نکاتی در مورد بروز کردن دفتر استودیو و ارتقا عملکرد آن

27 آبان ، 1398
مبلمان اداری فضا گویا

نکات مهمی در مورد به روز رسانی دفتر استودیو

بروز کردن دفتر استودیو شامل یکسری اصول اساسی در ساختار و دکوراسیون استودیو می شود. شما می توانید با رعایت نکاتی هرچند ریز، در بهبود مانیتورینگ، تجزیه و تحلیل صدا و بدست آوردن نتیجه ی مطلوب موثرتر عمل کنید. در این مقاله با معرفی دفتر استودیو، به راه های بروز کردن و بهبود دفتر استودیو می پردازیم. 

دفتر استودیو

استودیو در واقع یک اتاق کاری است که هنرمندان و یا استادکاران به همراه شاگردان خود در آنجا فعالیت و کار می کنند. معمولا کارهایی که در استودیو ها انجام می شود، شامل فعالیت هایی مانند معماری، نقاشی، تندیس گری، فیلم سازی، پویانمایی، ساخت برنامه برای تلویزیون، رادیو، خراطی، موسیقی، گرافیک، عکاسی، سفالگری و ... می باشد. 

همینطور در مورد آشنایی با دفتر استودیو می توان گفت استودیو از یک کلمه ایتالیایی و کلمه ای لاتین گرفته شده است که به معنی شوق و ذوق می باشد و دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

به روز رسانی استودیو

انواع استودیو

استودیو ها را می توان به بخش های مختلفی تقسیم بندی کرد که از انواع آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استودیو های تولید: در این نوع از استودیوها، انواع مختلفی از هنر تولید می شود که بیشتر این تولیدات، در راستای اهداف مالی و تجاری انجام می شوند. از جمله این نوع از استودیو ها می توان به استودیو های رادیویی و تلویزیونی اشاره نمود که در این استودیوها، برنامه ها، تبلیغات و ... ضبط و پردازش می شوند.
  • استودیو پویانمایی: این نوع از استودیو ها در قالب یک استودیو تولیدی یا نهاد مالی می باشند. در این نوع استودیو ها معمولا اساتید برجسته بر کار افراد تازه کار نظارت می کنند. از انواع این نوع از استودیو ها می توان به استودیو های انیمه سازی، استودیو های فیلم، استودیو های والت دیزنی، پیکسار اشاره نمود.
  • استودیو کامیکس: استودیو هایی هستند که معمولا فضای نه چندان بزرگی را در بر می گیرند و در آن به تولید داستان های مصور، کامیک ها و ... توسط هنرمندان پرداخته می شود.
  • استودیو ضبط: این استودیو محلی برای ضبط صدا، موسیقی و فیلم می باشد. از تجهیزات این استودیو می توان به میکروفون، صافی صدا، دستگاه دیجی و ... اشاره نمود. این استودیو ها می توانند در اندازه های کوچک (برای یک خواننده) یا در محیط های بزرگ (برای یک ارکستر) باشند.

در ادامه به یکسری مراحل آسان بروز کردن دفتر استودیو در قالب نکاتی اشاره می کنیم تا علاوه بر اینکه بتوانید به بروز کردن دفتر استودیو بپردازید، بتوانید یک دفتر استودیو بهینه تر داشته باشید.

به روز کردن دفتر استودیو

از نکاتی که باید در بروز کردن و بهبود دفتر استودیو می توان به آنها اشاره کرد عبارتند از:

  • یکی دیگر از راه های بروز کردن استودیو، استفاده از فیبر برای پوشش دیوارهای استودیو و محصولات آکوستیک می باشد. با این کار شما می توانید از پیچیدن صدا در محیط جلوگیری کرده و کیفیت صدا را افزایش دهید.
  • با کشیدن پرده های ضخیم بر روی پنجره هایی که در قسمت های روبرو و پشت مانیتور قرار دارند، از بازتاب ها جلوگیری کنید.
  • با کمک وسایلی مانند مبلمان اداری، لامپ های کف، مجسمه ها و ... گوشه های اتاق را پر کنید. در واقع در این نواحی، فرکانس های باس سبب ایجاد گره های طنین انداز در اتاق شما می شوند.
  • یکی دیگر از نکاتی که لازم است در به روز کردن دفتر استودیو  بدانید، این است که برای مانیتورینگ خوب و بهبود آکوستیک، بهتر است تقارن را در استودیو خود حفظ کنید. حفظ تقارن در بین وسایل مانیتورینگ بسیار مهم است.

به روز کردن دفتر استودیو

به روز کردن دفتر استودیو

در به روز کردن استودیو، می توانید از رنگ آمیزی های خلاقانه استفاده کنید. ایجاد فضایی سفید و شسته رفته می تواند در نتیجه ای معکوس در تشویق خلاقیت شما داشته باشد.
شما می توانید با استفاده از نورگیر های سقفی یا پنجره ها در اطراف اتاق، از نور طبیعی به جای چراغ های فلورسنت استفاده کنید. این کار سبب می شود تا انرژی و اشتیاق کاری شما افزایش یابد. همچنین در مواقع عصر و بعد از آن، استفاده از led های رنگارنگ پیشنهاد مناسب تری است.

همچنین شما می توانید جهت زیباسازی محیط استودیو از دیوارکوب و پوشش های بسیار زیبا برای دیوارها استفاده نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi