای اتاق کنفرانس بزرگ.
اگر میزهای کنفرانس در اتاق کنفرانس موجود هستند، سعی کنید با توجه به آنها، صندلی های کنفرانس را انتخاب کنید تا نمای زیبایی داشته باشد. درصورتی که میز کنفرانس موجود نباشد، نیز سعی کنید یک ست جالب از میز و صندلی کنفرانس تهیه کنید.
وزن صندلی کنفرانس نیز نباید خیلی زیاد باشد که جابجایی آن دشوار باشد. از طرفی خیلی هم سبک نباشد که باعث جابجایی های ناخواسته نشود.
صندلی های کنفرانس باید به نحوی باشند که افراد در موقع بلند شدن مشکلی نداشته باشند.

صندلی کنفرانس

انواع صندلی کنفرانس

طیف وسیعی از صندلی های کنفرانس، وجود دارد که می تواند پاسخگوی سلیقه و نیازهای متعدد باشد. در واقع صندلی های کنفرانس بر حسب اینکه پایه ثابت داشته باشد یا چرخ دار، جنس پایه، جنس پارچه، ارتفاع و نوع دسته به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. به همین دلیل، طرح ها و مدل های مختلفی از این صندلی ها، طراحی و به بازار عرضه شده است که برخی از آنها عبارتند از:

 C 600 گلدیس 
 مدل C 2011 آفو
تاشو چرخ دار مدل Q46b لیو
 کارمندی مدل CF 55
 مدل WORK CW 450 داتیس
G 282 گلدیس
 مدل 640 دنا
 محک مدل مدل syncroni 5135
 مدل C9103 آفو
 مدل 625 دنا
مدل C507H راینو
 ایزی مدل FT 41 استیل هامون
با وجود، چنین طیف وسیعی از صندلی‌های کنفرانس، می‌توان هر نوع اتاق کنفرانس با هر نما و ظاهری را مجهز به مبلمان کرد.

صندلی کنفرانس

جنس صندلی کنفرانس

همان طور که در بالا نیز اشاره شد جنس صندلی های کنفرانس از ویژگی های مهم در انتخاب آنها می باشد. روکش های چرمی که در صندلی های کنفرانس به کار میروند هرکدام می توانند ویژگی های خاص خود را داشته باشند و در میزان تعریق، نقش مهمی خواهند داشت. موادی که در ساخت صندلی کنفرانس به کار می روند باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند تا به مرور زمان، تغییر حالت ندهند. همچنین جنس صندلی های کنفرانس باید به نحوی باشد که قابل شست و شو باشند و تمیز کردن آن به راحتی انجام شود. در پایه صندلی ها از فلزهای مختلفی استفاده می شود. که در استحکام آنها ایفای نقش می کنند.

خرید صندلی کنفرانس

برای خرید صندلی های کنفرانس می‌توان به فروشگاه مبلمان اداری مراجعه کرد همچنین می‌توان از طریق فروشگاه های اینترنتی عرضه کننده مبلمان اداری، اقدام کرد. خرید اینترنتی صندلی های کنفرانس به شما این امکان را می دهد که انواع مختلفی از صندلی های کنفرانس به همراه مشخصات آنها ( اعم از جنس، رنگ بندی، نوع و وزن ) را به طور همزمان مشاهده کنید و بتوانید متناسب با اتاق کنفرانس خود، انتخاب نمایید. بسته به مدلی که انتخاب می کنید ظرف چند روز پس از خرید، صندلی کنفرانس به شما تحویل داده می شود. 

اطلاعات مورد نیاز برای خرید صندلی کنفرانس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi