در طراحی دفتر کار خانگی از این اشتباهات اجتناب کنید

14 فروردین ، 1400
مبلمان اداری فضا گویا

اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی

اگر آنقدر خوش شانس هستید که می توانید از خانه خود به عنوان محل کار و دفتر کار خانگی استفاده کنید پس باید نکات اصولی طراحی را در نظر داشته باشید. با اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی، دفتری زیبا و آراسته داشته باشید. دفتر کار خانگی مثل یک فضای اختصاصی و منحصر بفرد است که در آن می توانید کارهای روزمره خود را به راحتی انجام دهید. چند نکته برای اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید.

اشتباهات را در طراحی داخلی دفتر کار اشتباهات را در طراحی داخلی دفتر کار  

1. انتخاب فضا در اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی

دفتر کار شما در کنار اتاق نشیمن، اتاق خواب یا آشپزخانه قرار دارد؟ اگر اینطور است پس ناگزیر روزانه از حواس پرتی های هنگام کار رنج می برید. چه در یک آپارتمان 5 خوابه زندگی کنید و چه در یک خانه با 2 اتاق زندگی کنید باید مکانی را برای دفتر کار خانگی خود انتخاب نمایید که دنج و به دور از سر و صدا باشد. علاوه بر این باید فضایی را انتخاب نمایید که دسترسی آسان به آن داشته باشید، نور کافی در آن وجود داشته باشد و بتوان در آنجا به راحتی رفت و آمد کرد. انتخاب زیر زمین های کوچک برای دفتر کار خانگی در بعضی موارد بسیار نا کارآمد و ناخوشایند است. برای اینکه اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی را عملی کنید، حتی اگر اتاق کار کوچک باشد ایرادی ندارد فقط دنج باشد و بتوان دسترسی آسانی به آنجا داشت. 

2. قرار دادن میز کار در مکان اشتباه 

بعضی افراد احساس می کنند اگر میزشان در کنار پنجره قرار داشته باشد تمرکز کافی را برای انجام کارهای شان ندارند. اما برعکس باید در هنگام طراحی دفتر کار خانگی میز کارتان را در کنار پنجره قرار دهید تا نور خورشید به آن بتابد. نور خورشید باعث افزایش انرژی و تمرکز حواس تان می شود. علاوه بر این از افسردگی و یکنواخت بودن کار نیز جلوگیری می کند. با قرار دادن میز در کنار پنجره ی اتاق کارتان می توانید تنفس بین کاری نیز به خود بدهید و از هوای تازه لذت ببرید. افزایش بهره وری و استفاده ی بهینه از فضای اتاق دیگر مزایای قرار دادن میز کار در کنار پنجره هستند. اگر اتاق کارتان پنجره ندارد پس به فکر عوض کردن آن باشید. اگر ناچار هستید دفتر کارتان در اتاقی باشد که پنجره ندارد پس برا اینکه اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی را انجام دهید، سعی کنید هر سه هفته یک بار مکان میز کارتان را جا به جا کنید تا از یکنواختی فضا بکاهید.  

3. اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی و بی نظم بودن

چیدمان وسایل را به گونه ایی انجام دهید که حتی با وجود کوچک بودن فای اتاق نیز بتوانید به راحتی در اتاق رفت و آمد داشته باشید. فضای کاری بی نظم موجب آشفتگی ذهنی می شود و مانع از درست انجام دادن کار ها است. سعی کنید همیشه در دفتر کار خانگی تان یک کمد یا قفسه ایی شیک داشته باشید تا کتاب ها، دفتر و سایر لوازم تان را در آن قرار دهید. می توانید از سبدهای کوچک برای سازماندهی وسایل دم دستتان استفاده کنید. اینگونه حتی در صرف زمان نیز بهینه رفتار کرده اید و لازم نیست چند ساعت به دنبال یک وسیله بگردید. میز کارتان همیشه باید مرتب باشد تا جای وسایل ثابت مانند لب تاب و یا کامپیوترتان بر روی آن مشخص باشد. لازم نیست که از مبلمان اداری آن چنانی برای دفتر کار خانگی تان استفاده کنید. اگر اتاق به اندازه کافی بزرگ است می توانید از دو تا سه مبل که رنگبندی شان هماهنگ با اتاق است استفاده نمایید. در غیر این صورت وجود دو صندلی چوبی و شیک در کنار میز کارتان کافی است. 

نکات لازم برای طراحی دفتر کار خانگینکات لازم برای طراحی دفتر کار خانگی 

4. تزیین نکردن اتاق و سادگی بیش از حد

در اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی حتما تزیین کردن اتاق را بگنجانید. زیادی ساده بودن اتاق باعث بی روح بودن دفتر کارتان و در نتیجه بی انرژی شدن تان در هنگام انجام کارتان می شود. می توانید از وسایلی که به آنها علاقه دارید برای تزیین استفاده کنید. مانند قاب عکس های به یاد ماندنی و یا تابلوهای نقاشی الهام بخش. از لوازم تزیینی مانند گل های خشک شده و یا گلدان هایی که در آنها گل های طبیعی زیبا وجود دارند استفاده کنید. وجود گل طبیعی در اتاق باعث می شود آرامش بیشتری داشته باشید. می توانید هدایا و یا لوح هایی که برای تان ارزش زیادی دارند و الهام بخش موفقیت تان هستند را در دفتر کارتان قرار دهید تا کارهای تان با سرعت بیشتری پیش برود. 

5. دیوارهایی با رنگ های نامناسب و پس زمینه بی ربط

در ایام کرونا بسیاری از مشاغل به صورت آنلاین کارهای شان را انجام می دهند. بنابراین در تماس های آنلاین باید در فضایی قرار داشته باشند که زیبا، مناسب و ایده آل باشد. دیوارهای پس زمینه دفتر کارتان را ساده اما زیبا طراحی کنید. سعی نکنید خیلی آنها را شلخته و بی نظم نشان دهید. آویزان کردن وسایل بی ربط و ضافیبه دیوارها فضای اتاق را زشت نشان می دهد. یک نقاشی زیبا به دیوار آویزان کنید، رنگ های ملایم و زیبا برای کاغذ دیواری و یا رنگ دیوارهای دفتر کارتان در نظر بگیرید. اگر این کارها را انجام بدهید شک نکیند که اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی به خوبی انجام داده اید. 

6. به کاربردن میز و صندلی غیر استاندارد

یکی از نکاتی که در اجتناب از اشتباهات در طراحی دفتر کار خانگی وجود دارد استفاده نکردن از میز و صندلی نامناسب در فضای دفتر کار است. اگر از میز و صندلی نامناسب استفاده کنید در پایان هر روز کاری علاوه بر خستگی حین کار از درد کمر و پا نیز رنج می برید. سعی کنید از صندلی اداری آرگونومیک و راحت استفاده کنید. صندلی هایی که نرم باشند و علاوه بر آن اندازه مناسبی داشته باشند تا فضای اتاق را الکی هدر ندهند. صندلی رابا ارتفاع میز اداری هماهنگ کنید تا در هنگام نشستن احساس راحتی داشته باشید. 

اشتباه رایج در طراحی دفتر کاراشتباه رایج در طراحی دفتر کار 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi