کمد دیواری اداری مدرن جدید چه خصوصیاتی دارد؟

25 اسفند ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

کمد دیواری اداری مدرن جدید با توجه به اهمیت بسیار زیاد نظم در محیط کار و همچنین کمبود فضایی که با آن مواجه هستیم، نقش بسیار مهمی دارد. این کمدها از نظر رنگ، جنس و نحوه باز و بسته شدن و تجهیزات جانبی دارای ویژگی های خاصی بوده و متناسب با شرایط محیط می توان آنها را انتخاب کرد. به دلیل تفاوت هایی که در این کمدها با نوع کلاسیک وجود دارد، به همین دلیل در ادامه به مهم ترین ویژگی های آنها خواهیم پرداخت. با گروه فضاگویا همراه باشید.

کمد دیواری اداری

کمد دیواری اداری

رنگ کمد دیواری اداری مدرن جدید

یکی از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات کمد دیواری های مدرن اداری، تنوع بالا در رنگ بندی آنها می باشد. برخلاف گذشته که بیشتر از رنگ های قهوه ای و سفید برای تجهیزات اداری استفاده میشد، مدل های مدرن با رنگ های بسیار متنوع ارائه میشوند. به طوریکه می توان انواع کمد با رنگ های سفید، قرمز، زرد، نارنجی و غیره را برای اتاق کارمندان و بایگانی و غیره انتخاب و نصب کرد.

ترکیب ویترین و کمد دیواری در مدل های مدرن

در طراحی مدرن کمد دیواری و میز مدیریت و مبلمان و غیره خلاقیت و ایده پردازی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل هیچ محدودیتی در نحوه طراحی وجود نداشته و تمرکز اصلی بر افزایش کارایی و زیبایی خواهد بود. اثر این طرز تفکر در طراحی ر می توان در کمدهای دیواری اداری مدرن جدید که با ویترین ترکیب شده اند مشاهده کرد. این کمدها از چند بخش تشکیل شده و فضایی به عنوان ویترین در نظر گرفته شده است. به طوریکه می توان از این فضا برای نگهداری گلدان، اکسسوری، لوح های تقدیر و غیره استفاده کرد. استفاده از این مدل کمد دیواری مدرن باعث میشود به کمبود فضای اتاق کار غلبه کرد و نظم خوبی را ایجاد نمود.

ترکیب ویترین و کمد دیواری

ترکیب ویترین و کمد دیواری

امنیت کمد دیواری اداری مدرن

فایل، زونکن و تجهیزات سخت افزاری و غیره در محیط های کاری ممکن است حاوی اطلاعات بسیار ارزشمندی باشد. به همین دلیل امنیت در کمد دیواری اداری مدرن جدید اهمیت بسیار زیادی دارد. نوع قفل هایی که بر روی این کمدها نصب میشوند مانند گذشته ساده و کلیدی نیست. بلکه در برخی از آنها از قفل های دیجیتال استفاده شده و به همین دلیل امکان سرقت را تا حد زیادی کاهش می دهند.

پرطرفدارترین مطالب فضاگویا

جنس بدنه کمد دیواری مدرن جدید

یکی دیگر از خصوصیات کمد دیواری های اداری مدرن، جنس بدنه آنها می باشد. در سالهای نه چندان دور بیشتر کمدهای فلزی در اتاق های کاری ادارات و سازمان ها استفاده میشد. این کمدها نه تنها جلوه خوبی نداشتند، بلکه از نظر امنیت و تنوع در مدل نیز در سطح پایینی قرار داشتند. این در حالیست که در مدل های جدید تنوع زیادی در جنس بدنه کمدها وجود دارد و می توان گفت نوع فلزی منسوخ شده است. کمدهای جدید و مدرن اداری را می توان بر اساس جنس بدنه به چند گروه زیر دسته بندی کرد:
کمد دیواری مدرن اداری ام دی اف: در بدنه این کمدها از ورق های بسیار مقاوم MDF استفاده شده و مقاومت بالایی در برابر ضربه و تماس با اشیای نوک تیز دارند. از مهم ترین ویژگی های ورق های ام دی اف می توان به رنگ پذیری بالای آنها اشاره کرد. به همین دلیل کمدهایی که با این متریال تولید میشوند را می توان بر حسب سبک دکوراسیون اداری و رنگ میز و مبلمان، رنگ آمیزی کرد. 
کمد دیواری پی وی سی: در محیط های مدرن اداری توجه زیادی به پوشش دیوار و رویه مبل و حتی کمد دیواری میشود. شاید به همین دلیل است که کمد دیواری مدرن پی وی سی در فضاهای اداری تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته اند. بدنه این کمدها ام دی اف بوده و روکش آنها پی وی سی است. بدنه پی وی سی باعث میشود بدنه کمد دیواری در تماس با دستمال نمناک و مواد شوینده دچار تخریب نشده و از تنوع رنگی بالایی نیز برخوردار باشند. 
کمد دیواری مدرن های گلاس: از لوکس ترین و البته گران ترین گزینه ها در میان کمد دیواری های اداری جدید می توان به گزینه هایی اشاره کرد که بدنه های گلاس دارند. این کمدها بدنه ام دی اف داشته و روکش آنها از متریال براق و بسیار لوکس تولید میشود. علیرغم زیبایی منحصر به فرد، به دلیل قیمت گران و همچنین مقاومت پایین در برابر تماس با اشیای نوک تیز این کمدها در فضاهای اداری بزرگ و سازمان ها کمتر استفاده میشوند. کمدهای های گلاس گزینه ای ایده آل برای اتاق های مدیریت می باشد که چیدمان مدرن داشته و لوکس بودن در آنها اهمیت بالایی دارد. 
در برخی از مدل ها نیز ترکیبی از شیشه و ام دی اف استفاده میشود. بخش شیشه ای بیشتر برای ویترین کمد کاربرد دارد و سایر بخش ها برای افزایش امنیت بهتر است تمام چوب باشد تا فضای داخلی آنها قابل رویت نباشد.

کمد دیواری ریلی و کشویی اداری

کمد دیواری ریلی و کشویی اداری

کمد دیواری ریلی و کشویی اداری

نحوه باز و بسته شدن درب بخش های مختلف کمد دیواری مدرن از دیگر خصوصیات مهم در آن می باشد که در روند خرید باید به آن توجه داشت. کمدهای دیواری مدرن مانند نوع قدیمی دارای درب های ریلی و کشویی هستند. باز و بسته شدن ریلی درب این کمدها باعث میشود درب فضای داخلی اتاق را اشغال نکند. در نوع مدرن کمتر از کمدهای لولایی استفاده میشود، چون فضای زیادی در زمان استفاده از آنها اشغال میشود که با کوچک بودن اتاق ها سازگار نیست. 
درب های کشویی این کمدها نیز تنها برای بخش های کوچک کاربرد دارد و مانند کمد زونکن عمل می کنند. با توجه به اینکه قسمت های کشویی به بیرون حرکت می کنند، به همین دلیل بخشی از فضای اتاق را اشغال می کنند. در بسیاری از طراحی های مدرن ارائه شده برای کمد دیواری اداری جدید، بیشتر تمرکز بر درب های ریلی وجود دارد و کمتر از کشو استفاده میشود.

تقسیم بندی فضای کمد دیواری

از اصول مهم در طراحی داخلی فضای اداری، توجه به نظم و استفاده حداکثری از دیوارها می باشد. به همین دلیل است که در طراحی مدرن کمد دیواری تقسیم بندی های متعددی ایجاد میشود. به طوریکه بیشتر فضای روی دیوار در داخل کمد در ارتفاع و عمق های مختلف تقسیم بندی شده و برای چیدمان وسایل مختلف استفاده میشوند. به عنوان مثال، تعدادی از قفسه ها برای نگهداری پرونده ها، زونکن اختصاص داده میشود و بخش هایی برای تجهیزات سخت افزاری بزرگ کاربرد دارد. 
در برخی از مدل ها به منظور استفاده بهینه از اتاق، بخشی از فضای کمد برای قرار گرفتن لپ تاپ و مانیتور استفاده شده و در واقع ترکیبی از میز و کمد است.

کمد دیواری مدرن متحرک

تغییر در چیدمان فضای کار تاثیر زیادی بر روحیه کارمندان ایجاد می کند و به همین دلیل بسیاری از کمد دیواری ها چرخ دار طراحی میشوند. کمدهای چرخدار را می توان به آسانی و بر حسب شرایط جا به جا کرد.

نکات مهم در خرید کمد دیواری اداری مدرن

با توجه به آنچه در طول متن اشاره شد، برای خرید کمد دیواری اداری مدرن چند نکته مهم را بهتر است در نظر بگیرید:
تنوع در رنگ بندی کمدهای مدرن بسیار زیاد است، لذا بهتر است با توجه به شرایط محیط گزینه مناسب را انتخاب کنید. در اتاق های کوچک با نور کم بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا با چیدمان مدرن نیز تناسب داشته باشد. 
کمدهای دیواری در دو نوع عمودی و افقی تولید میشوند و با توجه به ارتفاع دیوار و متراژ اتاق گزینه ایده آل را انتخاب کنید. 
کیفیت بدنه کمد و یراق آلات استفاده شده در کمدهای دیواری از قبیل دستگیره و ریل را با دقت بررسی کنید، چون تاثیر زیادی بر امنیت و همچنین طول عمر کمد دارند. 
روکش کمدهای دیواری مدرن جدید از نوع های گلاس و ام دی اف و پی وی سی می باشند و متناسب با سبک میز و مبلمان و همچنین نوع دیوارپوش ها بهتر است گزینه ایده آل را خریداری نمایید.

فضاگویا؛ تولید و ساخت کمد دیواری اداری مدرن

گروه فضا گویا از مجموعه های پیشرو در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات اداری از قبیل انواع میز و مبلمان اداری، کمد دیواری و غیره می باشد. محصولات این مجموعه در طرح های متنوع کلاسیک و مدرن با بهترین متریال تولید و عرضه میشوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با خصوصیات کمد دیواری اداری مدرن جدید فضاگویا و خرید عمده و جزئی می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi