با چند سرگرمی در دفتر کار آشنا شوید

27 آبان ، 1398
مبلمان اداری فضا گویا

7 سرگرمی مهیج که در جاده زندگی کاری خود می توانید داشته باشید

استفاده از سرگرمی در همه جا باعث ایجاد حس سرزندگی در افراد می شود. در این مقاله ما چند سرگرمی در دفتر کار که می تواند قدرت تمرکز و حس خوشایند زندگی را در بین افراد بیشتر کند را مورد بررسی قرار می دهیم. اگر شما هم به این سرگرمی ها علاقه دارید با ما همراه باشید.

سرگرمی در دفتر کار

هر فرد در طول زندگی خود به یک سری از امور علاقه خاصی دارد و انجام این کارها باعث می شود تا احساس بهتری نسبت به زندگی در این افراد ایجاد شود. برای همین است که باید نسبت به ایجاد سرگرمی در دفتر کار این افراد خودشان تصمیم گیری نمایند. اما انجام یک سری از امور نیز هست که باعث ایجاد حس بهتری در میان افراد می شود. به چند مورد از این امور در اینجا اشاره می کنیم.

1- برای خود سرگرمی در دفتر کار ایجاد نمایید

بیشتر افراد از یکنواختی کار و محل کار خود شکایت می کنند. اینگونه افراد به سرعت دچار روزمرگی و احساس خستگی از کار می شوند. برای اینکه شما نیز دچار این حالات نشوید، می توانید برای خود سرگرمی در دفتر کار ایجاد نمایید. یکی از این سرگرمی ها استفاده از وسایل تردد در اتاق ها است.

در شرکت های بسیار بزرگ بر ایجاد روحیه شاد و پرنشاط در میان کارمندان بسیار تاکید شده است. در اینگونه شرکت ها برای تردد کارمندان در اتاق ها از وسایل جدیدی استفاده می شود. شما هم می توانید از این نوع وسایل در هنگام تردد میان اتاق های شرکت استفاده نمایید. مثلا استفاده از سرسره برای پایین آمدن از طبقه بالا و یا استفاده از میله آتش نشانان. البته این در صورتی است که محیط کار شما بزرگ باشد. استفاده از اینگونه وسایل در تجهیزات مبلمان اداری می تواند به بهبود روحیه کارمندان کمک بسیار زیادی کند و عملکرد آنها را بالا ببرد.

سرگرمی در محیط کار

2- سرگرمی در محیط کار به روش کودکانه

برای اینکه از یکنواختی کار و محل آن خسته نشوید می توانید از اسباب بازی کودکان برای ایجاد نشاط در خود استفاده کنید. مثلا استفاده از تاب به جای صندلی. این کار باعث می شود تا شما در محیط کاری و پشت میز اداری نشستن زیاد احساس خستگی نکنید.

3- استفاده از ساعات بین کار

همیشه ساعات بین کار که برای استراحت است برای کارمندان ساعات خوشی است. شما می توانید در این ساعت ها سرگرمی در دفتر کار خود تدارک ببینید. مثلا می توانید در این ساعت ها با همکاران خود مسابقه های کوتاه در دفتر کار برگزار کنید. استفاده از این ساعات به روش با نشاط در ایجاد روحیه بهتر در بین کارمندان بسیار موثر است.

4- دکوراسیون دفتر کار خود را تغییر دهید

بعضی از افراد از محیط پیرامون خود به سرعت دلزده و خسته می شوند. برای اینکه شما جزء این افراد نشوید. هر چند وقت یک بار اقدام به تغییر در دکوراسیون اتاق کار خود کنید. سرگرمی در محیط کار شما می تواند این کار نیز باشد.

5- به خودتان اهمیت دهید

اینکه افراد امروزه بسیار سریعتر از گذشته خسته و افسرده می شوند در نحوه زندگی آنها نهفته است. استفاده از سرگرمی در همه کارها به نحوی که کار و زندگی را برای شما لذت بخش کند، می تواند خستگی را از شما دور نماید. یکی از انواع سرگرمی در دفتر کار شما می تواند این باشد که هر روز برای خود یک کار کوچک انجام دهید. این کار می تواند خریدن حتی یک شاخه گل باشد.

6- برای خودتان منشور شادی تهیه کنید

این کار یکی از رموز احساس خوشبختی در زندگی و کار است. برای اینکه افراد سرگرمی در دفتر کار خود داشته باشند، می توانند برای خود یک منشور شادی تهیه کنند و بر طبق آن سعی کنین تا هر روز به شاد بودن بیشتر نزدیک شوید. شما می توانید این برنامه را قاب کرده و بر روی دیوار دفتر کار خود همانند دیوارپوش ها نصب کنید تا بتوانید به عنوان یک کار راهبردی آن را انجام دهید.

7- محیط بیرون از دفتر کار را به داخل بیاورید

اگر شما به پرورش گل و گیاه علاقه دارید می توانید از این عادت خود در جهت سرگرمی استفاده کنید. سرگرمی در دفتر شما می تواند این باشد که در کنار کار به علایق خود هم رسیدگی نمایید. نگهداری از چند گلدان گل بر روی میز کار و یا در اتاق کار و یا حتی میان پارتیشن های اداری می تواند در داشتن احساس بهتر به شما کمک کند.

استفاده از گیاهان در محیط کار

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi