کانتر یا پیشخوان بانکی چیست و چه کاربردهایی دارد

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

آشنایی با کانتر یا پیشخوان بانکی و کاربردهای آن

کانتر یا پیشخوان بانکی چیست، یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف مقاله پیش رو به منظور آشنایی بیشتر و بهتر با انواع و پارامترهای موثر در انتخاب صحیح پیشخوان محسوب می گردد. کانتر و یا به اصطلاح عامیانه تر، پیشخوان های بانکی یکی از مهم ترین اجزا و عوامل برقرار کننده ارتباط ارباب رجوع و پرسنل ارگان مربوطه به شمار می آید. آشنایی با نوع پیشخوان و انتخاب مناسب آن، از اهمیت بسیار زیادی در طراحی و تسهیل امور اداری برخوردار خواهد بود. به منظور آشنایی بیشتر با کانترهای بانکی با ما همراه باشید.

کانتر یا پیشخوان بانکی چیست؟

کانتر و یا پیشخوان به تجهیزات و یا دکوراسیون های اداری گفته می شود که به منظور تفکیک بخش پرسنل، کارکنان و مراجعین در مراکز اداری مانند بانک، مرکز خدمات دولتی، بخش پذیرش ارگان های مختلف و تمامی نهادهای ارائه دهنده خدمات دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در پاسخ به سوال کانتر یا پیشخوان بانکی چیست و چه کاربردی دارد، می توان گفت این وسیله یکی از مهمترین و موثرترین عامل برقراری ارتباط و ارائه خدمات رضایت بخش به مراجعین بوده و تاثیر غیرقابل اغماضی در ایجاد یک فضای عملکردی مناسب و کارآمد خواهد داشت.

آشنایی با کانتر و پیشخوان بانکی و کاربردهای آنآشنایی با کانتر و پیشخوان بانکی و کاربردهای آن

انواع مختلف کانتر یا میز پیشخوان

امروزه سازه های مختلف کانتر و یا پیشخوان، انواع مختلفی داشته و از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. یکی از مهمترین و پرکاربردترین نوع کاتترهای مورد استفاده در اداره جات خصوصی و دولتی، کانتر یا پیشخوان های بانکی هستند که بسته به فاکتورهای مختلفی مانند مساحت فضای مورد نظر، تعداد پرسنل، تعداد مراجعین و تجهیزات مورد استفاده در ارتباط با ارباب رجوع، از طراحی متفاوتی برخوردار خواهند بود. کشو مخصوص کیبورد، کیس و قفسه از انواع مختلف تجهیزات و متعلقات کانتر و یا پیشخوان های بانکی بوده و در اندازه های مختلفی متناسب با فضای مورد نظر طراحی، تولید و نصب خواهند شد.

طراحی کانتر یا پیشخوان بانکی چیست؟

در پاسخ به طراحی کانتر یا پیشخوان بانکی چیست، می توان گفت این نوع از پیشخوان های اداری از ارتفاع کوتاه تری برخوردار بوده و در بیشتر موارد به شکل مستطیلی و یا هلالی شکل طراحی خواهد شد. توجه به ارتفاع کانتر بانکی از اهمیت بسیار زیادی در مقایسه با سایر پارامترها برخوردار بوده و در مطلوب ترین حالت به اندازه 75 سانتی متر در نظر گرفته خواهد شد. توجه به طراحی ساختار پیشخوان و یا کانتر بانک در خصوص ارتباط بهتر، حفظ ایمنی اطلاعات پرسنل و استفاده از سیستم های کامپیوتری یکی از مهمترین اصول انتخاب، سفارش و خرید کانتر به شمار می آید.

طراحی کانتر یا پیشخوان بانکی در شرکت فضاگویاطراحی کانتر یا پیشخوان بانکی در شرکت فضاگویا

انواع کانتر یا پیشخوان بانکی چیست؟

به شکل کلی کاتترهای مورد استفاده در فضای بانک و سایر ارگان های خدماتی دولت، به دو شکل ایستاده و نشسته طراحی شده و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. انتخاب نوع کانتر یا پیشخوان های بانکی بستگی به زمان عملیات و خدمات کاربری داشته و در بیشتر مواقع به منظور افزایش رفاه حال مراجعین و ارباب رجوع به شکل نشسته انتخاب خواهد شد. این نوع از کانترهای بانکی در مکان های پرتردد بیشترین کاربرد را داشته و در باجه های کم رفت و آمد با تعداد کمتری از مراجع، به شکل ایستاده طراحی خواهند شد.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، یکی از توصیه های بسیار مهم در خصوص انتخاب نوع کانتر بانکی، توجه به ارتفاع مناسب و استاندارد، بدون ایجاد محدودیت دید و نقطه کور ارتباط مشتری با پرسنل است. متاسفانه امروزه برخی از شرکت های طراحی و تولید کننده تجهیزات اداری از جمله پیشخوان های بانکی، به اصول و استانداردهای طراحی پایبند نبوده و طراحی های نامناسبی در این زمینه ارائه خواهند نمود. از اینرو پیشنهاد می شود به منظور برخورداری از یک خرید رضایت بخش و مناسب، از برندهای معتبر در این زمینه خرید نموده و یک خرید لذت بخش را تجربه نمایید.

آخرین مطالب تکمیلی مبلمان اداری فضاگویا را در این بخش دنبال نمایید

بهترین نوع کانتر بانکی

پارامترهای مهم انتخاب کانتر بانکی

در پاسخ به سوال رایج پارامترهای انتخاب کانتر یا پیشخوان بانکی چیست و چگونه مشخص خواهند شد، می توان گفت ارتفاع کانتر، قرارگیری تجهیزات و سیستم های بانکی و زیبایی ظاهری کانتر، از مهمترین پارامترهای انتخاب پیشخوان بانکی به شمار می آیند.

قرارگیری تجهیزات و سیستم های بانکی

استفاده از سیستم های کامپیوتری یکی از مهمترین و اصلی ترین فرایند راه اندازی سیستم های بانکداری کشوری به شمار می آید. از اینرو توجه به اندازه سطوح پیشخوان و نحوه جایگیری سیستم های رایانه ای و شبکه ای از اهمیت بسیار زیادی در انتخاب نوع کانتر برخوردار بوده و تاثیر بسیار زیادی در تسهیل چیدمان و جاگیری این تجهیزات خواهد داشت. معمولا برندهای معتبر طراحی و تولید کننده کانتر یا پیشخوان بانکی، با توجه به این نکته توانسته اند تمامی پارامترهای موثر در طراحی و اعمال این ویژگی بسیار مهم را مد نظر قرار داده و بهترین شکل از پیشخوان بانکی را در اختیار کاربران قرار دهند.

زیبایی ظاهری کانتر یا پیشخوان های بانکی

زیبایی و آراستگی ظاهری پیشخوان های بانکی یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در خصوص انتخاب و خرید آن ها بوده و تاثیر فراوانی در جلب توجه و رضایت مندی مراجعین خواهد داشت. زیبایی ظاهری کانتر یا پیشخوان بانکی چیست؟ این سوال یکی از سوالات متداول در خصوص انتخاب، سفارش و خرید کانترهای بانکی است. زیبایی ظاهری پیشخوان های بانکی بستگی به عوامل مختلفی مانند رنگ، طرح، درج لوگو و طراحی کانتر داشته و توسط طراحان دکوراسیون داخلی اجرا خواهد شد.

ویژگی های کانتر یا پیشخوان بانکیویژگی های کانتر یا پیشخوان بانکی

طراحی و تولید سفارشی کانتر یا پیشخوان بانکی چیست، یکی از مهمترین خدمات ارائه شده توسط برخی از شرکت های تولید کننده تجهیزات و مبلمان اداری فضاگویا در سراسر کشور به شمار می آید. افزودن بخش های مختلف به کانتر، کشو و یا پارتیشن های تخصصی از اصلی ترین موارد سفارشی سازی کانترهای بانکی و همینطور کانتر اطلاعاتی به شمار می آیند که تاثیر بسیار زیادی در افزایش زیباسازی و آراستگی ظاهری پیشخوان های بانکی مورد استفاده در فضاهای بزرگ و یا کوچک خواهد داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi