نکاتی کلیدی در مورد دکوراسیون داخلی و انتخاب مبلمان اداری

27 خرداد ، 1397
مبلمان اداری فضا گویا

طراحی داخلی یکی از مسائل مهم در ساخت ساختمان های اداری می باشد. طراحی داخلی اداری  با توجه به حضور ارباب رجوع و شلوغی دائم آن نیاز به طراحی خاصی دارد. انتخاب مبلمان اداری و دکوراسیون و انتخاب رنگ محیط های اداری جزو اصلی ترین موارد در راحتی ارباب رجوع می باشد. انتخاب مبلمان اداری و تجهیزات مرتبط باید دارای خصوصیات متناسب با فضا باشند. در اینجا به نکاتی راجع به انتخاب مبلمان اداری در مراکز اداری اشاره می کنیم.

 

 طراحی داخلی اداری

یکی از مسائلی که در بیشتر ادارات جزو موارد آزار دهنده برای ارباب رجوع می باشد، شلوغی و نامنظمی اداره جات است. طراحی اداری دارای نکات ریز و مهمی می باشد. میز و صندلی های اتاق های مختلف اداره باید با یکدیگر فرق داشته باشند و هر کدام در هر بخشی بنا بر کارایی و نیاز انتخاب شوند. به عنوان مثال میز مدیریت با میز منشی باید متفاوت انتخاب شود.

انتخاب رنگ متناسب بین دکور و پوشش دیوارها از جمله نکات مهمی است که در طراحی داخلی اداری باید در نظر گرفته شود. نور پردازی اداره ها نیز باید با نهایت دقت طراحی شود زیرا مصرف انرژی این اماکن باید تا حد ممکن کم باشد. در ساختمان های اداری از مبلمان برای استراحت ارباب رجوع استفاده می کنند. قرار دادن مبلمان با رنگ هایی نامناسب و یا قرار دادن آن ها در محیطی کوچک و شلوغی بیش از حد محیط از موارد طراحی نامناسب است.

 

 

انتخاب مبلمان اداری

انتخاب مبلمان اداری از جمله موارد مهم در طراحی داخلی اداری می باشد. انتخاب سبک دکوراسیون و رنگ بندی مناسب مبلمان جزو موارد مهم در طراحی می باشد. امروزه علم طراحی داخلی پیشرفت های زیادی داشته است و دارای ساختارها و گونه های بسیار جذاب و مدرنی است که می تواند چشم بیننده را به خود جلب کند.ساختمان های اداری باید متناسب با نیاز ارباب رجوع و راحتی کارمندان شاغل در آن ساخته و طراحی شوند. جنس و تعداد مبلمان اداری مورد استفاده در شرکت بستگی به وسعت محیط و میزان هزینه پرداختی شما دارد. قیمت مبلمان اداری با توجه به کیفیت محصولات انتخابی، تعداد و معیارهای طراح یا معمار اداره می تواند متغیر باشد. انتخاب مبلمان اداری از جمله عوامل مهم راحتی و جلب توجه ارباب رجوع می باشد.

نکات کلیدی مبلمان اداری | فضا گویا

انواع مبلمان اداری

صنعت ساخت مبل با توجه به توسعه و تنوع کالا دارای گستردگی زیادی می باشد. یکی از انواع مبلمان، مبلمان اداری است. مجموعه محصولات چوبی مورد نیاز برای هر اداره عبارت است از میز، صندلی، کمد، مبل و پارتیشن که با توجه به نیاز هر اتاق باید در آن قرار داده شود. میز اداری از جمله تجهیزات پر کاربرد در اداره ها می باشد.همواره در طراحی اداره ها اتاق مدیریت دارای شرایط خاص خود است. این موضوع برای اتاق های دیگر نیز اهمیت دارد اما نه به اندازه اهمیتی که بخش مدیریت دارد. اتاق کنفرانس و اتاق انتظار نیز باید با توجه به نیاز اراباب رجوع طراحی و ساخته شوند. مبلمان اداری در 2 نوع کلی کلاسیک و مدرن در بازار عرضه می شود. مبلمان اداری کلاسیک یا غربی شامل انواع طراحی های قدیمی و سنتی تر می شود. البته تجهیزات این نوع دکور خاص، کمیاب و گران می باشد. در حالت مدرن طراح با توجه به نقشه های روز دنیا اقدام به طراحی دکور و انتخاب تجهیزات مناسب می کند. حالت مدرن طراحی دکور و مبلمان امروزه بیشتر مورد توجه می باشد.

مبلمان اداری |میزاداری فضا گویا

تجهیزات تفکیک فضا اداری

یکی از مهمترین تجهیزاتی که در اداره ها کاربرد فراوانی دارد، تجهیزات مربوط به تفکیک فضا و ایجاد محیط کاربردی تر می باشد. در واقع این تجهیزات برای جداسازی و ایجاد فضای مناسب برای کار و رفت و آمد می باشد. این تجهیزات برای محیط های بزرگ که به صورت یکسره می باشند بسیار کاربردی است. پارتیشن اداری دارای انواع مختلفی می باشد که شامل پارتیشن آلمینیومی، شیشه ای و ام دی اف است. البته استفاده از کانتر ها و ویترین ها در برخی موارد کاربرد دارد. کانترهای مورد استفاده در بانک ها و اداره های پست می تواند بسیار مفید باشند.

 

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری   

یکی از مسائل مهم در طراحی داخلی و انتخاب مبلمان اداری ایجاد هارمونی میان رنگ دکور و پس زمینه اتاق می باشد. انتخاب رنگ باید متناسب با دکوراسیون و شرایط محیط کاری باشد در برخی موارد رنگ های ساده و گاهی رنگ های سنگین تر کاربرد دارند. انتخاب مبلمان اداری باید با توجه به شرایط اداره و محیط استفاده شده از آن متغیر باشد.

مبل ها را در فاصله مشخصی از یکدیگر قرار دهید به طوری که مسیر رفت و آمد بین آن ها وجود داشته باشد. طراحی دکور نیز باید طوری باشد که ارباب رجوع بتواند برای انجام کارهای شخصی مختلف مدتی در قسمتی از اداره بنشیند. نورپردازی باید طوری باشد تا در قسمت هایی که نیاز به نوشتن است مانند میزها، دارای نور کافی باشد و به راحتی قابل رویت باشد. در واقع تجهیزات و مبلمان اداری هر اتاق باید متناسب با شرایط آن تعیین شود. به عنوان مثال میز برای اکثر اتاق ها نیاز است ولی طراحی هر یک باید متناسب با شرایط اتاق باشد. میز اتاق کنفرانس باید طوری باشد که افراد به راحتی دور یکدیگر جمع شوند و اظهار نظر کنند. صندلی ها نیز باید متناسب با تعداد نفرات احتمالی که در اتاق حاضر می شوند باشد و به اندازه کافی راحت باشد.

مبلمان | میزاداری |فضا گویا 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi