چگونه با چیدمان مبلمان اداری تردد پرسنل را آسان کنیم؟

03 تیر ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

اگر شما دفتری برای کار دارید، یا محل کارتان در حال انتقال به دفتر جدیدی می باشد یا  اینکه در حال ایجاد یک دفتر خانگی می باشید مهم است که نحوه قرار گیری مبلمان تان را در نظر بگیرید. ملاحظات مهمی هستند که شما باید در تعیین چیدمان مبلمان تان لحاظ نمایید. هدف خود را از چیدمان مبلمان اداری دفترتان تعیین کنید.این را در نظر بگیرید که مرتب سازی  دفترتان برای جلب نظر مشتریان است، یا حداکثرسازی بهره وری کارمندان، یا فقط به دلایل زیبایی؟ فضا گویا مواردی را برای توانایی بهتر و با  تدبیرتر در چیدمان برای شما مرور می کند.

برای چیدمان میز اداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین نکته‌ای که برای چیدمان میز اداری باید به آن توجه کنیم، مرزبندی بین کارکنان داخل هر اتاق شرکت است. این که حریم خصوصی آن‌ها تا حد امکان حفظ شود، حس خوبی به آن‌ها القا می‌کنیم. نتیجه این حس انرژی خوب در محیط کار و نزدیک شدن به اهداف سازمان است. این از قدم اول!
قدم بعدی ایجاد یک فضای ارگونومیک با میز اداری است. میز اداری باید به گونه‌ای چیده شود که افراد مقابل نور آفتاب قرار نگیرد. تابش مستقیم نور خورشید، چشمان کارمندان را اذیت و حساس می‌کند و در ساعات میانی روز خستگی برای آنان ایجاد می‌کند. میز اداری را در محل رفت‌وآمد یا جلوی در قرار ندهید. این کار حس ناامنی به کارمندتان می‌دهد و تمرکز را آنان دور می‌کند. فضای شرکت خود را بسنجید. قانون همیشگی برای نحوه چیدمان مبلمان اداری وجود ندارد. برای برخی فضاها چیدمان میز اداری به شکل دور تا دور مناسب است و برای برخی اتاق‌های دیگر این چیدمان جالب نیست. همچنین شاید لازم باشد برای جداسازی فضاهای بین میزها از پارتیشن اداری کمک بگیرید. چیدمان محیط اداری باید متناسب با نوع فعالیت و چیدمان پرسنل اداری باشد . نوع فعالیت یک کمپانی و شرکت نکته ابتدایی در رویکرد طراحی و چیدمان آن است. مقدار فضای مفید برای چیدمان در کنار تعداد واحدهای فعال و همچنین تعداد پرسنل هر بخش، پیش بینی تغییرات احتمالی در آینده از مواردی است که پیش از اقدام برای چیدمان دکوراسیون محیط کاری مورد توجه قرار می گیرد.

نحوه چیدمان مبلمان اداری

انتخاب سبک مناسب در چیدمان مبلمان اداری

انتخاب سبک مناسب برای هر فضا به طور مثال محل قرارگیری میز پذیرایی اداری نیازمند توجه به نکاتی مربوط به محیط است اول از همه ابعاد فضا را بررسی میکنیم چرا که به طور مثال فضای کوچک مناسب چینش دکوراسیون اداری کلاسیک نمیباشد و بهتر است از این سبک فاصله بگیریم . اولین نکته متراژ و ابعاد فضا بود . نور پردازی و سبک پلان محیط نیز بسیار مهم در انتخاب سبک است . در چیدمان میز پذیرایی اداری سلیقه شخصی هم تاثیر بر انتخاب دارد . و در آخر  یکی از مهمترین فاکتور ها را برای انتخاب سبک بیان میکنیم . نوع کار سازمان و شرکت و دفتر و یا هر کسب و کار دیگری بسیار موثر است . اگر سبک کار شما نیازمند کارهای تیمی بیشتر و تعامل بالاتری بین پرسنل است بهتر است از میز پذیرایی اداری استفاده کنید که علاوه بر زیبایی کارایی بسیار بالای را دارد و فضای کمتری را اشغال میکند . برای طراحی دکوراسیون اداری نیز میتوانیم از دو سبک مدرن و کلاسیک انتخاب داشته باشیم . بهتر است طراحی و چینش دکوراسیون اداری اتاق مدیریت از سایر فضا های سازمان زیبا تر و شیک تر باشد و حساسیت بیشتری را نسبت به دکوراسیون این اتاق به خرج دهیم.
چیدمان متناسب میز تحریر و یا میز کار  از مواردی است که اگر با سلیقه و احساس هنری و با توجه به نیازمندی ها انجام شود با رعایت نظم و طبقه بندی  وسایل بازدهی کار را افزایش داده و احساسی خوب از کار و مطالعه در افراد ایجاد خواهد کرد.

نحوه چیدمان میز کار

بهترین کسی که می تواند میز کارتان را طراحی کند خود شما هستید، زیرا می دانید نوع کارتان چیست، چه وسایلی لازم دارید و با چه نوع چیدمانی برای کار کردن راحت هستید. با در نظر گرفتن چند نکته می توانید میزتان را طوری طراحی کنید که با آرامش و زیبایی بیشتری به کارهایتان برسید.
این که چه وسیله ای کجا قرار بگیرد به نوع کار شما بستگی دارد. قبل از طراحی میزتان یک فهرست از وسایلی که برای کار روزانه احتیاج دارید، تهیه کنید تا چیزی از قلم نیفتد. سپس آ ن ها را روی میزتان بچینید. سعی کنید فقط وسایل ضروری روی میز شما باشند. مرکز میز مهم ترین قسمت میز است، با توجه به نوع کارتان و وسایلی که استفاده می کنید، سعی شود پرکاربردترین وسیله در قسمت وسط میز قرار گیرد. یکی از وسایلی که خیلی ظاهر میز را شلوغ نشان می دهد و  نظم میز را به  هم می ریزد، سیم ها هستند. سعی کنید آن ها را کاملا از دید مخفی و یا همه آن ها را در یک قسمت متمرکز کنید. البته بعضی از این کابل ها ممکن است طی روز لازم باشند و باید نزدیک شما قرار بگیرند، برای این که راحت تر به آن ها دسترسی داشته باشید و همچنین نظم میز به هم نریزد از گیره های برگه استفاده و به میزتان وصل کنید.
سعی کنید حس انباشتگی منتقل نشود و تا حد امکان ظاهر میز را ساده و زیبا طراحی کنید تا با آرامش به کارهایتان برسید. یک فضای کاری شلوغ باعث می شود تمرکز شما روی کارتان کم شود. اولین و مهمترین قانون برای داشتن چیدمانی خوب برای میز تحریر این است که نظم داشته باشد. میز نباید به قدری شلوغ باشد که برای کتاب و قلمی که نیازهای اولیه‌تان است هم فضا کم بیاورید.
امروزه از میز کنفرانس در کلاس های درسی و کلاس های برای گردهمایی دانشجویان برخی از دانشگاه ها نیز استفاده می شود که استاد و دانشجویان در یک سطح واقع شده و به راحتی به تبادل اطلاعات و دانش می پردازند. میزهای کنفرانس در طراحی های بسیار شیک و مدرن روانه بازار میشوند که شما می توانید با توجه به علاقه و ابعادی که نیاز دارید، یکی از آن ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. توجه داشته باشید که انتخاب میز کنفرانس مناسب نقش زیادی را در زیبایی و شیک بودن اتاق کنفرانس شما خواهد داشت و بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که میز کنفرانس مورد انتخاب شما با سایر چیدمان اتاق کنفرانس تان همگونی بی نظیر داشته باشید که بیشتر مدیران برای اینکه میز کنفرانس با صندلی ها و سایر چیدمان اتاق همگونی داشته باشد.

جایگذاری و چیدمان مبلمان اداری

تاثیر چیدمان دکوراسیون محیط اداری بر مشتری و مخاطبان

خوب مسلما علاوه بر رفتار مدیرعامل این چیدمان دکوراسیون محیط اداری، طراحی میز اداری مدرن، مبلمان ها و حتی چیدمان اکسسوری ها است که بر مشتری و مخاطبان تاثیرگذار است. به همین دلیل باید طراحی دکوراسیون اتاق مدیر عامل را با حساسیت بیشتری انجام داد. برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت باید ابتدا اهداف خود را از طراحی دکوراسیون این اتاق تعیین کنید. پس از آن می توانید کار را شروع کنید. باید گفت که طراحی اتاق مدیریت موضوع و امری کاملا تخصصی که نیاز به مهارت فرد متخصص و کارشناس فعال در این حوزه را می طلبد.
از اتاق مدیریت می توان به عنوان قلب تپنده یک سازمان و مجموعه نام برد. همچنین به علت این که یک مدیر باید تایم زیادی را در اتاق خویش بگذراند باید پلان اتاق مدیریت به گونه ای باشد تا انرژی مدیر را حفظ کند. دفتر مدیریت جز مهمترین بخش ها و قسمت های هر مجموعه است که باید به طراحی دکوراسیون آن توجه ویژه ای داشت. چرا که وی با در نظر گرفتن عملکرد مدیریت یک اداره و همچنین پرستیز کار مدیریت، اتاق مدیر را به نحوی سازماندهی می کند که منجر به افزایش عملکرد آن شود.
این اتاق جز یکی از مهم ترین اتاق های هر مجموعه ای است بنابراین باید به طراحی دکوراسیون داخلی آن توجه ویژه ای داشت. البته همه اتاق ها و فضاهای اداری باید با بالاترین کیفیت طراحی شوند، اما اتاق مدیریت به دلیل این که پذیرای مهمان ها و افراد مهمی است که سازمان و مجموعه با آن ها در ارتباط است نیازمند توجه بیشتری است. چیدمان میز کار یکی از مواردی است که در کار کردن شما مستقیما تاثیر دارد. با خواندن این مقاله با یک سری اصول ساده و مهم در چیدن میز کار آشنا می شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi