بهترین نوع کانتر بانکی

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

آشنایی با خصوصیات بهترین نوع کانتر بانکی برای کارایی بیشتر کارمندان

گاهی در برخی از بانک ها برخی از انواع کانتر بانکی بانکی وجود دارد که به دلیل اینکه برخی از استانداردها در آن رعایت نشده است، باعث ناراحتی کارکنان و مشتریان می شود. بنابراین کانترهای بانکی باید به گونه ای باشند که علاوه بر مشتریان، کارکنان نیز در کار کردن با آن احساس راحتی داشته باشند که این ارم در افزایش راندمان کاری آنها بسیار تاثیر گذار است.

کانتر بانکی چیست؟

کانتر بانکی یکی از وسایل بسیار ضروری برای بانک ها است. وجود کانتر برای ارتباط با مشتری و پذیرش در قسمت های مختلف بانک نیاز است. کانترها علاوه بر کاربردی که دارند دارای ظاهری بسیار زیبا هستند که باعث می شوند محیط بانک منظم تر و شکیل تر دیده شود. کانترها معمولا به صورت مستطیلی وجود دارند اما نوع هلالی آنها نیز وجود دارد که البته کمتر در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد. کانترهای بانکی در دو ارتفاع 75 و 120 وجود دارد. کانترهای با ارتفاع 75 به نام فیس تو فیس مشهور هستند. در واقع ارتفاع این دسته از کانترها به گونه ای هستند که مشتریان و کارمندان بانک براحتی می توانند ارتباط دوستانه ای باهم برقرار کنند و مشتری با خیالی راحت بر روی صندلی و روبروی کارمند بانک می نشیند و کارهایش را انجام می دهد. اما در نوع کانترهای با ارتفاع 120، ارباب رجوع باید به صورت ایستاده با کارمند بانک ارتباط برقرار کند که کمی اینکار مشکل تر است.

کانتر بانکی

بهترین نوع کانتر بانکی برای کارایی بیشتر کارکنان

در واقع کانترهای بانکی یکی از موثرترین قسمت های بانک هستند که در افزایش راندمان کاری کارکنان نقش بسزایی دارند. اولین نکته ای که در مورد بهترین نوع کانترهای بانکی وجود دارد این است که ارتفاع کانتر بانکی باید به گونه ای باشد که ارباب رجوع هایی که دارای قدهای کوتاهی هستند نیز به راحتی بتوانند کارمند بانک را ببینید و با وی تعامل برقرار کنند. زیرا در غیر اینصورت کارمند بانک مجبور است سرپا بایستد و اینکار خود باعث کند شدن کارها می شود. از سوی دیگر ارتفاع کانتر باید به گونه ای باشد که علاوه بر تعامل راحت میان مشتری و کارمندان، مشتری بتواند به راحتی از کانتر برای پر کردن فرم های بانکی و سایر کارها استفاده نماید. بهترین نوع کانترها همان کانترهای فیس تو فیس هستند که کارمندان و مشتری راحت هستند و کارمندان بانکی کارهای خود را در سریع ترین زمان انجام می دهند. اما در انتخاب کانترهای بانکی باید به محفوظ بودن متصدی بانکی و امنیت آن نیز دقت شود. همچنین این کانترها باید به گونه ای باشند که فضای لازم برای قرار گیری مانیتور، پرینتر،دزدگیر، کابل های برق و ... نیز در آنها وجود داشته باشد و کارکنان فضای کافی برای کار کردن داشته باشند. برخی از کانترهای بانکی دارای قسمت بالای کانتر پوشانده شده است که این نوع از کانترها نیز باعث افزایش راندمان کاری کارکنان می شوند زیرا کارکنان به سهولت می توانند به کار مشتریان رسیدگی کنند و از هرج و مرج و سرک کشیدن مشتریان جلوگیری می نماید.

اهمیت کانترهای بانکی

همانگونه که گفته شد کانترهای بانکی یکی از مهمترین قسمت ها در مبلمان اداری بانک ها هستند که علاوه بر افزایش راندمان کاری کارکنان، باعث زیباتر شدن محیط و همچنین ایجاد حس راحتی در مشتریان می شوند. کانتر بانکی باعث ایجاد یک حس تعامل دوستانه میان مشتری و کارکنان می شوند و همین امر در افزایش اعتماد مشتریان می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. از سوی دیگر کانترهای بانکی فضای کافی برای کار کردن کارکنان را به وجود می آورد و آنها می توانند وسایل مورد نیاز خود برای کار را بر روی آن قرار دهند و مشتریان نیز فرم های بانکی را بر روی آن پر کنند.

کانتر بانکی

نکاتی در رابطه با کانترهای بانکی

انتخاب نوع و شکل کانترهای بانکی با توجه به فضای بانک و وسایلی که قرار است بر روی آن قرار داده شود، تعیین می شود.
معمولا بهترین نوع کانترهای بانکی از جنس چوب هستند.
برای اینکه طول عمر  کانتر طولانی تر باشد معمولا از کانترهایی با روکش های لمینت و ام دی اف استفاده می شود.
در برخی از موارد می توان از کانترهایی با سطح شیشه نیز استفاده نمود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi