تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی در چیست؟

14 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

چه ویژگی هایی باعث ایجاد تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی می شود؟

یکی از مهم ترین تجهیزات در مبلمان اداری میزها هستند. میزها در انواع مختلف با توجه به نیاز کارکنان هر اداره انتخاب می شوند. این گونه میزها با یکدیگر تفاوت های مهمی دارند که کارایی آن ها را بیشتر می کند. تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی را در این مقاله بررسی می کنیم.

آشنایی با میز کارشناسی و تفاوت آن با میز کارمندیآشنایی با میز کارشناسی و تفاوت آن با میز کارمندی 

میزها در مبلمان اداری

شاید هنگام مراجعه به یک اداره یا سازمان متوجه وجود تفاوت های زیاد بین میزهای افرادی که به آن ها مراجعه می کنید شده باشید. کارمندان در هر اداره با توجه به منصب و مقام خود در این مکان از نوع خاصی از میز استفاده می نمایند. شما هرگز دو فرد با دو مقام متفاوت در یک اداره را با دو میز مشابه مشاهده نمی کنید.
به عنوان مثال یک کارمند با یک کارشناس در یک اداره از یک نوع میز استفاده نمی کنند. این تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی به دلایل مهمی صورت می گیرد. مهم ترین دلیل این تفاوت انتخاب درست میز برای هر فرد بنا به نوع کار در هر مکان است. میزهای متفاوت باعث می شود تا افراد در هنگام کار دچار مشکل و ناراحتی در اعضا بدن خود  نشوند و در طی روز کمتر دچار خستگی شوند. این کار باعث افزایش راندمان کاری در این محیط ها خواهد شد.

ویژگی های مهم هر میز کارمندی

از بیشترین افرادی که در هر اداره یا سازمان به فعالیت مشغول هستند کارمندان این مکان ها هستند. توجه به اندازه این میزها باعث ایجاد ارتباط بهتر و راحت تر مراجعان و کارمندان می شود. در فضاهای کوچک نمی توان از میزهای بزرگ استفاده نمود. این کار علاوه بر ایجاد حس بصری نامناسب بر دکوراسیون این فضا نیز تاثیر زیادی می گذارد. برای همین اغلب میزهای کارمندی از میزهای مدیریتی کوچک تر اما با کشوها و کمدهای بیشتر انتخاب می شوند. تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی نیز اغلب بر همین پایه استوار است.
از دیگر ویژگی هایی که باعث تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی می شود رعایت اصول مهندسی و ارگونومیکی بودن آن است. این ویژگی کمک می کند تا کارمندان که ساعت های زیادی را مجبور به نشستن پشت میز هستند کمتر دچار خستگی نماید. سبکی و راحتی در جابجایی نیز از ویژگی های مهم میز کارمندی است.

ویژگی های مهم میز کارشناسی

در هر اداره یا سازمان نیاز به تعداد محدودی کارشناس است. این افراد در هر سازمان دارای مسئولیت های ویژه ای بوده که باعث می شود تا میزهای این افراد با طراحی مشخصی تولید شوند. از جمله مهم ترین ویژگی هایی که باعث تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی می شود ارتفاع این میزها است. این نوع میزها باید دارای ارتفاع استاندارد 75 تا 85 سانتی متر باشند. با توجه به امور مربوط به هر کارشناس تغییر ارتفاع در پایه های میز از موارد مهم در هنگام طراحی میز کارشناسی است. دارا بودن طول و عرض معین نیز کمک می کند تا این افراد در ساعت های متمادی حضور در این مکان ها کمتر دچار مشکلات بدنی شوند.

بررسی تفاوت های میز کارمندی و کارشناسیبررسی تفاوت های میز کارمندی و کارشناسی  

تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی

شاید بتوان گفت که تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی بیشتر به اندازه آن برمی گردد. میز کارمندی و میز کارشناسی در ابعاد مشخصی تولید می شوند. این میزها باعث افزایش کارایی و راندمان کاری کارمندان و کارشناسان در هر اداره می شوند. برای همین انتخاب درست و اصولی میزها با توجه به شرایط بدنی هر فرد مانع از بروز مشکلات در این افراد خواهد شد. در صورتی  که در انتخاب میز برای کارمندان نکته سنج و دقیق هستید می توانید از انواع میز کارشناسی برای کارمندان خود تهیه نمایید. این کار باعث ایجاد فضایی آرام و دلگرم کننده برای کارمندان شما شده و کارایی بیشتری برای محیط کاری شما به همراه خواهد داشت.

تفاوت های میز کارشناسی با یکدیگر

هر کارشناس با توجه به نوع تخصص خود نیاز به نوع خاصی از میز دارد. به عنوان مثال  معمولا افرادی که در بخش فروش یک سازمان به فعالیت مشغول هستند و کارشناس فروش هستند نیاز به میز با کشو های زیاد ندارند. در صورتی که کارشناسان روابط عمومی در هر شرکت نیاز به میزهایی با محل های زیاد برای نگهداری اسناد و مدارک دارند. توجه به نیاز هر فرد و توجه به شغل او در سازمان باعث انتخاب انواع گوناگونی از میزها می شود که این انتخاب کمک زیادی در بالا بردن انرژی در کارمندان و سلامتی  این افراد می شود.

چند تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی

معمولا میزهای کارمندی با توجه به ابعاد اتاق انتخاب می شوند. برای همین در صورتی که فضای کاری بزرگ در اختیار دارید می توانید از انواع میزهای کارشناسی برای هر یک از کارمندان خود انتخاب نمایید. معمولا میزهای کارشناسی دارای چند ویژگی مهم هستند.

  • میزهای کارشناسی از ارتفاع حدود 120 تا 160 سانتی متر شروع می شوند. بسته به ارگونومیک بدن افراد می توان ارتفاع را در هنگام تولید تغییر داد.  

  • در صورتی که کارمندان نیاز به فضای بیشتر داشته باشند از میزهایی با کشوها و کمدها در زیر آن انتخاب نمایید.

  • می توان قسمت قرار گرفتن کیبورد را در این میزها به صورت ال متحرک در نظر گرفت. این گونه طراحی باعث ایجاد فضای بیشتر بر روی میزها خواهد شد.

  • تفاوت میز کارمندی با میز کارشناسی در طول آن نیز مشخص است. طول میز کارشناسی در حدود 90 تا 250 سانتی متر است. این طول بسته به نوع حرفه افراد می تواند تغییر کند.

  • میزهای کارشناسی با میزهای کارمندی همچنین در نوع متریال نیز تفاوت زیادی دارند. این متریال ها در دوام و عمر این میزها تاثیر زیادی خواهد داشت.

برای مشاوره و خرید انواع میزهای اداری با متریال مرغوب و با کیفیت با مناسب ترین قیمت می توانید به سایت ما مراجعه و با کارشناسان در این بخش گفتگو نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به این سایت از تنوع محصولات ما و لیست قیمت این محصولات اطلاع حاصل نمایید. شرکت مبلمان اداری مدرن فضاگویا با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشد.

بررسی تفاوت های انواع میز اداریبررسی تفاوت های انواع میز اداری 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi