رخت آویز اداری و نکات مهم در مورد آن

15 آذر ، 1401
مبلمان اداری فضاگویا

رخت آویز اداری یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در محیط های کاری می باشد که می تواند تاثیر چشمگیری بر نظم داشته باشد. اما اشتباه در انتخاب این تجهیزات می تواند نتیجه ای کاملا عکس را به دنبال داشته باشد. توجه به مدل، رنگ و جنس و کیفیت آن همگی از عوامل مهمی هستند که باید در زمان انتخاب و خرید رخت آویز و جالباسی اداری به آن توجه داشت. فضاگویا در ادامه به نکات مهم درباره رخت آویز اداری ایستاده، دیواری چوبی و فلزی اشاره خواهد داشت.

رخت آویز اداری و انواع آنرخت آویز اداری و انواع آن

ویژگی های مهم رخت آویز اداری

رخت آویز اداری در واقع همان جالباسی می باشد که در داخل اتاق یا راهروهای محیط کار قرار میگیرد. بر روی این رخت آویزها بر اساس مدل آن می توان انواع لباس از قبیل کت، پالتو و شال گردن و حتی کیف قرار داد.

علاوه بر نظم بسیار زیادی که با این رخت آویزها در محیط کار ایجاد میشود، از آسیب وارد شدن به لباس ها و چروک شدن آنها نیز جلوگیری خواهد شد. اما تمام این مزایا در شرایطی بدست خواهد آمد که چند ویژگی مهم در رخت آویز اداری مورد توجه قرار گیرد:

جنس رخت آویز اداری

جنس رخت آویزها از چند نظر اهمیت بسیار زیادی دارند و باید با دقت آنها را انتخاب کرد. تمام بخش های رخت آویز اداری باید استحکام کافی برای نگهداری لباس هایی با وزن زیاد را داشته باشند. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها، رخت آویز فلزی اداری می باشد. علاوه بر مقاومت و استحکام، از جلوه ظاهری آن نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

بهتر است با توجه به نوع مبلمان اداری و سبک آن جنس رخت آویز را انتخاب کنید. به عنوان مثال، برای اتاق مدیریت با سبک چیدمان کلاسیک، رخت آویزهای چوبی گزینه ایده آلی محسوب میشوند.

رنگ رخت آویز

در حالت کلی می توان گفت، در دکوراسیون داخلی توجه به جزئیات رمز اصلی دریافت بهترین نتیجه خواهد بود. به همین دلیل بهتر است با توجه به رنگ میز مدیریت و سایر وسایل موجود در اتاق، رخت آویز اداری با رنگ مناسب را انتخاب کرد. در اتاق کارمندان نیز بهتر است به این پارامترها توجه شود.

مدل رخت آویز

به دلیل استفاده و کاربرد زیاد جالباسی اداری، تنوع بسیار زیادی در آنها وجود دارد و متناسب با شرایط محیط باید مدل مناسب را انتخاب کرد. در انتخاب مدل رخت آویز اداری لازم است سبک چیدمان، میزان فضای موجود در اتاق، تعداد کارکنان در نظر گرفته شود. در محیط های شلوغ که تعداد کارکنان زیاد است، مدل های ایستاده کاربرد دارند و برای فضاهای کوچکتر می توان از مدل های دیواری استفاده کرد.

ویژگی های رخت آویز اداریویژگی های رخت آویز اداری

انواع رخت آویز اداری

رخت آویزهای اداری را می توان بر اساس فاکتورهای مختلف دسته بندی کرد و متناسب با شرایط گزینه ایده آل را انتخاب نمود. انواع جالباسی اداری بر اساس پارامترهای مختلف عبارتند از:

رخت آویز اداری فلزی

از مقاوم ترین انواع جالباسی می توان به گزینه هایی اشاره کرد که دارای بدنه تمام فلزی هستند. استقامت بالا از مهم ترین ویژگی های این رخت آویزها بوده و برای محیط های شلوغ گزینه ایده آلی محسوب میشوند. البته توجه داشته باشید که فلز به کار رفته در این رخت آویزها در برابر نم و رطوبت نیز مقاوم باشند و دچار خوردگی و زنگ زدگی نشوند.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

رست روم چیست

فلاور باکس اداری

رخت آویز چوبی

نوع دیگری از این جالباسی ها از چوب تولید شده و برای محیط های کلاسیک و حتی مدرن می توان آنها را انتخاب کرد. چوب به کار رفته در این رخت آویزها باید در برابر نم و رطوبت و همچنین وزن زیاد لباس ها مقاومت داشته باشد. تنوع در رخت آویزهای اداری چوبی بسیار زیاد است و مدل های ساده و گاها پر نقش را می توان در آنها مشاهده کرد.

مدل رخت آویز اداری

علاوه بر تفاوت هایی که در جنس جالباسی های اداری وجود دارد، مدل و شکل کلی آنها نیز با هم متفاوت می باشند. از رایج ترین و کاربردی ترین مدل های رخت آویز اداری می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

رخت آویز ایستاده

همان طور که از نام این مدل مشخص است، سازه و بدنه آنها ایستاده بوده و از چندین شاخه بزرگ و کوچک برای نگهداری لباس تشکیل میشود. مدل های ایستاده بیشترین کاربرد را در فضاهای کاری و اداری دارند. چون ظرفیت بیشتری نسبت به سایر انواع جالباسی داشته و در یک گوشه از اتاق می توان بدون آسیب وارد شدن به نظم آنها را قرار داد.

رخت آویز اداری ایستاده از نظر مدل شاخه ها تنوع زیادی دارند و در مدل های مدرن و فانتزی، حالت شاخه ها و قوس و انحنای آنها خلاقانه طراحی میشود.

انواع مدل رخت آویز اداریانواع مدل رخت آویز اداری

رخت آویز دیواری

در محیط های کاری و داخل اتاق کارمندان و اتاق مدیریت، می توان از رخت آویز اداری دیواری نیز استفاده کرد. این رخت آویزها تعداد محدودی آویز دارند و برای محیط های شلوغ کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. دقت داشته باشید که جنس آویز و شاخه های روی این نوع جالباسی حتما مقاوم باشد تا دچار ترک و شکستگی نشود.

رخت آویز آینه دار

از بهترین مدل هایی که می توان برای محیط های اداری مدرن و کلاسیک انتخاب کرد، نوع آینه دار است. این جالباسی ها ایستاده هستند و روی سطح چوبی، آویز لباس و آینه قرار میگیرد. از بهترین مدل هایی که می توانید برای داخل اتاق مدیریت و کارمندان استفاده کنید، رخت آویزهایی می باشد که در یک سمت کاملا آینه قدی به کار رفته است.

در سمت دیگر که از دید ارباب رجوع و سایر افراد پنهان بوده و رو به دیوار است، آویز برای لباس قرار میگیرد. رخت آویز اداری آینه دار نظم بسیار خوبی را در محیط ایجاد نموده و در جنس های چوبی و فلزی تولید میشوند.

علاوه بر موارد فوق، می توانید بر اساس شرایط محیط، رخت آویز گوشه ای را انتخاب کنید. این رخت آویزها ظرفیت کمی داشته و در نقطه اتصال دو دیوار قرار میگیرند. در برخی از محیط های کاری نیز کمد دیواری نصب شده و داخل آن می توان با خیال راحت لباس ها را قرار داد.

کاربردهای رخت آویز اداریکاربردهای رخت آویز اداری

نکات مهم در استفاده از رخت آویز اداری

بر اساس آنچه در طول متن ارائه شد، با رعایت چند نکته مهم می توان از رخت آویزهای اداری نگهداری کرد و شکستگی آنها جلوگیری نمود. برخی از این نکات عبارتند از:

  • بیش از ظرفیت رخت آویز روی آنها لباس قرار ندهید.
  • قرار دادن کیف های سنگین منجر به آسیب جدی به رخت آویز میشود. کیف را داخل کمد قرار دهید
  • توازن را در لباس های روی رخت آویز برقرار کنید. در غیر این صورت رخت آویزهای ایستاده سقوط خواهند کرد.
  • رخت آویز اداری را حتما بر اساس تعداد کارمندان انتخاب کنید.
  • رخت آویز را در قسمت ورودی اتاق و نزدیک به دیوار قرار دهید تا باعث اختلال در تردد نشوند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi