صندلی کنفرانس استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

13 دی ، 1399
مبلمان اداری فضا گویا

صندلی کنفرانس جزو مبلمان های مهم اتاق کنفرانس و جلوه بخش آن می باشد که به هنگام ورود بسیار جلب توجه می کند. انتخاب درست صندلی مناسب با فضای اتاق و ظاهر آن بسیار مهم می باشد. برای مثال اگر دکوراسیون اتاق کنفرانس سنتی باشد استفاده از صندلی مدرن اشتباه است و جالب به نظر نمی رسد و احساس خوبی به افراد حاضر در اتاق نمی دهد. علاوه بر جنبه ظاهری صندلی کنفرانس راحتی آن نیز بسیار مهم است که هنگام خرید صندلی کنفرانس باید به آن دقت کرد.

صندلی کنفرانس

ویژگی های صندلی کنفرانس استاندارد 

صندلی کنفرانس نباید به نحوی باشد که باعث خستگی افراد شود. معمولا در اتاق های کنفرانس جلسه های طولانی برگزار می شود که افراد مجبور هستند ساعت های طولانی روی صندلی بنشینند. اگر صندلی کنفرانس استاندارد نباشد و باعث خستگی افراد شود بی شک نشستن برای ادامه کنفرانس برای آنها مشکل می شود.
صندلی مناسب برای اتاق کنفرانس صندلی است که خشک نباشد زیرا بعد از مدتی نشستن سبب درد در ستون فقرات افراد می شود که اصلا احساس خوشایندی ندارد.
صندلی کنفرانس باید دسته مناسب داشته باشد تا افراد بتوانند آرنج خود را روی آن قرار دهند و احساس راحتی داشته باشند.
جنس صندلی کنفرانس بسیار مهم است. اگر چرم روکش آن باعث تعریق زیاد شود صندلی کنفرانس مناسب نیست.
صندلی کنفرانس استاندارد باید قابلیت تنظیم داشته باشد تا افراد متناسب با خود آن را تنظیم کنند و احساس راحتی داشته باشند.
نکته مهم دیگر انتخاب سایز مناسب صندلی کنفرانس می باشد. صندلی بزرگ برای اتاق کنفرانس کوچک مناسب نیست و همینطور صندلی کوچک برای اتاق کنفرانس بزرگ مناسب نخواهد بود.
اگر در اتاق کنفرانس میز کنفرانس وجود داشته باشد باید با توجه به آنها صندلی انتخاب شود و در صورتی که میز کنفرانس وجود نداشته باشد باید از ست های جالب میز و صندلی استفاده شود تا نمای زیبایی داشته باشند.
نکته دیگر توجه به وزن صندلی کنفرانس است که نباید خیلی سنگین باشد تا جابجایی آن دشوار شود و همینطور نباید خیلی سبک باشد تا جابجایی ناخواسته اتفاق بیفتد.
صندلی مناسب باید به گونه ای باشد تا هنگام بلند شدن برای افراد مشکل ساز نباشند.

صندلی کنفرانس

تاثیر صندلی مناسب برای سلامتی

بهترین زاویه برای نشستن افراد روی صندلی 110 درجه است که این زاویه کمترین فشار را به کمر افراد وارد می کند. صندلی اداری بهتر است پشت سری داشته باشد، اگر نباشد افراد مجبور می شوند گردن خود را خم کنند که در این صورت به گردن آنها فشار زیادی وارد می شود. ارتفاع صندلی نباید خیلی بلند باشد تا پای افراد آویزان شود و همچنین نباید خیلی کوتاه باشد تا پاها به داخل شکم جمع شوند. پشتی صندلی بهتر است انحنایی به حالت S شکل داشته باشد که گودی کمر را حفظ کند. صندلی باید جوابگوی حرکات بدن باشد. یک صندلی خوب باید با حرکات مفاصل اصلی بدن مانند کمر، زانو و مچ پا مطابق باشد. همچنین صندلی خوب باید توانایی چرخاندن افراد به سمت چپ و راست را داشته باشد تا فرد احساس راحتی کند.

انواع صندلی کنفرانس

صندلی های کنفرانس انواع مختلفی دارند که برای سلیقه ها و نیازهای مختلف مناسب می باشند. صندلی های کنفرانس می توانند پایه ثابت یا چرخ دار داشته باشند. همچنین بر اساس جنس پایه، جنس پارچه، نوع دسته و ارتفاع به انواع مختلف و گوناگونی تقسیم می شوند.

جنس صندلی های کنفرانس

جنس صندلی های کنفرانس و روکش صندلی  از ویژگی های مهم آنها می باشد. انواع روکش های چرمی برای این صندلی ها استفاده می شوند که کیفیت آنها مهم است تا باعث تعریق نشوند. مواد مورد استفاده برای این صندلی ها باید مقاومت باشند و دوام زیادی داشته باشند تا به مرور زمان تغییر حالت ندهند. جنس صندلی های کنفرانس باید قابل شستشو باشد تا تمیز کردن آنها راحت باشد. برای پایه های صندلی ها از فلزهای مختلفی استفاده می کنند که نقش مهمی در استحکام و دوام صندلی ها دارند.

صندلی کنفرانس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfBTsEgAAAAAEvlpP4Oay2SEtjUl7CEqpLtX4Hi