راهنمای انتخاب مبلمان اداری مدرن

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

به طور کلی مبلمان های اداری غالبا در دو نوع مدرن و لوکس طراحی می شوند که هر کدام ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. انتخاب مبلمان اداری مدرن مستلزم شناخت این ویژگی ها و یکسری نکات مهم است که می تواند منجر به انتخاب های صحیح، مناسب و کاربردی متناسب با نیاز محیط اداری گردد. در این مقاله می خواهیم به راهنمای انتخاب مبلمان اداری بپردازیم.

مبلمان اداری چیست؟

مبلمان اداری، مهمترین بخش و جزء جدایی ناپذیر هر مجموعه اداری است که یک پیش نیاز برای فعالیت پرسنل آن مجموعه می باشد. در واقع مبلمان اداری شامل یک سری تجهیزات است که می تواند به افراد حاضر در محیط اداری کمک کند تا فعالیت های خود را بتوانند به طرز صحیح و راحت تر انجام دهند. مبلمان اداری شامل وسایلی از جمله میز و صندلی ها که خود به انواع میز و صندلی های کارمندی، مدیریتی، کارشناسی، انتظار و کنفرانسی تقسیم بندی می شوند، کمد ها، دراور ها و انواع میز تحریر می باشد.

امروزه مبلمان های اداری در انواع مختلف با تجهیزات گوناگون عرضه می شوند که عدم آشنایی با برخی از ویژگی ها و نکات مربوطه، می تواند شما را در تهیه و انتخاب مبلمان اداری مدرن سردرگم کند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این نکات کمک کننده برای انتخاب مبلمان اداری مدرن، توضیحات مفصلی را بیان کنیم.

راهنمای انتخاب مبلمان اداری مدرن

راهنمای انتخاب مبلمان اداری مدرن

راهنمای انتخاب مبلمان اداری مدرن

مهمترین قدمی که لازم است بعد از ایجاد یک فضای اداری انجام دهید، انتخاب مبلمان اداری مدرن است که علاوه بر اینکه باید از نظر کاربری مناسب با نوع فعالیت اداری شما باشد، باید از نظر فضای محیط نیز به گونه ای انتخاب شود تا بهترین بازدهی و عملکرد را برای افراد فعال در آن محیط به عمل آورد. در واقع انتخاب مبلمان اداری مدرن می تواند سبب تقویت یا تضعیف بهره وری و فعالیت کارمندان گردد و مجموعه این عوامل، ما را ملزم می کند تا در انتخاب آنها، نکات مختلفی را در نظر بگیریم.

فاکتورهای مهم در انتخاب مبلمان اداری مدرن چیست؟

اولین نکته ای که باید در این مقاله یعنی راهنمای انتخاب مبلمان اداری در رابطه با آن حتما اطلاعات داشته باشید، خصوصیات و فاکتورهای مهم در انتخاب مبلمان ها است. از جمله این فاکتورها باید به جنس و ابعاد مبلمان اشاره نمود که در واقع مهمترین فاکتورها هستند. میزهای اداری معمولا از جنس بسیار خوبی بهره مند هستند و عمر طولانی دارند. با توجه به اینکه فضای محیط اداری مدرن است، باید از تجهیزاتی با سبک طراحی مدرن استفاده کنید تا هماهنگی بین تمام اجزای محیط برقرار باشد. در واقع شاخص ترین ویژگی مبلمان اداری مدرن، ساده بودن در عین لوکس بودن آنها است که به شما حس یک سبک پویا و خلاقانه را می دهد.

فاکتور مهم دوم اندازه است. لازم است ابتدا قبل از تهیه مبلمان، ابعاد مختلف اداره را در نظر گرفته و برای هر اینچ آن برنامه ریزی کنید. پس از بخش بندی قسمت های مختلف اداره، لازم است منطقی ترین ابعاد را برای میز و صندلی های خود در نظر بگیرید.

فاکتورهای مهم انتخاب مبلمان اداری مدرن

فاکتورهای مهم انتخاب مبلمان اداری مدرن

ویژگی های مبلمان اداری مدرن

در انتخاب مبلمان اداری مدرن، آشنایی با ویژگی های مبلمان اداری مدرن نیز مناسب است. به طور کلی، امروزه مبلمان های اداری به انواع مبلمان های مدرن و لوکس تقسیم بندی می شوند که مدل مدرن آن می تواند برای استارتاپ ها و یا افراد جوان بسیار مناسب باشد.  در مبلمان های مدرن، می توان تنوع رنگی خوب و مناسبی را مشاهده نمود و این می تواند ویژگی مهمی در انتخاب مبلمان اداری مدرن باشد. مبلمان اداری مدرن می تواند در ایجاد محیطی آرام و صمیمانه بسیار مناسب عمل کند. همچنین ویژگی دیگر این نوع مبلمان ها را می توان طراحی به سبک راحت تر در نظر گرفت که می تواند سبب بازدهی بالاتر آنها شود.

آخرین مطالب تکمیلی شرکت فضاگویا را در این بخش دنبال نمایید

با طراحی اتاق کار مدرن بیشتر آشنا شوید

چگونه فضای محل کار را با مبلمان اداری مدرن سازماندهی کنیم؟

دفاتر اداری مدرن چگونه از حواس پرتی کارمندان جلوگیری می کند

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری

از دیگر نکاتی که لازم است برای خرید مبلمان های اداری به آنها توجه داشته باشید، می توان گفت:

 • خرید مبلمان ها باید بر اساس نیاز های شما باشد. تجهیزاتی که به عنوان مبلمان ها آنها را تهیه می کنید، باید بتواند تمامی نیازهای اولیه کارمندان و مدیران را رفع کند. بنابراین لازم است ابتدا براساس نیازهای واقعی خود، مبلمان را تهیه کنید.

 • در انتخاب مدل ها دقت کنید: همانطور که می دانید، سبک و مدل مبلمان و تجهیزات می تواند بیانگر ماهیت و هویت اداره شما باشد، بنابراین لازم است به صورت یکپارچه و دقیق انتخاب شود.

 • کاربردی بودن مبلمان ها: یکی از نکات مهم دیگر در انتخاب مبلمان اداری مدرن، کاربردی بودن آنها است. صرفا براساس زیبایی انتخاب نکنید. از آنجایی که تجهیزات مبلمان اداری می تواند فضای بیشتری را اشغال کند، سعی کنید تا حد ممکن کاربردی ترین ها را انتخاب کنید.

ویژگی های مبلمان اداری مدرن

ویژگی های مبلمان اداری مدرن

ویژگی های مبلمان اداری از دیدگاه طراحان

از ویژگی هایی که طراحان برای یک مجموعه مبلمان اداری مناسب در نظر گرفته اند، می توان گفت:

 • راحت بودن طراحی مبلمان اداری که می تواند سبب بازدهی بالا و عدم احساس خستگی برای فرد گردد.

 • ساخته شدن از بهترین جنس و متریال و طراحی بروز

 • سبک بودن و قابلیت جابجایی آسان

 • پایه دار بودن مبل ها که می تواند در نظافت محیط نیز کار را آسانتر کند

 • جنس باکیفیت و محکم یراق آلات به کار رفته در مبلمان ها

 • ضخامت و دوام بالا به خصوص برای طراحی مبلمان پارچه ای

 • تنوع رنگی که باید متناسب با نوع مدل و سبک محیط در نظر گرفته شود

 • استفاده از تجهیزاتی برای نگهداری وسایل زینتی که می تواند محیط را زیباتر کند

 • ارگونومیک بودن تجهیزات مبلمان که هم می تواند از نظر زیبایی مناسب باشد و هم باعث حفظ بهره وری و سلامت اعضای تیم و کارکنان مجموعه گردد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi