مهمترین عامل در دوام مبلمان اداری چیست؟

01 مرداد ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

عوامل مهم در دوام مبلمان اداری

مبلمان اداری در دنیای مدرن امروز تبدیل به یک ضرورت شده است. هر کسی که می خواهد یک کسب و کار جدید را شروع کند و یا یک کسب و کار موجود را توسعه دهد به مبلمان اداری نیاز اساسی خواهد داشت.
بنابراین یکی از موضوعات اساسی در شرکت های امروزی الزامات چیدمان و دکوراسیون محیط های اداری می باشد زیرا اکثر افراد شاغل در یک شرکت بیشترین زمان خود را حتی بیش از اینکه در محل زندگی و خانه خود سپری کنند در دفتر کار و فضای اداری سازمان خود صرف می نمایند.
در مورد اینکه مبلمان اداری چیست باید گفت که مبلمان اداری در زمره عناصر موثر و با اهمیت در محیط های اداری جای می گیرد. چیدمان هماهنگ و اصولی مبلمان اداری در فضای کاری، علاوه بر جلب توجه و نظر ارباب رجوع، قدرت کاری و روحیه کارکنان را نیز بهبود می بخشد.
یکی از عوامل زمینه ساز موفقیت و حرکت رو به جلوی ادارات و شرکت های موفق، استفاده از مبلمان اداری باکیفیت و هماهنگ با سبک دکوراسیون فضای کاری می باشد. مبلمان اداری وسایلی همچون میز مدیریتی، میز کار گروهی، میز و صندلی را در بر می گیرد.
برای پی بردن به این موضوع که مبلمان اداری چیست باید اذعان نمود که با استفاده از مبلمان اداری باکیفیت و بادوام و اعمال شیوه های خلاقانه و نوآورانه، می توان محیط کاری منحصر به فرد و متفاوتی را بنیان نهاد. بسیاری از شرکت های مشهور و مطرح دنیا با استفاده از این روش ها، موقعیت بی نظیر و خوبی را برای خود رقم زدند. به جرأت می توان ابراز نمود که افرادی که در محیط های اداری قرار می گیرند در اولین گام دکوراسیون و چیدمان این فضاها را قضاوت و ارزیابی می کنند.
بر همین اساس و در مقوله مبلمان اداری چیست می توان گفت که استفاده از مبل اداری جذاب و شیک می تواند در اولین نگاه، توجهات افراد را به سوی خود معطوف سازد. همچنین از نقش بارز و حائز اهمیت مبلمان باکیفیت و شیک در پیش برد اهداف یک مجموعه اداری نمی توان غافل شد.

مبلمان اداری

انواع جنس مبلمان اداری

جنس مبلمان اداری یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب و کار کردن این وسایل می‌باشد. همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره شد دوام و کارایی مبلمان ازجمله فاکتور و ویژگی‌های بسیار مهم است. جنس کارهای چوبی مبلمان از چوب چنگل یا به‌عبارت‌دیگر چوب‌های فرآوری شده می‌باشد. بیشتر چوب‌های فرآوری شده که در ساخت مبلمان های اداری به‌کاربرده می‌شوند از جنس ام دی اف یا ملامینه هستند. البته اجناس دیگری نیز برای ساخت فراورده‌های چوبی استفاده می‌شوند؛ اما بیشترین استفاده را در تولید مبلمان های اداری چوب‌های فرآوری شده ملامینه یا ام دی اف دارند.
جنس ام دی اف نسبت به ملامینه یا همان نئوپان روکش‌دار، بهتر و بادوام‌تر است. البته با توجه به سفارش و یا با توجه به میزان هزینه می‌توان مبلمان های اداری را از این دو محصول فراوری‌شده تهیه نمود. به‌صورت کلی‌ ام دی اف گران‌تر و با کیفیت از ملامینه می‌باشد، چرا که میزان نفوذ آب و رطوبت به این محصول کمتر است. در صندلی‌های اداری غیر از جنس چرم از محصول فلز و چوب استفاده می‌شود. با توجه به تنوع طرح در صندلی‌های اداری افراد می‌توانند با در اختیار داشتن طرح‌های مختلف اقدام به خرید این صندلی‌ها نمایند.
جنس مبلمان اداری یکی از اصلی ترین فاکتورهایی است که در انتخاب انواع مبلمان اداری بسیار مهم محسوب می شود. هرچه کیفیت جنس مبلمان های اداری بهتر باشد قیمت خرید آن نیز بالاتر خواهد بود. با انتخاب انواع مبلمان اداری با جنس استاندارد علاوه بر داشتن طراحی و چیدمان اداری زیبا می توانید به مدت طولانی از این تجهیزات بهره ببرید و کارایی آن نیز بیشتر خواهد بود. برای انتخاب برجسته جنس مبلمان اداری می توان از طریق کارشناسان فضاگویا در این حوزه اقدام نمود و مشورت های لازم را دریافت کرد.

بهترین مدل و نوع مبلمان اداری

همه ی افراد برای انتخاب مبلمان برای خانه و یا اداره و شرکت خود سعی می کنند از بهترین مبلمان استفاده کنند تا یک فضای کاملا شیک و رسمی ایجاد کنند. به دلیل کوچک بودن فضای اکثر محیط های اداری استفاده از مبلمان شیک علاوه بر کارایی زیاد عهده دار زیبایی و جلوه ی بیشتر به محیط را نیز باشند.در گذشته از مبلمان بیشتر در خانه ها و یا هتل ها استفاده می شد اما امروزه با پیشرفت در زمینه های مختلف و گسترش و ایجاد یک  فضای زیبا و رسمی در ادارات از مبلمان در بیشتر اداره ها نیز استفاده می شود. بیشترین چیزی که در محیط های اداری استفاده می شود. خودکار است پس اگر در محیط اداری خود از مبلمان استفاده می کنید. حتماً یک جایی برای نوشتن و همچنین یک خودکار داشته باشید. قرار دادن یک جلو مبلی زیبا و رسمی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و شیک بودن محیط اداری شما دارد. در انتخاب مبلمان اداری به رنگ آن بیشتر توجه کنید استفاده از رنگ های ساده و رسمی یکی از بهترین ایده ها برای ایجاد فضای رسمی برای ادارات است. یکی از انواع مبلمان اداری سبک مدرن که سبک جدیدی در چیدمان و هویت  مبلمان  اداری می باشد. مدرن یعنی نو، خلاقانه و و سبک مدرن یعنی سبکی حاصل از اندیشه های  نوین، مبلمان و لوازم مدرن هم بالطبع یعنی وسایلی که باسبک نو و جدید طراحی  و تولید می شوند.
مبلمان اداری مدرن دسته ای از مبلمان اداری است که از رنگ و لعاب مدرنیته بهره می برد. به عبارت دیگر می توان گفت که مبلمان اداری مدرن با سبک مدرنیته توانسته تا جای پای خود را در صنعت مبلمان اداری نیز باز کند. مبلمان اداری مدرن هم در طراحی مدرن هستند و هم در مواد اولیه. یعنی در طراحی علاوه بر استفاده از مواد اولیه قدیمی چون فلز و چوب، متریال های جدیدی نیز استفاده می شود. مثل شیشه، فایبرگلاس، پلاستیک فشرده ولی مبلمان اداری مدرن بدون یک دکوراسیون مدرن اداری کامل نیست ما زمانی می توانیم از مزایای مدرن بودن در دفتر کارمان بهره مند شویم که مضاعف بر تهیه ملزومات اداری مدرن از مشاوره یک کارشناس خبره در زمینه دکوراسیون اداری و چیدمان مدرن نیز استفاده کنیم. وقتی سخن از مبلمان اداری می شود منظور تمام وسایل و لوازمی می باشد که در چیدمان محیط اداری در داخل یک سازمان  به کار میروند.
مبلمان اداری کلاسیک نیز جلوه خاصی را به محیط شما می دهد و اگر شما هم علاقه خاصی به کارهای چوبی دارید خوب است برای چیدمان محیط کار خود از مبلمان اداری کلاسیک استفاده کنید. در مبلمان اداری کلاسیک متریال استفاده شده در میز و صندلی اداری کلاسیک اغلب در بدنه از چوب های منبت کاری شده و در نشمین از چرم طبیعی است.
یکی از دلایلی که مبلمان اداری کلاسیک قیمت بالاتری نسبت به مبلمان مدرن اداری دارند بخاطر سفارشی بودن این نوع کارها است و البته باتوجه به اینکه میزها و صندلی های اداری کلاسیک کار دست هستند این تفاوت در قیمت توجیه منطقی دارد. جالب است بدانید که اکثر کارهای کلاسیک مبلمان اداری به رنگ چوب هستند اما افرادی هستند که علاقمندند مبلمان مدیریت کلاسیک خود را به رنگ سفید سفارش بدهند. 

دوام مبلمان اداری

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحات زیر مراجعه کنید:

یک مبلمان اداری شیک و جذاب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
مبلمان اداری چرم بهتر است یا پارچه ای
مبلمان اداری مدرن و کلاسیک  
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi