مبلمان اداری مهم ترین ابزار فضاسازی در مکان های اداری

06 اسفند ، 1396
مبلمان اداری فضا گویا

وجود اشیا و لوازم گوناگون در محیط کار تاثیر زیادی بر روند رشد یک شغل دارد. درواقع فضایی که به وسیله وسایل مربوط به همان فضا مزین شود باعث پیشبرد بهتر کارها خواهد شد. مبلمان اداری یکی از وسایلی است که در هر محیط کاری بیشتر از وسایل دیگر خودنمایی می کند. چیدمان و نوع مبلی که بیشترین فضا را پوشش داده و در نگاه اول نحوه استفاده از مبلمان اداری شیک می تواند یک نگاه مثبت در افراد خارج از آن محیط به وجود بیاورد.

مبلمان اداری یک عنصر تاثیرگذار

در هر محیطی نوع چیدمان و وسایلی که مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند در جذب افرادی که به تازگی وارد آن محیط می شوند بسیار تاثیرگذار باشد. مبلمان اداری و نحوه چیدمان آن در محیط های کاری و اداره ها می تواند هم در روحیه کارکنان و قدرت کاری آن ها و هم در جذب افراد خارج از اداره موثر باشد. اگر شما نگاهی به شرکت ها و ادارات موفق بیندازید متوجه خواهید شد که نیمی از موفقیت خود را مدیون فضایی هستند که در محیط کار به وجودآورده اند. مبلمان اداری انواعی را شامل می شود مثل میز و صندلی، میز کار گروهی، میز مدیریتی و ...  .

در واقع با مقداری خلاقیت و نوآوری و همچنین استفاده از دکوراسیونی متناسب با فضا می توان محیط اداری و کاری خودرا به محیطی شیک و جذاب تبدیل کرد. درسراسر دنیا شرکت ها و ادارات بزرگ در زمینه های شغلی مختلف با استفاده از فضاسازی که داشته اند توانسته اند شهرت و موقعیت خوبی را از آن خود کنند؛ چراکه نیمی از قضاوت های افراد براساس محیطی است که در آن قرار می گیرند. یک فضای اداری با استفاده از مبلمان اداری شیک و جذاب می تواند قدمی بزرگ در راستای پیشبرد هدف هایش بردارد.

میز اداری یک از انواع مبلمان اداری

میز اداری یکی از وسایلی است که مدیران در انتخاب آن بسیار دقت می کنند و سعی می کنند بهترین آن را انتخاب کنند. در واقع میز اداری موجب به وجود آمدن فضایی متناسب با محیط کاری می گردد. میز اداری انواع مختلفی را شامل می شود مثل: میز مدیریتی، میز کارمندی، میز منشی، میز کارگروهی، میز کنفرانس، میز پذیرش و میزپذیرایی. هر قسمت از یک اداره با نوع طراحی میز مخصوص به خود مشخص می شود. باید گفت که میز اداری زیر مجموعه مبلمان اداری است. میز اداری از اجزای اصلی هر اداره محسوب می شود، پس باید به اندازه، طرح و رنگ آن اهمیت داد و برای هر قسمت متناسب با کار و شرایط آن قسمت میز را انتخاب کرد. امروزه شرکت های بزرگی در زمینه طراحی و ساخت میز اداری به وجود آمده اند که با مراجعه به آن ها می توانید انواعی از میز اداری را مشاهده کنید و متناسب با نوع کار و محیط کاری میز کاری خود را انتخاب کنید.

مبلمان اداری مهم ترین ابزار فضاسازی در مکان های اداری

میز کنفرانس به عنوان اصلی ترین تجهیزات مدیران

از انواع مبلمان اداری میز کنفرانس به عنوان یک عنصر مهم در محیط کاری برای مدیران محسوب می شود. از میز کنفرانس در اتاق های کنفرانس جهت بحث و گفتگو استفاده می گردد. میز کنفرانس از جمله دکوراسیون های اصلی محیط کاری محسوب شده و مدیران برای انتخاب آن بسیار دقت می کنند. اتاق مدیریتی از مهمترین اتاق های یک اداره محسوب می شود. استفاده از میز کنفرانس در اتاق مدیریت یک اداره علاوه بر جذابیتی که به اتاق می بخشد، فضایی را برای مذاکره بین کارکنان و مدیر به وجود می آورد. مذاکره و گفتگو با کارکنان از بخش های مهم مدیریتی یک مدیر به حساب می آید. در نتیجه میز کنفرانس باعث به وجود آوردن فضایی متناسب برای  گفت و گو می گردد و موقعیت مدیر را از نظر تسلط بر محیط کار تثبیت می کند.


مبلمان اداری و فضای مدیریتی

در هر اداره ای قسمت مدیریت مهم ترین بخش محسوب می شود. نوع دکوراسیون و فضایی که در ادارات و به خصوص بخش مدیریتی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند در آینده شغلی تاثیر گذار باشد. وسایلی که در اتاق مدیریت یک اداره مورد استفاده است الزاما باید شیک و منحصر به فرد باشد. میز مدیریت یکی از انواع مبلمان اداری است که مدیران با دقت و وسواس بالایی آن را انتخاب می کنند. در انتخاب میز مدیریتی باید به استاندارد بودن و دوام و همچنین زیبایی آن توجه داشت؛ چرا که اتاق مدیریت عنصر اصلی یک اداره محسوب می شود. مدیر هر اداره مهم ترین عضو آن اداره است پس دکوراسیون و مبلمانی که مورد استفاده قرار می گیرد بسیار نقش موثری برارتباطات و قراردادهای شغلی یک اداره دارد.


مبلمان اداری مهم ترین ابزار فضاسازی در مکان های اداری

صندلی اداری عضوی مهم از مبلمان اداری

در محیط های کاری مختلف صندلی ها و میزهای  متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع هر اداره یا محیط کاری براساس نوع کار و شرایط خود صندلی های خود را انتخاب می کند. یک از عناصر اصلی مبلمان اداری نوع صندلی است که مورد استفاده قرار می گیرد. صندلی ها عضو مهمی از ادارات هستند پس باید به اصول طراحی آن ها توجه زیادی داشت چرا که اگر یک صندلی استاندارد نباشد و از اصول صحیح آرگنومی استفاده نکرده باشد باعث خستگی و صدمه به فرد می شود. صندلی اداری انواعی را شامل می شود که در این میان می توان به صندلی اپراتوری، صندلی انتظار، صندلی رستورانی، صندلی پزشکی، صندلی کنفرانس، صندلی مدیریت و... اشاره کرد.

تاثیر مبلمان اداری مدرن بر میزان بهره وری

در محیط های کاری بزرگ و توسعه یافته شاهد استفاده از بروزترین ابزارها و وسایل در تهیه دکوراسیون ادارات می باشیم. هر محیط اداری بر اساس نوع کار و شرایط خود دکوراسیون و فضاسازی دارد. استفاده از جدیدترین و مدرن ترین وسایل که یک از آن ها شامل مبلمان اداری است می تواند در میزان رشد و بهره وری یک اداره بسیار تاثیرگذار باشد. فضای یک اداره اگر با وسایل و مبلمان های قدیمی پر شود مطمئنا فضایی بی روح و ناکارآمدی خواهد بود ولی با استفاده از مبلمان اداری مدرن و وسایل جدید نه تنها کارکنان انگیزه بیشتری برای کارکردن پیدا می کنند بلکه مشتریان هم بیشتر جذب محیط می شوند؛ چرا که بیشترین ارتباطات افراد ارتباط چشمی است یعنی ظاهر و فضای کار بر روی تصمیم گیری های کاری بسیار تاثیر دارد.

مبلمان ادری از ابزار های مهم فضاسازی

بسیاری از مدیران در تلاش هستند تا بتوانند فضایی شیک و مدرن را در محیط کاری به وجود بیاورند و این امر محقق نمی گردد مگر با استفاده از پارتیشن بندی ها و اابزار ها و وسایل جدید که می توانند بسیار کارساز باشند. با استفاده از مبلمان اداری متناسب با محیط کاری می شود حتی در کوچکترین فضا محیطی زیبا و شیک را ارائه دارد. نوع مبلمانی که در فضاسازی یک اداره مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند براساس قیمت، طرح، جنس و ... تقسیم بندی شود که با توجه به کارایی هر قسمت، مبلمان مخصوص انتخاب می شود. مبلمان اداری با ارائه دادن رنگ بندی های متنوع  باعث به وجود آمدن فضایی اداری و رسمی می گردد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi