دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف

23 مرداد ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

استفاده از دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف در فضاسازی و مکان ها مختلف می تواند زیبایی دو چندانی را به محل مورد استفاده، اضافه کند. با استفاده از دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف می توان فضا ها را خاص تر و متمایز تر، نسبت به باقی فضا ها قرار داد. از دیوارکوب ها در تمامی فضا های خانه و محل های کاری می توان استفاده کرد.

دیوارکوب چیست

در طراحی و یا در تغییر دکوراسیون یک خانه و یا محل کار، با استفاده از دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف می توان فضایی جدید داشت. استفاده از دیوارکوب های مناسب می تواند هارمونی و خاص بودن فضا را تا حد بسیار قابل توجهی بالا ببرد. استفاده از دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف در فضا های خاص و برای تزیین و اضافه کردن زیبایی به فضا مورد توجه بسیاری از طراحان و افرادی که به منظور زیبا سازی فضای خود به طراحان مراجعه می کنند، می باشد، زیرا نصب و استفاده از آن، نیازی به بنایی و عملیات های سخت ساختمانی ندارد و به راحتی می توان از آن در خانه و یا هر مکان دیگری، استفاده کرد.

دیوارکوب

دیوارکوب

دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف

از دیوارکوب ها می توان در فضا ها و محیط های مختلف یک ساختمان استفاده کرد. در متریال ها و تزیینات درونی ساختمان ها، دیوارکوب ها نسبت به رنگ آمیزی و کاغذ دیواری ها راحت تر نصب می شوند و طرح های مختلف دیوارکوب ها می تواند محیط و طرح های خاص تری به مشتری و مراجعه کننده ارائه کند. در عین حال می توان با کمک آنها فضایی مدرن داشت.

استفاده از دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف محدودیت ها را از بین می برد و از آنها می توان در بسیاری از فضا ها از جمله: راهرو ها، اتاق های خواب و کار و مطالعه، سالن های عمومی و پذیرایی خانه، در لابی های ساختمان ها و در فضاهای خالی آشپزخانه ها استفاده کرد. از انواع مختلف دیوارکوب ها در مغازه ها و شرکت ها نیز می توان استفاده کرد و به طور کلی استفاده از آنها محدودیت خاصی ندارد.

طرح و مدل دیوارکوب

طرح و مدل دیوارکوب

انواع دیوارکوب ها

دیوارکوب های موجود در بازار دارای جنس ها و متریال های متفاوتی نسبت به یکدیگر می باشند. دیوارکوب های موجود که در حال حاضر در بازار یافت می شوند را می توان در سه نوع دیوارکوب های mdf، دیوارکوب هایی که از خانواده pvc ها می باشند و از داخل جنس متخلخلی دارند و دیوار کوب هایی که متریال اصلی آنها به اصطلاح فوم می باشد و به آنها فومیزه می گویند و از داخل نسبتا توپر تر هستند، دید.

مطالب پرطرفدار ما را از دست ندهید!

دیوارکوب های mdf و به طور کلی متریال mdf سالیان درازی در خانه ها وجود داشته و در اسباب ها و یا در تزیینات داخلی از آن استفاده می شده است. نوع دوم که توخالی و متخلخل می باشد در برابر رطوبت و پوسیدگی مقاومت بالایی دارد و کمتر خراب می شود، این محصولات در دو دسته چاپی و قالبی در بازار وجود دارند که نوع دوم دارای مقاومت نسبتا بالاتری نسبت به نوع اول می باشد. دیوارکوب های فومیزه نیز از نظر کیفیت و کارایی دارای درجه کیفی بسیار خوبی هستند و ویژگی های بسیار زیادی از جمله مقاومت در برابر خش و ساییدگی، قابلیت نصب آسان با استفاده از پیچ ها و پرچ ها، وزن کم و در عین حال، استحکام بالا و قابلیت استفاده مجدد دارند.

انواع دیوارکوب

انواع دیوارکوب

محل های مختلف استفاده از دیوارکوب ها

دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف در بازار موجود می باشد و به مصرف می رسد. دیوارکوب ها با توجه به جنس آنها و کارکرد و قابلیت های آنها می توانند در محل های مختلفی استفاده شوند. دیوارکوب ها می توانند گزینه بسیار خوبی برای تزیین فضای نشیمن خانه ها باشند و یا از آنها در ورودی ها و یا در راهروها استفاده کرد. می توان از دیوارکوب ها در آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق های مطالعه و مهمان و در اتاق های کودک استفاده کرد. دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف در محیط های کاری و شرکت ها نیز می تواند انتخاب خوبی برای تزیین باشد.

ویژگی های دیوارکوب ها

از دیوارکوب ها در بخش های مختلف خانه استفاده می شود و قابلیت ها و کاربرد های زیادی نیز دارد. نصب کردن آسان دیوارکوب ها و بی نیاز بودن به بنایی و عملیات های ساختمانی پر دردسر، قابلیت فرم دهی به دیوارکوب ها، قابلیت شستشو و ضد آب بودن دیوارکوب ها، وزن نسبتا کم، به صرفه بودن قیمت و هزینه ساخت و نصب پایین در قبال دوام و ماندگاری بالای دیوار کوب ها، عایق بودن و مقاومت در برابر سرما و گرما و همچنین صدا و رطوبت را می توان از ویژگی ها و مزایای دیوارکوب ها دانست. همچنین دیوارکوب ها دارای طرح ها و مدل های متنوعی هستند که می تواند دست مشتری را در انتخاب باز گذاشته و می توان آن را در محل ها و مناطق مختلف خانه استفاده کرد. وجود رنگ بندی متنوع از دیگر ویژگی های آن می باشند.

ویژگی های دیوارکوب ها

ویژگی های دیوارکوب ها

استفاده از دیوارکوب و انواع آن در طرح ها و مدل های مختلف

دیوارکوب ها از تزئینات داخلی ساختمان و محل های مختلف می باشند و دارای خواص منحصر به فردی هستند. نصب و استفاده از دیوارکوب ها نسبت به بسیاری از تزئینات داخلی ساختمان مانند رنگ و کاغذ دیواری راحت تر می باشد و بعد از نصب نیز مشکلاتی مثل بو، ساکنان را اذیت نمی کند، نصب دیوارکوب نیاز به بنایی و یا عملیات های ساختمانی ندارد و همین امر، استفاده از آنها را در بسیاری از موارد به بهترین گزینه برای تغییر دکوراسیون تبدیل می کند. به طور کلی از دیوارکوب ها در طراحی و مراحل اولیه ساخت و یا بعد از اتمام کار و تنها به منظور زیبا سازی فضا، می توان استفاده کرد.

استفاده از دیوارکوب

استفاده از دیوارکوب

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi