آشنایی با چیدمان و ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک

06 بهمن ، 1398
مبلمان اداری فضا گویا

ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک

از ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک باید به شکوه و البته ظرافت در تزیینات آن اشاره کرد که نتیجه آن چیدمانی شیک و شاهانه و البته بسیار چشم نواز است. اگر می خواهید درباره ویژگی مبلمان اداری کلاسیک و چیدمان آن بیشتر بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

مبلمان اداری کلاسیک

نگاهی به ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک 

شاید برای شما هم سوال باشد که مبلمان اداری کلاسیک یا مبلمان اداری مدرن بهتر است و کدام را باید انتخاب کنید؟ در پاسخ باید خدمتتان عرض کنیم که شما بسته به سلیقه و فضای اداری خود تعیین می کنید که از کدام استفاده نمایید. در ابتدا باید ویژگی های هرکدام را بدانید و سپس انتخاب درستی داشته باشید. مبلمان اداری کلاسیک یکی از ترندهای رو به رشد طراحی داخلی و هنر چیدمان است که طرفداران زیادی دارد. در نتیجه اگر شما یکی از طرفداران مبلمان باشکوه و البته چوبی هستید، باید حتما نگاهی به ژورنال های طراحی و کاربرد مبلمان اداری کلاسیک بیندازید. چیدمان مبلمان اداری کلاسیک جلوه خاصی به محیط بخشیده و با توجه به ظرافت، متریال چوبی و گاه پوشش چرمی بی نهایت زیبا، شیک، ساده و اشرافی است.

این مبلمان از قیمت بالایی برخوردار است و معمولا تولیدکنندگان بعد از سفارش مشتری از میان ژورنال ها تولید را شروع می کنند. همچنین این محصولات معمولا در رنگ های سفید و کرم، مشکی و سورمه ای و یا کرم، قهوه ای است و بر اساس چیدمان محیط کار انتخاب می شود. بر همین اساس در انتخاب رنگ مبلمان از میان رنگ های روشن و تیره حتما به چیدمان و تم دفتر کار توجه کرده و سپس سفارش دهید.

دفتر کار کلاسیک

تزیینات یکی از ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک

بهتر است بیشتر با تزئینات مبلمان اداری آشنا شوید تا بتوانید از آنها بهترین استفاده را داشته باشید. تزیینات و منبت کاری را می توان یکی از ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک دانست که موجب گران بودن قیمت این کالا شده است. در نتیجه اگر دفتر کار شما حال و هوایی کلاسیک دارد، یکی از بهترین انتخاب ها برای میز ریاست و میز کنفرانس، طرح های کلاسیک است. شما می توانید بر همین اساس برای ست ها و نیم ست های اتاق ریاست، اتاق مهمانان ویژه و اتاق کنفرانس نسبت به خرید مبلمان اداری کلاسیک اقدام کرده و ست مورد علاقه خود را سفارش دهید.

تزئینات مبلمان اداری کلاسیک

نیم ست مبلمان اداری کلاسیک

نیم ست های کلاسیک از متریال چوب ساخته شده و بر اساس انتخاب مشتری می تواند همراه با پوشش چرمی باشد. همانطور هم که پیشتر گفته شد یکی از ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک تزیینات چوب و منبت کاری است که در نیم ست ها نیز به خوبی دیده می شود. این را به خاطر داشته باشید که نیم ست، فضای کار شما را بی نهایت زیبا و کلاسیک می کند.

میز کنفرانس کلاسیک

میزهای کنفرانس کلاسیک با فرم بسیار زیبا و البته با محاسبات دقیق طراحی و برش داده می شود و با تزیینات منبت کاری، زیبایی چشم نواز و البته شکوه اداری بی نظیری دارد. میز کنفرانس همراه با صندلی های مخصوص است و تعداد آن به سفارش شما بستگی دارد. البته به دلیل استفاده مکرر بهتر است که صندلی های میز کنفرانس کلاسیک بدون تزیینات و منبت کاری معمول باشد در صورتی که این محصول را سفارش دهید، بهتر است برای هماهنگی بیشتر دفتر کار میز ریاست کلاسیک را هم بخرید. شما می توانید با انتخاب مبلمان اداری کلاسیک فضایی متفاوت را تجربه کنید.

میز ریاست کلاسیک

نقطه قوت ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک در میز سلطنتی است. میز ریاست، طراحی بی نهایت ظریف و زیبایی داشته و مملو از ظرافت در طراحی است. البته پا به پای طراحی های بیشتر قیمت میز نیز بیشتر می شود. به خاطر داشته باشید که این میز نیازمند صندلی مخصوص با رویه چرم است که تم تزیینات محیط کار را کامل می کند.

میز مدیریتی کلاسیک

نکاتی مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد

اگر مبهوت زیبایی و ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک شده اید و می خواهید تم دفتر کار خود را تغییر دهید، توجه به برخی نکات در اینجا ضروری است.

مبلمان کلاسیک طرح های مختلف در اندازه های متنوعی دارند. در نتیجه اگر می خواهید که فضای کار شما کلاسیک باشد، حتما به اندازه مبلمان سفارش داده شده دقت کرده و با در نظر گرفتن فضای مورد نظر این سبک را انتخاب کنید. از سوی دیگر کاربری محصول را هم مدنظر قرار دهید. با توجه به قیمت بالا و خاص بودن مبلمان کلاسیک در صورتی که رفت و آمد به دفتر شما زیاد است بهتر است مبلمان راحت تر و مدرن تری را سفارش دهید. مبلمان کلاسیک برای فضاهای خاص و پذیرایی از مهمانان ویژه استفاده می شود. در نهایت هم بهتر است مبلمان را همراه با میزهای عسلی سفارش دهید تا برای پذیرایی از مهمانان استفاده شود. به این ترتیب نیم ست ها دو میز عسلی کوچک و ست ها دو میز عسلی کوچک همراه با یک میز بزرگ دارند.

انتخاب درست رنگ

حال می رسیم به این قسمت که بدانیم طراحی اتاق کار کلاسیک چگونه است؟ همانطور که پیشتر گفتیم یکی از ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک، رنگ است. معمولا رنگ مبلمان کلاسیک یا روشن یا تیره است و حد وسطی با تم رنگ های شاد و مدرن ندارد. به این ترتیب سفارش شما در تم رنگ روشن بهتر است سفید و کرم باشد. اگر هم به تم رنگ های تیره علاقه دارید، انتخاب شما باید رنگ مشکی و یا سورمه ای و یا گاها قهوه ای باشد. بعد از انتخاب رنگ و سفارش باید به اکسسوری ها و رنگ دیوار توجه کنید.

بهترین انتخاب رنگ دیوار برای مبلمان روشن، کاغذ دیوارهای خاکستری و زرد بسیار روشن است که با تابلوهای نقاشی کلاسیک می تواند بی نهایت باشکوه و تاثیرگذار باشد. ولی اگر به سراغ تم تیره رفتید، با انتخاب کاغذ دیواری سبز یشمی می توانید دفتر کاری خاص داشته باشید. در عین حال با تم تیره دیگر انتخاب های شما کاغذ دیوارهای سفید، خاکستری روشن و کرم رنگ است که می تواند فضای خاص و کلاسیک را همراه بیاورد.

در نهایت، پیشنهاد و توصیه ما به شما مشورت با طراحان داخلی و متخصصین این حوزه است. زیرا نیاز اصلی شما بعد از انتخاب مبلمان، اکسسوری و تزیینات است. فراموش نکنید که یکی از ویژگی های مبلمان اداری کلاسیک هارمونی و همخوانی این تم با فضای دفتر است. از بهترین تزیینات مرتبط با فضای کلاسیک کتابخانه و البته تابلوهای نقاشی است.

رنگ مناسب مبلمان اداری کلاسیک

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi