نکات مهم در انتخاب رنگ مبلمان اداری

23 بهمن ، 1397
مبلمان اداری فضا گویا

انواع مبلمان را می توان جزء چیدمان اصلی و تجهیزات ضروری یک اداره دانست. انتخاب رنگ مبلمان اداری یکی از دغدغه های مدیران ادارت و شرکت ها می باشد. از آنجایی که رنگ مبلمان و دکوراسیون یک اداره تاثیر روانشناختی بر روی کارمندان درد باید در انتخاب مبلمان با رنگ مناسب دقت نمود. از طرف دیگر مبلمان اداری باید با سایر تجهیزات موجود در محیط تناسب و هماهنگی داشته باشد. با توجه به اهمیت این موضوع برای انتخاب رنگ مبلمان اداری می توان از کارشناسان در این حوزه مشاوره گرفت.

رنگ مبلمان اداری

یکی از تجهیزات ضروری و مورد نیاز هر اداره و شرکتی، مبلمان اداری می باشد که شامل میز، صندلی و ... می شود. در انتخاب مبلمان اداری برای یک اداره و شرکت موارد مختلفی را باید مد نظر قرار داد تا نتیجه رضایت بخش باشد. کیفیت مبلمان، استاندارد بودن آن از نظر حفظ سلامت افراد، طرح محصول و ... بخشی از مواردی است که باید برای خرید مبلمان در نظر گرفت. یکی از فاکتورهای مهم برای تهیه مبلمان اداری انتخاب رنگ مناسب می باشد. عوامل مختلفی در انتخاب رنگ مبلمان اداری تاثیر دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

میز و صندلی اداری

تاثیر انتخاب رنگ مبلمان اداری بر روحیه کارمندان

همان طور که می دانید رنگ مبلمان اداری که شامل میز، مبل و صندلی می شود تاثیر قابل ملاحظه ای بر روحیه افراد مشغول در محیط مورد نظر دارد. از نظر روان شناسی رنگ های محیط زندگی تا حد زیادی بر روحیه آنها اثر گذار می باشد. هر کارمند بخش اعظمی از روز را در محیط اداره سپری می کند. از این رو مدیران این مراکز برای ایجاد حس نشاط و سر زندگی در کارمندان بهتر است از مبلمان اداری با رنگ شاد و جذاب بهره ببرند. انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری سبب تمرکز ذهنی کارمندان شده و برای آنها محیطی آرام و در عین حال شاد ایجاد می کند.

مبلمان اداری

اهمیت هم پوشانی با دکوراسیون در انتخاب رنگ مبلمان اداری

از دیگر مواردی که باید در انتخاب رنگ مبلمان اداری در نظر داشت، هم پوشانی مبلمان مورد نظر با سایر وسایل و تجهیزات موجود در محیط می باشد. هم پوشانی رنگ مبلمان اداری با محیط سبب می شود که دکوراسیون یک اداره زیبا شده و ابزار و وسایل موجود نقش مکمل داشته باشند. هماهنگی و همخوانی رنگ مبلمان اداری با سایر تجهیزات سبب نظم بیشتر فضای کار و ایجاد روحیه مضاعف در کارمندان می شود.

با کسب اطلاع در مورد انواع رنگ مناسب برای مبلمان اداری می توان بهترین این تجهیزات را خریداری و در محیط اداری به کار برد. از رنگ های مناسب برای مبلمان اداری می شود به رنگ های شاد اشاره کرد که علاوه بر زیبا نمودن محیط کاری سبب ایجاد روحیه و انرژی مثبت در کارکنان می شود. از طرف دیگر استفاده از رنگ های روشن سبب بازتر و وسیع تر دیده شدن محیط کاری خواهد شد. از بین طیف های رنگی استاندارد برای انتخاب مبلمان اداری رنگ سفید، آبی آسمانی و ... را می توان نام برد. با این حال در بسیاری از مراکز اداری از مبلمان های اداری با رنگ تیره و خاموش استفاده می شود که با سایر تجهیزات موجود در محیط هماهنگی و هارمونی دارد.

میز مدیریت

دریافت راهنمایی جهت انتخاب رنگ مبلمان اداری از طریق سایت اینترنتی

با توجه به اینکه طراحی و اجرای دکوراسیون مراکز اداری از جمله انتخاب مبلمان مناسب تاثیر زیادی در رونق کسب و کار و افزایش بهره وری کارکنان دارد مورد توجه مدیران می باشد. نظر به اهمیت کار گروه های تخصصی متعدد در حوزه راهنمایی جهت انتخاب رنگ مبلمان اداری مناسب خدمات مختلفی ارائه می کنند. از این رو مدیران اداره جات و شرکت ها می توانند با کمک کارشناسان در این حوزه نسبت به انتخاب مبلمان اداری و سایر دکوراسیون محل کار اقدام نمایند. برخی از این موسسات در قالب سایت های اینترنتی معتبر خدمات خود را در قالب مشاوره و انجام پروژه های چیدمان و دکوراسیون فضاهای اداری با قیمت مناسب ارائه می کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi