آشنایی با برخی از انواع میز اداری و مشخصات آن ها

03 تیر ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

میز اداری همان میز مدیریت و میز کارمندی است که در هر شرکت و سازمانی وجود دارد. زمانی که از انواع میز اداری استفاده می کنید و آن مناسب باشد، شما از کارکردن لذت خواهید برد. شما می توانید از میز کارمندی هم در خانه استفاده کنید و میز مدیریت شکوه و جلال خاصی دارد و مناسب محل کار است. میز مدیریت در مقایسه با میز کارمندی، بزرگتر بوده و به محیط کاری جلوه خاصی می بخشد. میز کارمندی کوچک بوده و نشانگر کار و تلاش در محیط کار است. میزهای کارمندی اندازه و طرح های مختلفی دارند و بنابراین شما باید متناسب با نیازهای خودتان میز کارمندی را خریداری کنید.

انواع میز اداری و مشخصات آن ها

میزهای مدیریت و کارمندی

از آنجایی که میزهای مدیریت و کارمندی در طرح ها و رنگ ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند، بنابراین شما باید متناسب با نیازهای خودتان میز اداری را خریداری کنید.
طرح و رنگ و اندازه میز اداری در قیمت آن تاثیر به سزایی دارد. اگر میز های اداری به درستی در فضای کاری قرار نگیرند، در این صورت تاثیر به سزایی نخواهند داشت. شما باید میزهای اداری را به نحوی قرار دهید که براحتی بتوانید در همان فضا و سالن تردد کنید.
میزهای مدیریت و میز کارمندی نباید مانع باز و بسته شدن در شود و طوری در فضای اداری و کار قرار بگیرند که باعث نظم بیشتر در محیط اداری و کار می شود. میز اداری می تواند به شکل های مختلفی طراحی و تولید شود. میزهای مدیریت و کارمندی و کنفرانس میزهای اداری هر شرکتی را شکل می دهند و اگر به درستی انتخاب شوند می توانند اعتبار یک شرکت را افزایش دهند و شما باید با دقت هر چه تمام تر این نوع میزها را انتخاب کنید. به هنگام خرید میزهای اداری به متریال، اندازه و رنگ آن ها توجه کنید بخاطر این که این نوع میزها باعث خواهند تا محیط شما حرفه ای به نظر برسد.

میز کانتر چیست و چه کاربردی دارد؟

کانتر اداری همان میزهای پیشخوان و پذیرش هستند که می توانند در اداره ها، بانک ها، مطب ها و غیره استفاده شوند. طراحی کانتر اداری باید به گونه ای باشد که ارتباط کارمندان و مراجعه کنندگان را تسهیل کنند. به دلیل اینکه کارکنان معمولاً مدت زیادی از این کانترها استفاده می کنند، باید به شکلی ساخته شوند که در طولانی مدت، موجب ایجاد ناراحتی و درد برای کارکنان نشود و با توجه به نیاز کارکنان آن شرکت ساخته شوند.

کاربرد میز کانتر

میزکانتر معمولاً نیازی به فضای زیاد ندارند و از قیمت مناسبی برخوردار هستند. از میزهای کانتر برای تست محصولات ، میزکانتر تبلیغاتی ، میزکانتر منشی ، میزکانتر فروشگاه ، میزکانتر سمپلینگ و ... استفاده می شود و بیشتر فرودگاه ها ، فروشگاه ها ، سمینارها و سالن ها ، کلینیک ها ، بیمارستان ها و مطب مورد استفاده قرار میگیرد. میز کانتر یا پیشخوان با ظرفیت یک یا دو نفر برای قرار گیری در پشت آن، سازه ای سبک، قابل حمل و بعضا دارای قفسه برای قرار دادن بروشورها و نمونه محصولات است.

منشی یک شرکت مدیریت ارتباطات با مشتریان را بر عهده دارد و میز منشی در واقع منطقه ای است که مدیریت در آنجا انجام می شود، انتخاب دکوراسیون مناسب که میز منشی نیز جزو اجزای اصلی آن است می تواند در جذب مشتری و افزایش پرستیژ شرکت شما بسیار موثر باشد، دکوراسیون مناسب می تواند باعث آرامش مشتری شود و همین آرامش فکری در روند کاری شرکت تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت، علاوه بر تمامی این موارد مهمترین مسئله اثری است که میز و صندلی اداری محل کار روی کارمندان می گذارد، عملکرد یک شرکت وابسته به عملکرد کارمندان آن شرکت است که منشی شرکت یکی از بخش های مهم آن می باشد انتخاب میز منشی مناسب باعث خواهد شد تا منشی بتواند کارهای خود را بهتر انجام دهد و از بروز خستگی و مصرف زیاد انرژی جلوگیری شود. در متن زیر به بررسی نکات مهم در انتخاب مناسب میز منشی می پردازیم و اطلاعات مناسبی در مورد نحوه قرار گیری میز و خرید مناسب آن ارائه می شود.
یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در فضای ادارات باید به آن توجه داشت، انتخاب کانتر و میزمنشی است. چرا که این دو مورد معمولا توجه و دید بیشتری را به خود جلب می‌کنند. البته کانتر و میز منشی تفاوت‌هایی هم با هم دارند که خیلی‌ها از آن‌ها غافل هستند و به آن‌ها توجهی ندارند. در ادامه سعی می‌کنیم تفاوت میز منشی و کانتر منشی را توضیح دهیم.

میز اداری کانتر

تفاوت میز منشی با کانتر

مهم‌ترین تفاوتی که کانتر و میز منشی با هم دارند، ارتفاع آن‌هاست. ارتفاع کانترها معمولا بین 90 تا 150 سانتی‌متر است. درحالی که میزمنشی بین 70 تا 100 سانتی‌متر ارتفاع دارد. از کانترها به عنوان نوعی پیشخوان استفاده می‌شود که ارباب رجوع و منشی بتوانند راحت‌تر با هم ارتباط برقرار کنند. درحالی که میز منشی معمولا متعلق به شخص خود منشی است.
اصولا میز منشی همراه یک صندلی فروخته می‌شود که جای نشستن منشی است. ولی کانتر اداری صندلی ندارد و طراحی آن هم به نسبت محیط هر اداره می‌تواند متفاوت باشد. کانتر و میز منشی علاوه بر ارتفاع از نظر طول و عرض هم با هم تفاوت دارند. همچنین کاربرد اصلی کانتر جدا کردن فضا و مرزبندی بین حریم منشی و ارباب رجوع است. درحالی که میز این حس را القا نمی‌کند و چنین کاربردی ندارد.
طراحی قسمت پذیرش و میز پذیرش هتل ها در فضاهای عمومی و در بدو ورود بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا پیدا کردن مسیر و طبقات مورد نیاز از قسمت پذیرش بوده و افراد زیادی برای کسب اطلاعات به این قسمت مراجعه می کنند. میز پذیرش هتل در مکان های عمومی و در فضاهای کوچک و بزرگ نیز در ابعادی کوچکتر وجود دارند و بایستی به صورتی شاخص و در نزدیکی وروردی طراحی شود تا دسترسی را آسان نموده و در بدو ورود افراد را با زیبایی و طراحی منحصر به فرد خود جذب نمایند.

کانتر بانکی چیست؟

یکی از وسایل مورد نیاز برای تمامی بانک ها و پست بانک ها، میز کانتر است. وجود میز کانتر در این مراکز، نه تنها برای قسمت پذیرش و ارتباط با ارباب رجوع ضرورت دارد، بلکه موجب زیباتر شدن فضای اداری نیز می شود. این نوع میز به صورت کشیده و مستطیل است. گاهی نیز آن را به صورت هلالی طراحی می کنند. نکته مهم در کانتر بانکی اینست که ارتفاع آن به گونه ای باشد که ارباب رجوع روی صندلی نشسته و با خیال آسوده کار های بانکی خود را به کارمند بانک منتقل نماید. به این منظور شرکت فضاگویا در ساخت کانترهای بانکی خود از ارتفاع 75 سانتیمتر استفاده می نماید. این ارتفاع موجب ارتباط فیس تو فیس می شود و اطمینان بیشتری را برای مشتری به همراه دارد، در حالیکه در گذشته از ارتفاع 120 سانتی متری در ساخت کانترهای بانکی استفاده میشد و مشتری در تمام مدت مجبور به ایستادن بود و نمی توانست با کارمند بانک ارتباط برقرار نماید.
میز رسپشن هر واحد اداری اولین تماس فیزیکی ارباب روجوع با آن واحد می باشد که باید جذاب و دارای فرم های متفاوتی از میز های کارمندی باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi