نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس

14 فروردین ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

نکات کاربردی جهت طراحی و چیدمان اتاق کنفرانس

یک اتاق کنفرانس جذاب و شیک می تواند تاثیر زیادی بر برگزار شدن هرچه بهتر جلسات شما بگذارد. شما با استفاده از نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس می توانید فضایی ایجاد کنید که افراد در آنجا حس آرامش داشته باشند. فضایی که بدون استرس بتوانید مهمترین جلسات تان را برپا کنید. در زیر نکات مهم برای طراحی یک اتاق کنفرانس شیک لازم است را درج کرده ایم.

کاربردی جهت طراحی و چیدمان اتاق کنفرانسکاربردی جهت طراحی و چیدمان اتاق کنفرانس 

1. نیازهای مشتریان و همکاران خود را در نظر بگیرید 

مطمئنا برای شما در اولویت اول راحتی افرادی که در اتاق کنفرانس حاضر می شوند اهمیت دارد. داشتن فضای کافی برای هر نفر و شلوغ نبودن بیش از حد اتاق(از لحاظ چیدمان وسایل) در اولویت قرار دارد. در عین حال نیز اتاق نباید بیش از اندازه بزرگ باشد تا رد و بدل نظرات و صحبت ها به راحتی انجام شود. بنابراین ابتدا تعداد افرادی را که قرار است در اتاق کنفرانس حضور یابند به طور متوسط تخمین بزنید. سپس تعداد صندلی ها، فاصله ی بین آن ها و سایر لوازم مورد نیاز را تعیین کنید. 

2. یکی از نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس انتخاب اتاق است

برای اینکه بتوانید طراحی تان را کامل و بی نقص نشان دهید باید بهترین اتاق را برای کنفرانس انتخاب کنید. اتاق باید در بهترین نقطه شرکت و یا سازمان باشد. مکان آن باید دنج و آرام باشد تا در هنگام برگزاری جلسات سر و صدا نظم جلسه را برهم نزند. معمولا فضای نزدیک به اتاق مدیر عامل و یا رئیس بهترین مکان است. اگر مجبورید که اتاقی نزدیک به مکانی شلوغ و پر سر و صدا مانند لابی را انتخاب کنید پس از مهندس طراح بخواهید دیوارها و در را کاملا عایق سر و صدا طراحی کند. استفاده از رنگ مناسب برای دیوار می تواند در میزان برگزاری هر چه بهتر جلسه تاثیر گذار باشد. اگر رنگ دیوارها رنگی مثل آبی باشد مشتریان و میهمانان شما احساس آرامش بیشتری را در جلسه خواهند داشت. اما اگر رنگ اتاق رنگی مانند قرمز باشد بحث و جدل در جلسه بیشتر اوج می گیرد. صرف نظر از اینکه چه رنگی را انتخاب می کنید باید احساس طمأنینه و آرامش را در مخاطبانتان القاء کنید و در نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس معرف لوگو برند شرکت تان باشد. 

3. روشنایی اتاق را تنظیم کنید

یکی از مهم ترین نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس که وجود دارد، تنظیم نور و میزان روشنایی اتاق است. استفاده از نور طبیعی بسیار موثر است. به شرطی که از حد مجاز نگذرد و اذیت کننده نباشد. اگر اتاقی که انتخاب کرده اید تاریک است و به نور خورشید مشرف نیست می توانید با استفاده از نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس و ترفندهای زیر روشنایی آن را تنظیم کنید:

  • از نورگیرهای قدیمی که بر روی سقف تعبیه شده اند جدا خودداری کنید.

  • از لامپ هایی با رنگ روشن ملایم و لامپ هایی که گرمای زیادی تولید نکنند استفاد کنید.

  • برای رنگ دیوارهای اتاق از رنگ های روشن استفاده کنید تا روشنایی اتاق را تا حدودی تکمیل کنند.

  • اگر اتاق کنفرانس بزرگ است می توانید از یک دیوار ساطع کننده نور(OLED) استفاده نمایید.

آشنایی با طراحی و ساخت سالن کنفرانسآشنایی با طراحی و ساخت سالن کنفرانس 

4. تنظیم صفحه نمایش در نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس

صفحه نمایش و پرده پروژکتور کانون توجه تمامی جلسات است. پس باید در تنظیم کردن آن نهایت دقت را به خرج داد. صفحه نمایش باید بر حسب اندازه اتاق اندازه گیری شود. اگر اتاق بزرگ است و فاصله صندلی ها استاندارد است پس باید صفحه نمایش به اندازه ی کافی بزرگ باشد تا تمامی شرکت کنندگان در جلسه آن را ببینند. صفحه نمایش باید در فاصله مناسب از مخاطبان قرار گیرد، که می توانید این فاصله را از طریق برنامه AV Distance Calc موجود برای گوشی های اندروید و IOS محاسبه نمایید. جنس صفحه نمایش، پایه ها، محل نصب و بلندگوها و کابل ها را در نظر بگیرید. در نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس، کابل ها بهتر است داخل داکت ها تعبیه شوند تا اتاق منظم تر به نظر بیاید. بلندگوها نیز در چهار طرف اتاق قرار داده شوند تا تمامی مخاطبان صدا را به اندازه کافی بشنوند. 

5. دکوراسیون اتاق کنفرانس

طراحی اتاق کنفرانس باید هماهنگ با اتاق اصلی باشد. می توانید از نرم افزارهای طراحی دکوراسیون برای در نظر گرفتن دیزاین سه بعدی برای اتاق کنفرانس کمک بگیرید. از میز و صندلی اداری هایی با ارتفاع مناسب بهره بگیرید. برای اینکه نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس را بهتر انجام داده باشید بهتر است از صندلی های چرخشی استفاده کنید تا مخاطبان شما احساس راحت تری را در هنگام نشستن روی آن ها داشته باشند. فضای اتاق را الکی هدر ندهید اگر اتاق کوچک است بهتر است از میز و صندلی هایی با سایز مناسب استفاده کنید. کمدها و کتابخانه ای که در اتاق قرار می دهید بهتر است داخل دیوار قرار داشته باشند تا نظم اتاق به هم نریزد و یکدست تر باشد. استفاده از میز و صندلی های سبک U به مخاطبان اجازه می دهد تا هر شخص از بلندگو و سیستم مجزا استفاده کنند. 

6. استفاده از تکنولوژی در اتاق کنفرانس

دوره ای که ادارات و شرکت ها از تخته وایت بورد و تخته سیاه استفاده می کردند تمام شد. زمان حال عصر تکنولوژی و به کار بردن فناوری در اتاق های کنفرانس است. استفاده از صفحه های هوشمند و پروژکتورها، بهره بردن از پرده و میز اداری و بلندگوهای هوشمند اتاق کنفرانس را مدرن تر نشان می دهد. انواع ابزارهای صوتی و تصویری باید در اتاق راه اندازی شوند تا در هنگام برگزاری جلسات به صورت آفلاین و آنلاین با مشکلی مواجه نشوید. تمامی نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس باید با دقت پیاده سازی شوند تا جلسات هرچه بهتر برگزار شوند. می توانید برای اینکه حواس مخاطبان خود را جمع تر کنید از دو یا سه صفحه نمایش با وضوح بالا به جای یک صفحه پروژکتور و یا لب تاب های مجزا استفاده کنید. اینگونه هم در هزینه ها صرفه جویی کرده اید و هم جلسات متمرکز تری را خواهید داشت. 

نکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانسنکاتی برای طراحی بهتر اتاق کنفرانس 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi