هر نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی نیاز است بدانید

20 اسفند ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی و شب عید 

یکی از مهمترین نکاتی که در محل کار باید به آن توجه داشت تمیز کردن کلی محل کار است که سالی یک بار در فصل زمستان به منظور دفتر تکانی انجام می دهند که در این مطلب به نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی اشاره خواهیم کرد. دفتر تکانی زمستانی به منظور بالا بردن روحیه کارکنان و خلاقیت آنها سالی یک بار انجام داده می شود که دفتر تکانی نکات مهمی دارد که باید به آن توجه داشت برای مثال: تمیز کردن تمام سطوح، تمیز کردن کف محل کار و دیگر نکاتی که در این مطلب توضیحاتی برای آشنایی بیشتر خواهیم داشت با ما همراه باشید.

دفتر تکانی زمستانیدفتر تکانی زمستانی  

نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی

همانطور که هر ساله ما ایرانیان قبل از شروع سال جدید شروع به خانه تکانی می کنیم و گاهی اوقات لوازم خانه را تعویض می کنیم تا سال جدید را با تمیزی و لوازم جدید شروع کنیم. محل کار هم به همین صورت است که هر ساله اکثر مدیران فصل زمستان را برای دفتر تکانی انتخاب می کنند که به منظور بالا بردن روحیه کارکنان و افزایش خلاقیت آنها انجام می دهند که در اینجا به نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی خواهیم پرداخت.

تمیز کردن تمام سطوح محل کار

در مدت زمان یک سال در محل کار باید به بعضی از سطوح که کمتر در دسترس است و دیگر سطوح که توجه ای به آن نمی شود بیشتر دقت داشت که در طی یک سال گرد و خاک و آلودگی ها را جذب کرده اند برای مثال: میزها، پرینترها، دکمه های صفحه کلید کامپیوترها، قفسه ها، صندلی ها و دیگر سطوح باید نظافت شود تا آلودگی ها و گرد و خاک از بین برود.

نظافت کف محل کار

همانطور که می دانید کف محل کار به خاطر رفت و آمد زیاد جزء آلوده ترین قسمت های محیط کار می باشد که بهتر است برای شروع کف محیط محل کار را جارو برقی کشید سپس با محلول های شوینده و ضد عفونی کننده با تی کاملا تمیز کرد و یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت داشت گوشه های اتاق کارها است که به دلیل اینکه زیاد به آن توجه نمی شود جزء آلوده ترین قسمتهای کف به حساب می آید که باید در نظافت آن دقت داشت.

تمیز کردن تابلو ها،نشانه ها و علائم

یکی از قسمت هایی که میتوان گفت به آن توجه ای نمی شود و به سادگی تمیز می شود تابلوها، نشانه ها و علائم می باشد که به منظور جلب توجه مشتری ها نصب می شود که از آنها غافل می شوند که باید با توجه به نوع نشانه ها و علائم آنها را تمیز کرد برای مثال اگر علائم و نشانه ای از نوع دیجیتالی باشد نحوه تمیز کردن آن نیز متفاوت می باشد.

نکات مهم و ضروری برای نظافت محیط اداری نکات مهم و ضروری برای نظافت محیط اداری  

تمیز کردن فرش های محل کار

از نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی که باید به آن دقت داشت این است که در بعضی از ادارات از فرش در محیط کار استفاده می کنند که با استفاده از جارو برقی باید سطح آن را تمیز کرد و در صورت تمیز نشدن به دلیل وجود لک هایی که به عمق فرش نفوذ کرده اند بهتر است که سطح فرش را با استفاده از شامپو فرش تمیز کرد اگر باز هم تمیز نشد و در محل کار مکانی برای شستشوی فرش نبود آن را به قالیشویی بدهند. بهتر است در محل کار مخصوصا در زمستان به دلیل بارش برف و باران که آلودگی با کفش ها وارد محیط کار می شوند بیرون در ورودی محل کار از پادری استفاده کنند تا از آلودگی و کثیف شدن فرش ها جلوگیری شود.

تمیز کردن هوای محل کار

شاید این سوال برایتان به وجود آمده باشد که چگونه می شود هوا را تمیز کرد؟ و منظور از تمیز کردن هوا چیست؟
در ادارات به دلیل رفت و آمد زیاد مشتری ها هوای محل کار سرشار از آلودگی ها و گرد و خاک می باشد که در برخی از ادارات برای پاکیزگی هوای محل کار از سیستم های تهویه هوا استفاده می کنند که از مهمترین نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی که باید به آن توجه داشت تمیز کردن سیستم های تهویه هوا می باشد که نباید از آن غافل شد. با تمیز کردن فیلترها و کانال ها در دفتر تکانی زمستانی به بهبود روند این سیستم ها کمک می کند و از دیگر نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی روشهایی است که هوای محیط کار را می توان پاکیزه کرد، روشن کردن شمع هایی از جنس موم  یا چراغ های نمکی است که با روشن کردن آنها یون هایی از آنها منتشر می شود که می تواند مواد حساسیت زا را در محیط از بین ببرد یا برای از بین بردن بوی بد محیط میتوان از زغال چوب بامبو استفاده کرد.

تمیز کردن پنجره ها

از مهمترین نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی تمیز کردن پنجره ها می باشد که نمای بیرونی محل کار است که به دلیل بسته بودن پنجره ها در زمستان و بارش برف و باران پنجره ها کثیف می شوند که جلوه زیبایی نخواهد داشت که با استفاده از تی و مواد شوینده و حوله نرم میتوان آلودگی ها را از سطح شیشه ها شست و نمای بیرونی محل کار را زیباتر کرد. و از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشت پرده های اتاق ها می باشد که طی یک سال به محلی مناسب برای آلودگی ها و میکروب ها می باشند که در دفتر تکانی اگر امکان شستشو در دفتر نبود به خشکشویی ها داده شود.

سخن پایانی در مورد نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی

نکاتی برای دفتر تکانی زمستانی که در این مطلب به آنها اشاره شده است. که میتوان گفت دفتر تکانی علاوه بر پاکیزگی محیط کار ایجاد انگیزه در کارکنان و بالا بردن روحیه آنها بسیار تاثیر گذار می باشد و حتی می توان گفت که بهترین فصل برای دفتر تکانی زمستان است که پس از آن به استقبال فصل بهار و عید می رویم و اینگونه محل کار برای سال جدید تمیز خواهد بود، همانطور که خانه هایمان را برای سال جدید تمیز و آماده می کنیم محل کار هم از مهمترین بخش از زندگی هر فرد می باشد که توجه به نظافت آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. شرکت فضاگویا با ارائه بهترین مبلمان اداری در خدمت شما همراهان گرامی می باشد.

نکاتی ساده که افراد باید در دفتر تکانی عید رعایت کنندنکاتی ساده که افراد باید در دفتر تکانی عید رعایت کنند 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi