معرفی مبلمان اداری پذیرش و مخصوص منشی

25 اسفند ، 1398
مبلمان اداری فضا گویا

مبلمان اداری پذیرش و مخصوص منشی درباره شما چه می گوید

یکی از تاثیرگذارترین بخشهای مربوط به طراحی داخلی یک بنا و خصوصا فضاهای ادارای، مبلمان آن فضا می باشد. از همین رو به دلیل ارتباطات وسیع منشی یک شرکت، مطب یا اداره با مشتریان آن باید از مبلمان اداری پذیرش کاربرد فراوانی داشته و باید در موقعیت مناسب جانمایی شود. ما در این مقاله تلاش داریم تا اطلاعاتی را راجع به مبلمان اداری پذیرش و مخصوص منشی در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

میز پذیرش

آشنایی با مبلمان اداری

مبلمان اداری به تمامی وسایل مورد نیاز برای اداره و مدیریت یک شرکت گویند که با توجه به طرح، رنگ و نقش آن تاثیر بسزایی بر روی روحیه افراد و زیبایی دکوراسیون محیط داشته باشد. مبلمان ادارای در واقع شامل میز اداری، صندلی، قفسه ها، کتابخانه و ... بوده که موقعیت قرار گیری درست آنها و تناسب با اندازه محیط در جذب مشتری و و افزایش پرستیژ  تاثیر بسزایی خواهد داشت. 

میز منشی

منظور از مبلمان اداری پذیرش چیست؟

یکی از مهمترین بخش های یک شرکت که بیشتر در معرض دید عموم است و با افراد بسیاری روزانه سر وکار دارد، مکان استقرار منشی شرکت می باشد. از همین رو انتخاب دکوراسیونی مناسب که مبلمان اداری پذیرش از اجزای اصلی آن محسوب می شود باید در موقعیت  فضا به لحاظ اندازه و با توجه به طراحی فضای داخلی آن ساختمان انتخاب شود. در واقع فضای شرکت ها به اندازه کافی خشک و رسمی بوده و برای جلب اعتماد مشتریان و آسایش راحتی آنها می توان به وسیله ایده های جذاب همچون خرید مبلمان اداری پذیرش و مخصوص منشی در طرح و رنگ های متنوع، فضا را از حالت خشکی در آورد و به نوعی باعث تایر بسیار بر افزایش پرستیژ شما خواهد شد.

میز منشی و پذیرش

تاثیر مبلمان اداری پذیرش بر افراد

از دیدگاه روانشناسی هر یک از اجزای موجود در محیط به واسطه رنگ، شکل، طرح و کارکرد خود میتواند تاثیر بسیاری را بر ذهن افراد بگذارد. از همین رو از تاثیر مبلمان اداری پذیرش بر روند کار کارمندان و بهبود عملکرد آن شرکت نمی توان غافل شد. انتخاب دکوراسیونی مناسب با مبلمان مخصوص منشی به عنوان یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده یک شرکت به انجام بهتر کارها و جلوگیری از روز خستگی و مصرف زیاد انرژی کمک شایانی خواهد کرد. همچنین افرادی که به شرکت شما مراجعه میکند در زمان انتظار هماهنگی های اولیه توسط منشی، بخش از زمان خود را در این فضا سپری می کنند و لذا با مشاهده فضایی مناسب و در خور شان ارباب رجوع، آرامش خاطر بیشتری از حضور در آن مکان کسب کرده و اعتمادش نسبت به افراد حاضر در شرکت برای انجام امور بیشتر خواهد شد. شاید با خود بپرسید که بهترین ابعاد و مدل میز منشی کدام است؟ پاسخ کلی و جامع این است که بسته به محیط و نوع کار می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مبلمان اداری برای پذیرش و منشی

ویژگی های میز پذیرش و میز کانتر منشی

میز کانتر اداری به عنوان یکی از اصلی ترین زیر مجموعه های مبلمان اداری پذیرش برای فضاهای داخلی طراحی شده و در آن از المان های خاصی استفاده می شود. به طور کل این میز برای استفاده  منشی در فضاهای اداری باید از ویژگی های همانند موارد مطرح شده در زیر برخوردار باشد:

  • رنگ بندی، طرح و اندازه متناسب با فضای اداری
  • نمایش زیبایی و بزرگی شرکت
  • ثبت و به کارگیری نمادی خاص از شرکت (طراحی و ثبت لوگو با CNC یا سند پلاست و…)
  • امکان آرامش افراد در فضای کوچکی برای انتظار چند دقیقه‎ای
  • پاسچر کاری آن شرکت

نحوه قرار گیری مناسب مبلمان مخصوص منشی و پذیرش

نحوه قرار گیری مبلمان اداری لازم از جمله میز و صندلی برای منشی باید به گونه ای باشد تا فرد (منشی) برای نشستن و کار کار کردن با وسایلی مانند کامپیوتر، تلفن، نوشتن و ... اذیت نشده و ضمن تمرکز بر انجام کار خود احساس راحتی کند. همچنین قرار گرفتن مبلمان پذیرش و میز منشی در مجاورت در ورودی شرکت و یا پنجره ها، وسایل گرمایشی و سرمایشی ممکن است در عملکرد منشی اختلال ایجاد کند. یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر این موضوع قرارگیری مبلمان در مکانی مناسب که امکان ارتباط مناسب مشتری با منشی برای گفتگو رو در رو و مستقیم فراهم شود. از سویی دیگر باید منشی بر تمام فضای کاری اشراف داشته باشد تا به سرعت و با تمرکز بیشتری بر روی همه موارد به کار خود بپردازد.
قرار دادن مبلمان در فضایی که نور پشت آن مستقیما با چشم مراجعه کننده برخورد داشته باشد موجبات نارضایتی را برای شخص مقابل منشی فراهم کند. ضمن اینکه امکان دسترسی به اسناد کاری شرکت تنها باید توسط منشی صورت گرفته و مراجعه کنندگان حاضر در محیط تحت هیچ شرایطی نباید به این اسناد دسترسی پیدا کنند. در نهایت باید به این نکته نیز اشاره کرد که ابعاد و شکل محیط کاری ارتباط مستقیمی با نحوه و مکان قرار گیری مبلمان پذیرش و مخصوص منشی داشته و در برخی از شرایط نامناسب و نامحدودیت های فضای داخلی شرکت یا اداره ممکن است که مبلمان در فضای مناسب خود قرار نگیرند.

میز مناسب منشی

نکات مهم هنگام خرید مبلمان اداری پذیرش و مخصوص منشی

هنگام مراجعه به بازار برای خرید مبلمان اداری پذیرش برای شرکت خود بهتر است به ویژگی های اصلی بهترین نوع میز منشی توجه کافی کنید:

  • کیفیت مناسب و جنس مبلمان خریداری شده برای جلوگیری از ساییدگی آنها در طول زمان
  • استفاده از میزهای اداری ضخیم تر در صورت قرارگیری اشیایی با وزن زیاد مانند کامپیوتر، صندوق های اسناد و ...  بر روی آنها 
  • برخورداری میز منشی از یک لایه روکش ضد آب  به منظور عدم نفوذ احتمالی مایعات به داخل بافت چوبی
  • ارتفاع مناسب میز پذیرش و مخصوص منشی 
  • برخورداری مبلمان پذیرش و مخصوص منشی از گارانتی برای ارجاع به شرکت مربوطه درصورت بروز مشکلات احتمال

همچنین بهتر است که اگر قیمت مبلمان برایتان حائز اهمیت است به چند شرکت تولید کننده سر بزنید و بعد از بررسی کیفیت و قیمت محصولاتشان، مبلمان اداری پذیرش مورد نظر خود را با توجه به شرایط محیط داخلی شرکت یا اداره مربوطه تهیه کنید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi